3/7 Aranżacje weselne 1

by poniedziałek, 17 lutego, 2014
Rozpoczynamy dziś nowy cykl na blogu o aranżacjach i scenografiach weselnych. Wiele z nich możecie z powodzeniem wykonać samodzielnie. Wiele pomysłów możecie podpowiedzieć swoim dekoratorom i florystom. Często nowinki o których marzą Narzeczeni pojawiają się w stałej ofercie firm zajmujących się dekorowanie i aranżowaniem przestrzeni na ślubie i weselu. Warto zawsze pytać, czy jest możliwość zrealizowania Waszego marzenia, np.: o kolorowych obrusach, albo nietypowych meblach, albo dywanach. Pomysłów jest tyle ile Par. Warto podglądać trendy i inspirować się pomysłami, które znajdujecie na naszym blogu i w sieci. Nie ma nic złego w inspirowaniu się! Ale dodajcie coś od siebie. Sprawcie, aby detale były zindywidualizowane i Wasze. Myśląc i planując dekoracje weźcie pod uwagę porę roku w której bierzecie ślub. Jakie kwiaty występują w danym sezonie? Jakie owoce? Jakie rośliny? Jeśli lubicie styl vintage, boho, retro – warto odwiedzać targi staroci – można na nich znaleźć naprawdę perełki! Jeśli lubicie ręczne robótki to koniecznie przygotujcie dekoracje samodzielnie. Mam nadzieję, że pomysły prezentowane w naszym cyklu pomogą Wam w wyborze dekoracji na Wasze śluby.

REKLAMA

* * *

1.

Drink Bar to standard na większości ślubów. Warto zatrudnić barmana, który przygotuje dla gości (szczególnie żeńskiej części) kolorowe, słodkie i pyszne drinki. Zadbajcie o to, aby bar był zaaranżowany zgodnie z motywem i kolorami całego ślubu. Nie musi być to pompatyczna aranżacja. Wystarczy kilka kwiatów i gotowe!

* * *

2.

Winietki powinny być na każdym weselu. Porządkują przestrzeń, pozwalają uniknąć chaosu. Pomysł na serduszka zawieszone na klamerkach jest przeuroczy! Winietki należy wówczas umieścić alfabetycznie i pod każdym nazwiskiem napisać numer lub nazwę stołu, który gości powinien znaleźć.

* * *

3.

Warto dbać o czystość kolorystyczną aranżacji. Jeśli wybraliście daną paletę barw, zadbajcie, aby kolory i ich odcienie pojawiły się w wielu detalach – kwiatach, serwetkach, kartach menu, winietkach.

* * *

4.

Dla miłośników ręcznych robótek 🙂 Wystarczy deska, gwoździe, młotek i kolorowe sznureczki. Idealny pomysł na wesele w stylu rustykalnym.

* * *

5.

Cudowny, tani i niezmiernie efektowny pomysł na dekoracje. Pióra przymocowane do sznurków i rozwieszone pod sufitem.

* * *

6.

Jako niepoprawna romantyczka, oczywiście zakochałam się w tym pomyśle 🙂  Odwrócona parasolka wypełniona liśćmi i kwiatami. BOSKIE!

* * *

7.

Poduszki to doskonały pomysł na aranżację przestrzeni w której goście odpoczną w trakcie wesela. Ich kolory powinny pasować do całej stylizacji. Wiele firm zajmujących się dekorowaniem i wynajmem mebli ma również w swojej ofercie poduszki.

* * *

8.

Winietki możecie wykonać samodzielnie. W sieci znajdziecie mnóstwo bezpłatnych szablonów, które możecie wykorzystać.

* * *

9.

Kolorowe obrusy to doskonały pomysł na aranżację weselnych stołów. Pamiętajcie, że talerze są najczęściej białe. Dzięki kolorowym obrusom stoły będą bardziej ciekawe i energetyczne!

* * *

10.

Ozdobny parkiet. Jeśli w miejscu w którym odbędzie się Wasze wesele nie ma przygotowanego parkietu, możecie go wynająć. Warto zamówić dodatkowo usługę personalizowania, aby nie był to nudny kawałek drewna na podłodze.

zdjęcia: PINTREST