3/6 Pomysłowe dekoracje na zewnątrz

by wtorek, 20 maja, 2014
Plenerowe śluby to nadal wielkie marzenie wielu Par. Ku mej uciesze, coraz więcej Par decyduje się na realizację tego marzenia. Co prawda, przepisy nie są jeszcze zbyt sprzyjające. A może inaczej – przepisy nie są złe, gorzej jest z wolą urzędników, to jednak zauważalna jest znaczna poprawa w podejściu do ceremonii poza USC. A wesele w plenerze to już bajka. W Polsce nadal obarczona dość dużym ryzykiem pogodowym, ale i na to są sposoby. Jak udekorować miejsce zaślubin i przyjęcia weselnego pod gołym niebem? Oto kilka ciekawych pomysłów i propozycji. Pamiętajcie, że jeśli będziecie decydować się na taką uroczystość, to coraz więcej firm dekoratorskich, eventowych czy cateringowych będzie mieć w swojej ofercie rozwiązania pasujące idealnie do ślubu w plenerze. Mam nadzieję, że w tym roku zobaczymy wiele takich realizacji z Polski.

REKLAMA

* * *

Wianki i wieńce to doskonały pomysł na dekoracje płotów, bram i ścianek namiotów. Są efektowne, można je łatwo zamontować i ozdobić wg własnego uznania – wstążkami, inicjałami, owocami, wybranymi kwiatami.

* * *

Miejsce zaślubin w plenerze powinno podkreślać wyjątkowy charakter uroczystości. Najprościej i najefektowniej można osiągnąć ten cel za pomocą kwiatów. Wystarczą dwie duże kompozycje, które symbolicznie wyznaczą drogę dla Pary Młodej do miejsca zawarcia małżeństwa.

* * *

Uwielbiam balony w niestandardowych formach! Połączone z koszem z kwiatami będą idealną dekoracją stołu!

* * *

Rustykalne bufety na beczkach to kwintesencja dekoracji plenerowych! Beczki są na tyle uniwersalne, że można ich użyć, jako stołów oraz podstaw do ekspozycji kwiatów, tortu. Wynajem beczek oferuje pracownia FABRYKA PASJI.

 * * *

Ślub w plenerze nie może obyć się świec! Wystarczą słoiki, sznurki, druciki i świece, aby wyczarować fantastyczną atmosferę!

* * *

Wstążkami można w prosty, szybki i tani sposób ozdobić wiele miejsc. Pomysł, który widzicie na zdjęciu poniżej uważam za dość ryzykowny, ponieważ istnieje ryzyko zaplątania się we wstążki, ale gdyby powiesić je wzdłuż krzesełek to stanowiłyby piękną i bezpieczną dekorację.

* * *

Dywany i wszelkie kobierce są pięknym i praktycznym detalem – mogą one uchronić obcasy butów PM przed ubrudzeniem, uszkodzeniem i ugrzęźnięciem w trawniku 🙂

* * *

Kto nie chciałby zasiąść do stołu w takim otoczeniu? Konstrukcje z podestami są głównie używane do wyeksponowania stołu Pary Młodej. Można je dowolnie ozdobić tkaninami i kwiatami. Taką konstrukcję do wynajmu ma w swojej ofercie pracownia FABRYKA PASJI.

* * *

Przepołowiona beczka albo stara, drewniana łódź sprawdzi się genialnie, jako lodówka na napoje 🙂 Wystarczy kupić tylko kilkanaście kilogramów lodu i napoje w szklanych butelkach lub puszkach. Pamiętajcie, aby zawsze położyć, a najlepiej przyczepić na sznureczku kilka otwieraczy do kapsli.

* * *

Nie tylko kwiaty sprawdzą się, jako dekoracje krzeseł. Użyjcie świeżych ziół! Będą one pięknie wyglądać (większość ziół jest bardzo wytrzymała na brak wody) i równie pięknie pachnieć.

* * *

Aby przyjęcie na dworze miało niepowtarzalny charakter zainwestujcie w oświetlenie. Mogą to być sznury z żarówkami, oświetlenie ledowe albo świece. Po zmroku, kiedy brakuje naturalnego światła, będą one absolutnie niezbędne! Zdradzę Wam, że w jesiennej edycji magazynu Bridelle STYLE pokażemy Wam sesję, która odbyła się po zmroku w sadzie. I nie zabrakło świec ani światełek 🙂

* * *

Relaks na świeżym powietrzu to jest to! Wynajmijcie kanapy i wygodne fotele na których goście zrelaksują się i odpoczną od suto zastawionych stołów oraz szaleńczej zabawy na parkiecie.

* * *

Nie tylko dla dzieci! Zabawy na świeżym powietrzu będą miłą atrakcją dla Waszych gości. Gra w klasy, bule, badminton to doskonała propozycja rozrywki na wesele w plenerze.

* * *

Papierowe lampiony to absolutny must have przyjęcia plenerowego. Bez problemu można dziś kupić już lampiony dostępne w wielu kolorach i rozmiarach.

* * *

Girlandy z tkanin lub papieru to kolejny pomysł, idealny do dekoracji przestrzeni na zewnątrz. Wycinanki możecie zrobić sami lub zlecić ich wykonanie np.: pracowni PAPER FLOWER ART.

* * *

Kolejna propozycja ciekawej aktywności dla gości – kręgle! Uwierzcie mi, że dzieci, ale i Panowie będą zachwyceni! Warto zaplanować również postawienie tablicy szkolnej na której goście będą mogli zapisywać wyniki rozgrywek.

* * *

Uwielbiam takie projekty! Prostota, kreatywność i efekt! To nic więcej, jak mnóstwo świeczek w szklanych pojemniczkach (do kupienia w IKEA po 1 zł/sztuka) ułożonych we wzory!

* * *

Meble doskonale wpisują się w krajobraz! To bardzo abstrakcyjny pomysł, ale liczy się efekt! Wiele firm dekoratorskich posiada w swojej ofercie również wynajem mebli, które można wykorzystać jako ekspozycję dla słodkości lub napojów.

* * *

Oświetlenie raz jeszcze! Wg mnie to jest najważniejszy detal na którym należy się skupić planując ślub i wesele w plenerze. Zobaczcie, jak efektownie wyglądają proste sznury światełek zawieszone wzdłuż osi drzewa, a nie jak to zwykle bywa wzdłuż gałęzi.

* * *

Papierowe parasolki okazują się nierzadko bardzo przydatne podczas uroczystości w plenerze. Chronią one od słońca, co jest błogosławieństwem dla zaproszonych Pań.

* * *

Dekoracje miejsca zaślubin nie muszą być ze świeżych kwiatów. Dla miłośników ręcznych robótek polecam wykonanie samodzielne papierowych ozdób.

* * *

Warto przygotować plan dnia w którym poinformujecie gości o której serwowane są posiłki, gdzie ustawiony jest bar, jakie atrakcje czekają na nich.

* * *

Wesele w plenerze daje ogromne możliwości w kwestii wykorzystania dużych elementów scenograficznych. Np.: cudowny stojak wykonany ze starych okiennic posłużył jako ekspozytor dla winietek.

* * *

Drogowskazy są niezbędne w przypadku wesela plenerowego. Jeśli teren jest rozległy i miejsce spożywania posiłków, bar, kącik wypoczynkowy, toalety nie znajdują się w zasięgu wzroku, to drogowskaz ułatwi gościom poruszenie się po terenie.

* * *

Wykorzystujcie zastane elementy architektury. Zamiast zasłaniać schody, postawcie na nich świece, kwiaty, owoce!

* * *

Pniaki drzew również można wykorzystać jako stoliki dla dekoracji.

* * *

Romantyczna huśtawka ozdobiona kwiatami i wstążkami będzie atrakcją dla gości i doskonałym miejscem na mini sesję fotograficzną.

zdjęcia: PINTRST