5/5 Kultowe buty ślubne od Manolo Blahnik

by środa, 11 czerwca, 2014
Paulina / LOVEMYDRESS.PL – Podobno można go spotkać, gdy chodzi po biurze w szpilkach… Manolo Blahnik przekonuje, że w ten sposób testuje każdy wymyślony przez siebie projekt. – Robię to, bo wygoda jest najważniejsza. Żadna kobieta nie wygląda pięknie, gdy każdy krok sprawia jej cierpienie – mówi.

Zaczynał od rysowania sukienek, kapeluszy i dodatków, gdy w Paryżu studiował sztukę. W jego szkicowniku znalazła się też roślinna wariacja na temat buta – pantofelek na wysokim obcasie, który przeobrażał się w bluszcz. To od niego wszystko się zaczęło. Swój szkic  pokazał Dianie Vreeland, redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a, która orzekła, że jeżeli Blahnik nie zacznie projektować własnych butów, zmarnuje talent.

Panny Młode Manolo Blahnik

Pantofelek z ozdobą przypominającą pnący się wzdłuż stopy bluszcz powstał wiele lat później i stał się jednym z najsławniejszych butów ślubnych świata. Mowa o butach ślubnych Belli Swan z sagi Zmierzch, które nosiła aktorka Kirsten Stewart. Ale to Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw rozsławiła buty Blahnika na cały świat (pamiętacie scenę z Seksu w wielkim mieście, w której prosi złodzieja, żeby zabrał wszystko, tylko nie jej blahniki?).  To w niebieskich czółenkach Hangisi Carrie poślubiła Mr. Biga. W blahnikach do ślubu, tym razem prawdziwego, poszła także Kate Moss. Delikatne sandałki fantastycznie uzupełniały jej boho look.

Gdzie kupić buty ślubne Manolo Blahnik?

Najbliższy firmowy salon Manolo Blahnika znajdziecie w Berlinie. Jeżeli jednak nie planujecie zakupowych podróży, oryginalne buty możecie zamówić przez internet w jednym z ekskluzywnych butików online. Najlepiej zamawiać na shop.nordstrom.com. Po pierwsze jest tam największy wybór, po drugie ceny podawane są od razu w złotówkach, po trzecie nie ma problemu z wysyłką do Polski i ewentualnym zwrotem.

REKLAMA

zdjęcia:
01: akbrides-weddingplanningservices.blogspot.com/2012/04/courtney-and-michaels-country-with.html 02: greenweddingshoes.com/kate-moss-wedding/ 03: www.wowzamagazine.com/bridal/item/251-the-breaking-dawn-mega-wedding-of-the-year 04:  alistartistrybridalmakeup.blogspot.com/2014/01/kellys-wedding-at-lodge-at-welch-allyn.html 05: www.stylemepretty.com/gallery/picture/863261/ 06: www.stylemepretty.com/gallery/picture/941800/ 07: www.stylemepretty.com/gallery/picture/437353/
Tagi: , Kategoria: BRILLIANT BOOK 0

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *