4/6 Romantyczne oblicze Hiszpanii: gdzie wybrać się w podróż poślubną?

by czwartek, 13 marca, 2014


Romantyczne oblicze Hiszpanii: gdzie wybrać się w podróż poślubną?

Wyjątkowa podróż wymaga wyboru miejsca kuszącego swym romantycznym duchem. Dla zakochanych gorąca i malownicza Hiszpania może okazać się rajem. Jakie miejsca cieszą się szczególnym uznaniem wśród osób planujących podróż poślubną?

Barcelona dla zakochanych

Prywatność i komfort – takie warunki oferują zakochanym barcelońskie apartamenty, z których okien podziwiać można niezwykłą panoramę tego miasta. Jak można spędzić tu pierwsze dni wspólnego życia? Romantyczne kawiarnie, malownicze ogrody oraz pełna uroczych zakamarków Dzielnica Gotycka sprawiają, że podróż poślubna do Barcelony może stać się spełnieniem marzeń dla wszystkich romantyków. Doskonałe zagospodarowanie i szeroka oferta apartamentów w tym mieście czynią z niego przestrzeń przyjazną również dla tych par, dla których niska cena pobytu jest tak samo ważna jak romantyczny nastrój. Niezwykle kuszące oferty wakacyjnych domów i mieszkań w Hiszpanii prezentują twórcy strony edom.pl. Udało im się zgromadzić oferty ponad 2700 luksusowych apartamentów w Barcelonie, za pobyt w których dwie osoby zapłacą niespełna tysiąc złotych.

Teruel –  podróż poślubna w średniowiecznej atmosferze

Historyczna zabudowa oraz malownicze uliczki wijące się krętymi labiryntami sprawiają, że Teruel przyciąga nowożeńców z całego świata. Romantyczne legendy związane z tym miastem oraz panująca tu atmosfera sprzyjają tym parom, które chcą pielęgnować swe uczucie i wspólnie przeżywać wspaniałe przygody. Śluby Isabel de Segura to święto, którego obchody stały się wyjątkową atrakcją dla zakochanych, a średniowieczna sceneria połączona z zakładaniem dawnych szat czyni tę uroczystość malowniczym widowiskiem dla każdego.

Majorka – romantyczna wyspa

Wakacyjne domy idealne dla zakochanych czekają na najpiękniejszej z hiszpańskich wysp. I tu pomocny może się okazać serwis edom.pl, który zgromadził ponad 3 tysiące ofert z terenu Majorki. Jakie atrakcje czekają tu na nowożeńców? Romantycznych zatoczek oraz miasteczek przyciągających cudowną atmosferą jest tu wiele. Dla zakochanych miejscowością szczególnie atrakcyjną jest Valldemosa – niewielkie miasteczko, które pozwala na zapoznanie się z losami pary słynnych kochanków – Fryderyka Chopina oraz George Sand. Na terenie klasztoru można zwiedzić celę, w której słynna para szukała ucieczki przed codziennymi problemami. Valldemosa to również zachwycająca okolica, a pobliskie klify tworzą wyjątkową scenerię. Zabudowa miasteczka oraz takie atrakcje jak pałac króla Sancha czy muzeum sztuki współczesnej sprawiają, że młodzi małżonkowie nie będą mogli narzekać na nudę.

Miejsc idealnych na podróż poślubną w Hiszpanii jest wiele. Łączy je romantyczna atmosfera, piękna zabudowa oraz doskonałe zagospodarowanie. Dzięki tym czynnikom pobyt w kraju pełnym słońca może okazać się świetnym sposobem na rozpoczęcie wspólnego życia.

REKLAMA

shutterstock_89600029

zdjęcia: shutterstock.com