3/6 Podróż poślubna – pamiętaj o ubezpieczeniu

by wtorek, 3 czerwca, 2014
Podróż poślubna: pamiętaj o ubezpieczeniu

Po zamieszaniu i stresach związanych z organizacją ślubu oraz wesela, młoda para ma prawo do wypoczynku. Miodowy miesiąc można spędzić na zagranicznych wojażach. Młodzi małżonkowie mogą samodzielnie zarezerwować swoją wymarzoną podróż poślubną albo też otrzymać bilety na wyjazd w postaci prezentu ślubnego. W obu przypadkach warto jeszcze zadbać o komfort psychiczny i bezpieczeństwo takiego wypoczynku. Zapewni je polisa turystyczna.

Czy na pewno warto?

Decydując się na zorganizowany wyjazd turystyczny za granicę, turyści jednocześnie płacą składkę na podstawowe ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto jednak podkreślić, że suma ubezpieczeniowa takiej polisy gwarantowanej przez biuro podróży jest minimalna. Dlatego przy poważniejszych wypadkach za granicą czy nagłych zachorowaniach, należy liczyć się z koniecznością samodzielnego ponoszenia kosztów leczenia czy transportu do kraju. Koszty te mogą być zaś bardzo wysokie.

Powinno to skłonić nas do rozważenia, czy wraz z wykupieniem wycieczki zagranicznej, nie warto też wydać dodatkowych, niedużych pieniędzy na polisę ubezpieczenia podróżnego. Dzięki temu podczas takich wyjazdów, jak podróż poślubna, skupimy się wyłącznie na sobie, błogim odpoczynku i podziwianiu przepięknych miejsc, a nie na myśleniu o tym, co zrobimy, jeśli zdarzy się wypadek czy nagle zachorujemy. W takich sytuacjach będziemy mogli spokojnie liczyć na pomoc płynącą ze strony ubezpieczyciela.

Ile kosztuje błogi spokój?

Ubezpieczenia podróżnego nie należy rozpatrywać wyłącznie w kategoriach kosztów. Taka polisa gwarantuje komfort ubezpieczonego, który trudny jest wycenić. W nagłej sytuacji w obcym kraju podróżni nie są zdani wyłącznie na siebie, jeśli mają wykupione ubezpieczenie podróżne. Płacąc składkę na ubezpieczenie podróżne, „kupujemy” sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Koszty udzielonej pomocy medycznej czy hospitalizacji za granicą mogą być liczone w tysiącach złotych. Ubezpieczenie podróżne w Signal Iduna pokryje takie koszty, a ponadto zapewni pomoc i ochronę prawną dla ubezpieczonego czy szeroki pakiet świadczeń assistance. Dodatkowo, najczęściej przy wykupywaniu polisy turystycznej, klienci mogą zdecydować się na rozszerzenie zakresu polisy o ubezpieczenie bagażu podróżnego, możliwość przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej czy rezygnacji z niej albo anulowania biletu lotniczego, autokarowego lub promowego.

REKLAMA

zdjęcia: shutterstock.com

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *