4/6 Suknie ślubne MiaMia i Alan Hannah

by środa, 22 stycznia, 2014
Kasia / LOVEMYDRESS.PLMiaMia oraz Alan Hannah to dwie marki, dla których suknie ślubne projektuje pochodząca z Cypru Marguerite Hannah. Jako nastolatka Marguerite wcale nie planowała zostać projektantką, wyjechała do Wielkiej Brytanii, aby uczyć się chemii. W wieku 18 lat musiała jednak wrócić na Cypr, gdzie właściwie przez przypadek zaczęła zajmować się modą i zdobywać doświadczenie przy projektowaniu sukien. Gdy wróciła do Londynu, marzyła o tym, aby zostać kostiumografem w teatrze. Znów jednak przypadek zadecydował, że zajęła się szyciem kreacji do ślubu.

Odkryła, że projektowanie sukien ślubnych może być wyzwaniem w równym stopniu, co szycie kostiumów teatralnych. Naprawdę jednak do mody ślubnej przekonały ją materiały, jakie wykorzystuje się przy kreacjach dla panien młodych. Marka Alan Hannah powstała w 1988 roku- jej twórcą był późniejszy mąż Marguerite, Alan. Ona dołączyła do niego w 1990 roku. MiaMia to nowe dzieło Marguerite. Projektantka ma na swoim koncie wiele nagród.

Suknie Alan Hannah to bardziej klasyczne projekty w porównaniu z sukniami MiaMia. Obie kolekcje cechuje delikatność i prostota, którą, jak wiecie, uwielbiam. Panny Młode, które zdecydują się na suknię marki MiaMia mają możliwość dobrania materiału. Oryginalnie suknie uszyte są z jedwabiu, satyny jedwabnej i organzy jedwabnej. Salony oferują także inne materiały, z których na specjalne zamówienie może zostać wykonana suknia. Sama projektantka twierdzi, że MiaMia to suknie w większym stopniu szyte na miarę, zgodnie życzeniami panny młodej i jej sugestiami. Zaprojektowane modele są bazą dla fantazji panny młodej.

REKLAMA

* * *
Alan Hannah

* * *
Mia Mia

zdjęcia: materiały prasowe
tekst: KASIA / LOVEMYDRESS.PL