5/5 Kaskadowe bukiety ślubne: zdjęcia i porady

by środa, 17 września, 2014
Paulina / LOVEMYDRESS.PL – Kaskadowe bukiety ślubne znowu mają swoje pięć minut. Od rustykalnych kompozycji pełnych zieleni, po eleganckie wiązanki ze storczyków, bukiety tego typu dodają sylwetce wyrazistości, koloru i odrobiny dramatyzmu. Podpowiadamy Wam, jak wybrać idealny, lejący się bukiet ślubny i mamy nadzieję, że zainspirują Was nasz propozycje.

Czy wiecie, że kaskadowe bukiety ślubne pojawiły się już na początku XX wieku, ale szczyt ich popularności przypadł na lata 20. i 30. XX wieku (szukając więc pomysłu na wiązankę ślubną w stylu vinatge nie możecie przejść obojętnie obok tej propozycji). Po II wojnie światowej ustąpiły pola skromniejszym kompozycjom kwiatowym. Powróciły ponownie w latach 80., może już nie w tak okazałej wersji, ale także robiły wrażenie.  Ich prekursorką stała się księżna Diana.

Kaskadowe bukiety ślubne powracają w lżejszej formie. Stawiamy na ich naturalność, wybieramy sezonowe kwiaty i komponujemy je z dużą ilością zielonych liści. Decydując się na tego typu wiązankę, powinnyśmy uważać, aby kwiaty nie przytłoczyły naszej sylwetki. Zamiast więc postawić na ich ilość, wybierzmy te o rożnych długościach łodyg. Pozwolą one skomponować długą wiązankę bez konieczności używania dużej ilości kwiatów – dzięki temu będzie ona lżejsza.

Najlepiej wybierać takie, które mają naturalną tendencję do opadania. Najpopularniejszymi kwiatami w tego typu wiązankach są róże i storczyki, ale warto zwrócić także uwagę na kalie o długich łodygach. Kaskadowy efekt możemy osiągnąć także dzięki dodatkom. Pomyślcie o amarantusie o pięknej, amarantowej barwie czy o zwykłej wstążce w kolorze przewodnim swojego ślubu.

REKLAMA

zdjęcia: 1. bridalmusings.com, 2. blovedweddings.com, 3. stylemepretty.com, 4. weddingsparrow.co.uk, 5. stylemepretty.com, 6. ruffledblog.com, 7. theprettyblog.com

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *