4/8 Dekoracje miejsca zaślubin 4

by czwartek, 6 lutego, 2014
W dzisiejszym odcinku cyklu pokażę Wam kilka kwiatowych aranżacji miejsca przyjęcia i kilka z użyciem tkanin. Szczególnie zwracam uwagę na te drugie! Jak już pisałam we wcześniejszych postach – warto odwiedzić sklepy z używaną odzieżą, ponieważ bardzo często można w nich kupić zasłony i prześcieradła w ciekawe wzory! Wystarczy wyprać tkaninę i pociąć (lub porwać) ją na równe paski. To doskonały pomysł na boho dekorację! Warto połączyć kilka kolorów wstążek z jednym kolorem neutralnej tkaniny. Taka dekoracja nie będzie Was dużo kosztować, a będzie z pewnością oryginalna! Warto również pomyśleć o wykorzystaniu papieru do stworzenia niebanalnej kurtyny! Dla cierpliwych polecam składanie żurawi techniką origami. Jest to zajęcie czasochłonne, bo aby uzyskać powalający efekt trzeba złożyć ich kilkaset (a czasem i 1000), ale naprawdę warto! Żurawie poza tym przynoszą szczęście, więc chyba warto w nie zainwestować 😉

REKLAMA

* * *

Wyrazisty kolor kwiatów doskonale prezentuje się na tle zieleni. Jeśli nie chcecie inwestować dużych sum w kwiaty, pomyślcie o wykorzystaniu pędów popularnych pnączy do dekoracji.

* * *

Cudowny pomysł! Konstrukcja o kształcie koła ozdobiona została kwiatami w górnej części i girlandą z liści poniżej.

* * *

Kreatywny dekorator wyczaruje niepowtarzalną ozdobę ze sznurka i suchych pędów oraz piór!

* * *

Propozycja na jesienne śluby – dużo traw, liści i piór. Jak widać, można obejść się bez kwiatów.

* * *

Pomysł! Pomysł! Pomysł! Aby urozmaicić formę do dekoracji miejsca zaślubin użyto koła hula hop, które udekorowano wstążkami w pastelowych kolorach.

* * *

Najprostsza konstrukcja z kija od szczotki (można kupić je w sklepach z AGD) i paski tkanin! Zadbajcie o ich równe przycięcie i schludne wiązanie, aby wyglądały ładnie na zdjęciach.

* * *

Szkolne tablice królują od pewnego czasu w stylizacjach miejsc zaślubin i wesel. Podoba Wam się taka stylistyka?

* * *

Każdy, kto będzie narzekać, że stworzenie altany ślubnej jest czasochłonne i kosztowne, powinien zobaczyć ten projekt – trzy kije, dwie zasłony i bukiet z ogrodowych kwiatów i liści! Można? MOŻNA!

* * *

Prosta konstrukcja, jak pokazana wyżej, ale ozdobiona większą ilością kwiatów. Taką aranżację można później wykorzystać do ozdobienia miejsca za stołem Młodej Pary.

* * *

Genialny i niespodziewany pomysł! Tiul! Widziałam już (i pokazywaliśmy w magazynie) cudowne pompony z tiulu! Ale można go również użyć w taki sposób, jak pokazano na zdjęciu poniżej.

* * *

Altana tonąca w zieleni! Przepiękna! Jest to wg mnie stała altanka, obsadzona kwitnącym krzewem.

* * *

Lubię papierowe dekoracje. Minimalnym kosztem można uzyskać naprawdę piękne efekty! Kurtyna z papierowych żurawi origami to doskonały pomysł!

* * *

Dla mnie – miłośniczki boho, taka dekoracja to kwintesencja stylu! Nieco niedbała, lekka! Ja uwielbiam!

zdjęcia: PINTREST