4/6 Wedding planner – mój wymarzony zawód

by środa, 15 października, 2014
thumb_logo

Aby zostać ślubną konsultantką i spełniać się zawodowo niezbędne są pewne predyspozycje. To zawód bardzo wymagający, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Trzeba się też przygotować na swoiste przemeblowanie codziennego grafiku. W sezonie, dobry, popularny wedding planner, nie ma co liczyć na wolny weekend – większość z nich, jeśli nie wszystkie, z pewnością spędzi w pracy. Niezbędne są umiejętności zarządzania, negocjacyjne, mediacyjne, odporność na stres, asertywność, wysoka kultura osobista, umiejętność szybkiego adaptowania się. Konieczna jest też podstawowa wiedza choćby z zakresu prowadzeniu tego rodzaju działalności oraz przepisów prawa ją regulujących. Wskazane jest również doświadczenie w pracy podczas organizacji eventów, szczególnie tych ślubno-weselnych, dlatego warto korzystać z możliwości praktyk.

Wiedzę i doświadczenie warto zdobywać pod okiem uznanych na rynku praktyków, dlatego w AKADEMII ASPIRE Katarzyny Gajek zajęcia prowadzą m.in. sprawdzeni partnerzy biznesowi konsultantki. Ona sama prowadzi część zajęć z każdą z grup i jej obecność jest gwarancją, że uczestnictwo w szkoleniu nie będzie stratą czasu.

Programy szkoleniowe AKADEMII ASPIRE opracowane zostały z myślą nie tylko o potencjalnych wedding plannerach, ale o potrzebach trzech grup kursantów. „Zawód: wedding planner” to program dla przyszłych ślubnych konsultantek i konsultantów, osób, które już prowadzą tego rodzaju działalność, ale chciałyby rozwinąć skrzydła lub tych, którzy marzą o zmianie zawodowej ścieżki i zdobyciu odpowiednich kwalifikacji niezbędnych w tym zawodzie. Program „Dla organizatorów eventów” to ścieżka szkoleniowa stworzona z myślą o obecnych i przyszłych pracownikach obiektów hotelarsko-gastronomicznych: hoteli, domów weselnych, pałacyków, dworków, willi, zamków, restauracji, którzy już zajmują się lub chcą się zajmować obsługą imprez firmowych czy bankietów, ale wolą się wyspecjalizować w obsłudze klienta indywidualnego i obsłudze imprez weselnych. Jest również program „Zorganizuj swój ślub i wesele” – skierowany do par, które planują ślub i wesele i chcą sami podjąć się organizacji, lecz chętnie skorzystają z fachowych porad i wskazówek, dzięki czemu przygotowania będą dla nich mniej stresujące.

REKLAMA

„Przez minionych 10 lat miałam okazję przyglądać się rozwojowi branży ślubnej w Polsce. Wiele się w tym czasie zmieniło i to zdecydowanie na lepsze. Imprezy, które dzisiaj organizuję, wymagają ogromu pracy, ale nie odbiegają poziomem od tych, w których uczestniczą goście z Zachodniej Europy czy w Stanach Zjednoczonych. Wciąż się rozwijamy i uczymy, każdego roku na rynku usług okołoślubnych pojawiają się ciekawe nowości, rośnie też liczba par zainteresowanych usługami kompleksowej organizacji ślubu i wesela. Z doświadczenia ze współpracy z setkami osób wiem, ze skorzystanie z usługi wedding plannerskiej nie jest dla wielu tylko ekskluzywnym „widzi mi się”, lecz realną pomocą w organizacji najważniejszego w życiu wydarzenia w ferworze walki z codziennymi obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Bez pomocy wedding plannera wiele ślubów kochających się i pragnących małżeństwa, lecz mocno zapracowanych par, zwyczajnie nie doszłoby do skutku. Chcę podzielić się moją wiedzą z innymi osobami, które tak jak ja chcą zawodowo spełniać marzenia o perfekcyjnych ślubach i weselach, chcą ciężko pracować i mieć satysfakcję z możliwości uszczęśliwiania innych. Zależy mi na tym, aby zawód ślubnego konsultanta w Polsce kojarzył się z bardzo wysokimi standardami i superprofesjonalizmem – do tego będziemy dążyć podczas zajęć w AKADEMII ASPIRE. Profesjonalizm ślubnego konsultanta w wielu przypadkach jednak nie wystarczy. Aby wesela w Polsce były coraz bardziej eleganckie, niezbędne jest dbanie o standardy w całej branży, szczególnie w hotelach, restauracjach czy w domach weselnych. Chcemy blisko współpracować z właścicielami i menedżerami takich obiektów – oferujemy audyty oraz szkolenia pracowników „szyte na miarę”, dzięki którym, mam nadzieję, wzrośnie potencjał wielu weselnych lokalizacji.” – przekonuje Katarzyna Gajek, konsultantka ślubna, organizatorka ślubów i wesel m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej, Katarzyny Zielińskiej czy Lucasa Podolskiego, właścicielka agencji wedding plannerskiej Aspire i twórczyni Aspire Academy.

ASPIRE ACADEMY to nie klasyczna firma szkoleniowa. To miejsce, gdzie osoby związane z branżą ślubną dzielą się swoim doświadczeniem, by śluby i wesela nowych pokoleń Polaków wyglądały lepiej, bardziej elegancko i atrakcyjnie. Celem szkoleń w akademii jest inspirowanie, wskazywanie kierunków rozwoju, wyznaczanie i podnoszenie standardów, zachęcanie do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, zarówno w biznesie jak i w życiu. Zajęcia w akademii mają charakter warsztatowy, nastawiony na zdobywanie przez ich uczestników praktycznych umiejętności. Trenerzy i prelegenci to doświadczeni praktycy, z Katarzyną Gajek, wedding plannerką z niemal 10-letnim doświadczeniem na czele. Wszystkie szkolenia stacjonarne Akademii Aspire odbywają się w jednym z najbardziej eleganckich miejsc w stolicy, w hotelu Regent Warsaw.

www.aspireacademy.pl

zdjęcia i tekst: materiały prasowe