3/9 ZTS – pomysły na dekoracje

by wtorek, 4 marca, 2014
Dla miłośniczek ręcznych robótek i dla osób z ograniczonym budżetem, bardzo pomysłowe dekoracje! Szukajcie ciekawych przedmiotów na strychach, w babcinych kredensach, w piwnicach i na targach staroci. Naprawdę można czasami znaleźć prawdziwe perełki! Nie trzymajcie się kurczowo jednego koloru i jednego elementu dekoracyjnego. Mieszajcie przedmioty, które pozornie do siebie nie pasują! To doskonała zabawna i patent na oryginalną i niepowtarzalną stylizację ślubu!

REKLAMA

* * *

Szyszki, jako podstawki do winietek! Genialne w swej prostocie! Praktycznie z zerowym kosztem produkcji! Wystarczy tylko nieco białej, akrylowej farby (choćby takiej, jaka zostaje po malowaniu mieszkania) i gotowe!

* * *

Papierowe rozety to kolejny pomysł na tanie dekoracje. Papier (brystol ze sklepu papierniczego) i klej całkowicie wystarczą! W wersji lux można ozdobić środki rozet perełkami lub kryształkami.

* * *

Jeśli macie dużo wazonów i wazoników z różnych parafii 😉 i chcecie je ujednolicić, to polecam użycie ciekawych papierów i wstążek. Wystarczy zawinąć wazoniki w papier, obwiązać sznureczkami i tasiemkami i gotowe!

* * *

Szyldy to świetny pomysł na oznakowanie zjazdów z dróg. Możecie zrobić go sami! Kawałek deski, sklejki, płyty MDF lub paździerzowej, trochę farby i pędzel! Użyjcie kija od szczotki (w sklepie z AGD kosztuje mniej niż 10 zł).

* * *

Często słyszę od Panien Młodych – ale to nie pasuje do siebie, nie jest takie samo. Przyznam szczerze, że reaguję nerwowo na takie spostrzeżenia 😉 Idealnie pasować do siebie muszą Narzeczeni, ale nie przedmioty w stylizacjach. Kiedy wszystko jest idealnie pasujące, jest po prostu nudno! 15 stołów na weselu i każdy dokładnie taki sam? Nie, to nie dla mnie! Dlatego, jeśli macie świeczniki, wazony, porcelanę z różnych kompletów, ale które mają chociaż jeden punkt wspólny, to wykorzystajcie je w dekoracjach!

* * *

Najprostszy pomysł na kurtynę – sznurki i papierowe kwiaty. Można ją wykorzystać do ozdobienia ściany za stołem Pary Młodej.

* * *

Kocham pomysły no money. Słoiki po ogórkach i koronka! Czy można prościej? Dlatego zanim wyrzucisz dziś kolejny słoiczek, zastanów się czy nie przyda ci się on do dekoracji weselnych 😉

* * *

Kupiłam niedawno na aukcji, stare, ponad 100 letnie zeszyty nutowe. Kosztowały niewiele (ok. 5 zł jeden zeszyt) i zastanawiałam się, co z nimi zrobić. Już wiem co! Zobaczcie poniżej!

* * *

Jeśli macie dużo pamiątkowych zdjęć, to pomysł ze zrobieniem galerii na weselu jest doskonały! Niech goście poznają Was, Wasze pasje, hobby i zainteresowania. Wykorzystajcie do tego stare ramy i drewniane klamerki do bielizny.

* * *

Jestem maniaczką naturalnych dodatków na stołach. Małe dynie można kupić jesienią po kilka złotych za sztukę (najlepiej kupcie kremowe, bo są neutralne i pasować będą do każdej palety barw), do tego ręcznie wypisana winietka i już!

* * *

Pomysłowa księga gości! Starą gitarę kupisz na starociach lub aukcjach. Koszt ok. 30 zł.

* * *

Pompony z krepiny to idealny pomysł na ozdobienie przestrzeni na zewnątrz. Są proste, pomysłowe, tanie.

zdjęcia: PINTREST