3/5 Poszukiwany! Idealny fotograf na perfekcyjny ślub

by środa, 29 października, 2014
Kamil Głowacki – W ostatnim artykule zastanawialiśmy się wspólnie nad tym jaki styl fotografowania będzie bardziej Wam odpowiadał i czym się charakteryzuje. Pokazałem Wam kilka fotografii ślubnych wykonanych w stylu photojournalism i kilka bardziej pozowanych. Jeśli chcecie przeczytać nieco więcej o różnego rodzaju sesjach fotograficznych realizowanych zarówno w studio jak i plenerze to zapraszam do pierwszej części poradnika poświęconego fotografii ślubnej.

W tym artykule chciałbym zastanowić się wspólnie z Wami nad tym co dalej zrobić jak już zdecydujecie się na pewien styl opowiadania Waszej historii ślubnej.

Rozpoczynając poszukiwania fotograf ślubnego macie obecnie wiele możliwości i kanałów pozyskiwania informacji.

Polecenia od znajomych i rodziny

Jest to jeden z najbardziej efektywnych i sprawdzonych sposobów. Jako fotograf ślubny mogę potwierdzić, iż nasza firma UKRYTE W KADRZE ponad 70% zleceń otrzymuje z poleceń zadowolonych klientów lub osób, które były na weselu a potem oglądały nasze fotografie. Zatem popytajcie wśród rodziny i znajomych. Jeśli nie macie takich kontaktów wówczas warto zajrzeć do Internetu.

Blogi ślubne i fora

Blogi ślubne takie jak Bridelle.pl gromadzą wiele kontaktów do fotografów i pokazują np. zrealizowane przez nich zlecenia zatem warto tu rozpocząć internetowe poszukiwania.

Wyszukiwanie poprzez Google

Jeśli natomiast chcecie zaoszczędzić jeszcze więcej czasu wówczas możecie skorzystać z zapytań w wyszukiwarce Google zawężając pole poszukiwań do konkretnego miasta czy regionu. Przykładowe zapytanie może wyglądać tak „fotograf ślubny Łódź” jeśli użyjecie cudzysłowu wówczas Google wyrzuci odpowiedzi zawierające wszystkie te frazy łącznie i poda Wam jeszcze bardziej adekwatne wyniki.

Portale gromadzące fotografów ślubnych

Kolejnym miejscem w internecie, gdzie możecie poszukać Waszego fotografa jest na przykład portal fotograf-wesele.pl, w ramach którego wybieracie miejsce poszukiwań i otrzymujecie listę fotografów z wycenionym pakietem standardowym.

Po zgromadzeniu listy fotografów, których estetyka prac Wam się podoba czas na kontakt. Kolejnym krokiem jest więc wysłanie zapytań i kontakt z wybranymi osobami. Co powinno się w nim znaleźć? Jak myślicie? Pewnie część z Was powie, że zapytanie o cenę i oczywiście to jest istotna kwestia, gdyż organizacja wesela nierzadko jest dla Was dużym obciążeniem finansowym. Jednak warto pamiętać o tym, iż fotografia ślubna zostaje z Wami na dziesięciolecia i jest jedyną pamiątką tych cudownych i emocjonalnych chwil jakie przeżywacie w trakcie Waszego ślubu i przyjęcia weselnego.

Jednak najważniejszą informacją jest zapytanie o wolny termin. Jest to pierwsze kryterium, które pozwoli Wam zawęzić listę fotografów ślubnych. Po wstępnym ustaleniu dostępności wybranych fotografów jak i zakresu cenowego. Warto umówić się na spotkanie. Zapytacie po co? Przecież obejrzeliśmy zdjęcia na stronie. Otóż warto zauważyć, iż każdy fotografik bez wyjątku w swoim portfolio chce umieszczać i umieszcza najlepsze kadry, bardzo rzadko kiedy na osobnych blogach możecie podejrzeć część jego pracy jako większą całość. Natomiast w trakcie spotkania macie możliwość obejrzenia całego materiału z konkretnego ślubu i wesela. Ponadto pamiętajcie, że fotograf będzie Wam towarzyszył w najbardziej emocjonalnych chwilach Waszego życia i naprawdę warto sprawdzić czy jego osobowość współgra z Waszym wyobrażeniem i czy najprościej mówiąc jest chemia między Wami. Jest to aspekt, który często w swoich wypowiedziach porusza Sławomir Panek fotograf w fotogrupa.pl. Dla niego podobnie jak i dla Nas aspekt relacji między ludzkich jest podstawą dobrej fotografii ślubnej. Jeśli między fotografem a parą młodą jest „chemia” to nie ważne czy zdjęcia powstają w Łodzi, Paryżu czy innym mieście Ważne jakie emocje prezentują. Możecie się o tym przekonać patrząc na poniższe fotografie, które nie powstałyby bez „chemii” :). W kolejnym artykule pogadamy o tym o co powinniście zapytać na pierwszym spotkaniu.

REKLAMA

artykuł 2 zdj 1 (1)

zdjęcia: UKRYTE W KADRZE