3/8 Trwałość kwiatów ślubnych cz.3

by piątek, 16 maja, 2014
Kasia / LOVEMYDRESS.PL – W ostatniej części artykułu dotyczącego trwałości kwiatów ślubnych chciałabym zapoznać Was z najmniej odpornymi i trwałymi gatunkach kwiatów. Jest to niestety dosyć szeroka grupa kwiatów. Są wśród nich chociażby uwielbiane przez Panny Młode peonie, które szybko przekwitają, a po ścięciu szybko więdną. Ich trwałość można oczywiście przedłużyć za pomocą odżywek, dzięki czemu czerwcowe Panny Młode mogą się cieszyć zarówno bukietami z peonii, jak i dekoracjami ślubnymi i weselnymi z tych kwiatów. Nie stosuje się ich jednak właściwie do wyrobu biżuterii kwiatowej czy ozdabiania fryzur (co, swoją drogą, może być również trudne ze względu na wielkość tych kwiatów i ich ciężar).

Podobnie jak peonie, mało wytrzymałe są również ostróżkidaliekonwalie, groszki pachnące, czyli kwiaty ogrodowe, jak i te typowo łąkowe. Jeśli marzycie więc o wianku, kwiaty z łąki lepiej będzie zastąpić margerytkami czy gipsówką – taka ozdoba spokojnie przetrwa ślub i początek wesela. Niestety bardzo nietrwałe są również moje ulubione dzikie kwiaty, czyli chabry. W wazonie co prawda mogą przetrwać nawet 3-4 dni, trzeba jednak pamiętać, że ich płatki bardzo szybko odbarwiają się, a same kwiaty się kurczą. Jeśli więc już zdecydujecie się na chabrowy bukiet, upewnijcie się, że zostanie on przygotowany najwcześniej kilka godzin przed ślubem. W przeciwnym razie, zamiast pięknego bukietu w głębokim, niebieskim kolorze, możecie zostać z białymi, wypłowiałymi kwiatuszkami.

Raczej mało trwałe są również kwiaty bzu oraz hortensje – szybko więdną po ścięciu i dość trudno jest je reanimować. Trwałość hortensji można przedłużyć, stosując odżywki, ponadto pomaga zroszenie kwiatów wodą.

Ze storczyków najmniej trwałe odmiany, stosowane we florystyce ślubnej, to Phalenopsis i Vanda – szybko więdną, źle znoszą wysokie temperatury, gdy nie mają dostępu do wody i, w przeciwieństwie do np. Cymbidium, są bardzo mało odporne na urazy mechaniczne.

CZĘŚĆ 1 CYKLU PRZECZYTASZ TU

CZĘŚĆ 2 CYKLU PRZECZYTASZ TU

REKLAMA

* * *

storczyki Phalaenopsis

zdjęcie beautifulblooms.com

* * *

storczyki Phalaenopsis

zdjęcie pintrest.com

* * *

storczyki Vanda

zdjęcie flowerdesignstannes.blogspot.co.uk

* * *

peonie

zdjęcie theeverylastdetail.com

* * *

peonie

zdjęcie weddingchicks.com

* * *

peonie

zdjęcie ruffledblog.com

* * *

groszki pachnące

zdjęcie threeleaffloral.com

* * *

groszki pachnące

zdjęcie pintrest.com

* * *

dalie

zdjęcie rzescotti.pass.us

* * *

dalie

zdjęcie ruffledblog.com


Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *