5/5 Aranżacje stołów weselnych – praktycznie pomysły

by piątek, 31 stycznia, 2014
Aranżacje stołów weselnych to najważniejsza rzecz na przyjęciu weselnym. Od tego, jak zaaranżowane będą stoły zależy wbrew pozorom bardzo wiele. Jeśli stoły są wąskie, podłużne to nie można zastawić ich przepastnymi kompozycjami. Jeśli są okrągłe to należy zagospodarować przestrzeń po środku, aby całość nie sprawiała wrażenia pustki. Fantastyczne w aranżacjach stołów i przestrzeni sali weselnej jest to, że tak naprawdę nie ma kompletnie żadnych ograniczeń! Jedynie wyobraźnia i czasami budżet 😉 Ale jest kilka elementów, które warto wziąć pod uwagę planując dekoracje stołów. Jest ich wg mnie kilka i warto każdy z nich szczegółowo opracować przed spotkaniem z florystką, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Poniżej znajdziecie przykładowe aranżacje stołów z uwzględnieniem najważniejszych detali. Które elementy są wg nas najważniejsze?

1. Kwiaty na ślub. Bez nich nie ma właściwie mowy o stylowej aranżacji miejsca przyjęcia. Kwiaty są podstawowym elementem w stylizacji stołów weselnych i od nich zależy, jak zostaną dopasowane inne elementy. Nie ma znaczenia czy wybierzecie egzotyczne storczyki, czy swojskie rumianki z własnego ogrodu. Kwiaty są podstawą!

2. Papeteria. Kolejnym detalem, który sprawia, że stół zyskuje właściwą aranżację jest papeteria. Winietki i karty menu poza oczywistą funkcją praktyczną, powinny być również ozdobą stołów. Ich kolor, format, zdobienie, motyw przewodni powinien nawiązywać do całej stylistyki i kolorystyki ślubu. Zabawne winietki mogą być także pamiątką dla gości weselnych!

3. Światło. Element, który obok kwiatów i papeterii ma kluczowe znaczenie dla zbudowania atmosfery i klimatu przyjęcia. Najbardziej popularne i niezmiennie najbardziej romantyczne są oczywiście świece. Im więcej, tym lepiej! Zwracam uwagę na użycie światła, bo to będzie bardzo ważny element stylizacji przestrzeni w 2014 roku. Najmodniejsze obecnie latarenki znajdziecie w wielu sklepach, na giełdach kwiatowych i aukcjach.

4. Tkaniny. Znudziły Wam się już białe obrusy? Mnie też! Chociaż nie można zaprzeczyć, że są one podstawą najbardziej eleganckiej oprawy stołowej. Dlatego, jeśli nie chcecie inwestować w kolorowe obrusy, warto zadbać o kolorowe serwetki, pokrowce lub wstążki i inne detale zdobiące krzesła.

5. Dekoracje na stole. Moda na książki, filiżanki, butelki, słoiczki, stare przedmioty i wiele innych detali na stołach przywędrowała do nas z USA. To Amerykanie zaczęli dekorować stoły dodatkami, które wcześniej nie pojawiały się na weselnych stołach. Warto pomyśleć o kilku drobiazgach, które podkreślą charakter Waszego wesela oraz Waszą osobowość.

6. Dekoracje nad stołem. To nowy trend, ale ja jestem w nim absolutnie zakochana! Dekoracje z kwiatów, roślin, piór zawieszone nad stołem nadają całości niesamowitej lekkości i cudownie aranżują przestrzeń!

Poniżej znajdziecie ciekawe przykłady dekoracji o których pisałam. A może macie już swoje pomysły na detale na stołach weselnych? Czekamy na Wasze pomysły!

REKLAMA

* * *

Winietki

* * *

Tabliczki Mrs. i Mr. na krzesła

* * *

Ścianka z kwiatów

* * *

Światło na stołach

* * *

Przedmioty dekoracyjne

* * *

Książki – idealne podstawki

* * *

Wianki z kwiatów i wstążek nad stołem

* * *

Wieniec na krzesłach

* * *

Plan stołów wykonany na gigantycznych tablicach szkolnych

* * *

Świece

* * *

Bez kwiatów też można 😉

* * *

Kwiaty na ślub

* * *

Kolorowe winietki

* * *

Zamiast pojedynczych kart menu, taka oto karta w rozmiarze XXL

* * *

Ścianka z tkanin

* * *

Jedzenie i picie może być również ozdobą stołów weselnych

* * *

Świece, kwiaty i owoce – trio doskonałe!

* * *

Kolejny, cudowny pomysł na dekoracje nad stołem

* * *

A może doniczki?

* * *

Kwiatowy winiec doskonale sprawdziłby się również na ściance za stołem Młodej Pary

* * *

Lekka, pomysłowa dekoracja z piór

* * *

Kwintesencja romantycznej stylizacji

* * *

Wcale nie musi być dużo detali na stole, aby stworzyć wyjątkową atmosferę

zdjęcia: PINTREST