6/8 Genialny materiał – wstążki

by wtorek, 27 maja, 2014
Wstążki należą do moich ulubionych materiałów dekoracyjnych. Są tanie, łatwo dostępne, w całej gamie kolorów i rozmiarów. I można z nich wyczarować genialne, efektowne dekoracje! Pomysłów na wykorzystanie wstążek jest tyle, ile osób, które wybierają je jako tworzywo. Można z nich zrobić kurtyny, dekoracje krzeseł, stołów, słoików. Są wąziutkie do przewiązywania szyjek butelek i szerokie, którymi można ozdobić ławki w kościele. Wstążki są genialne! Warto wykorzystać je do dekoracji na swoim ślubie! Poniżej pomysły na kurtyny ze wstążek.

REKLAMA

* * *

Jeśli planujesz na swój ślub kurtynę ze wstążek, warto wymieszać różne kolory i szerokości. Oczywiście kolory powinny być w palecie barw ślubu. Efekt ombre, który można dzięki temu uzyskać jest cudowny! Kurtyny doskonale dzielą przestrzeń i pomagają wydzielić strefy na weselu.

* * *

Nie ma piękniejszego tła dla słodkiego bufetu niż kurtyna ze wstążek. Szczególnie pastelowych i słodkich, jak tort! Poniżej przykład połączenia wstążek z koronkami i paskami tkanin. Kurtyna może być również tłem dla napisów.

* * *

Nie masz pomysłu, jak ukryć nieatrakcyjną ścianę na tle której chcesz przygotować kącik z pamiątkowymi zdjęciami i księgą gości? Zrób kurtynę! Kolorowe wstążki będą doskonałym tłem dla białych ramek z fotografiami.

* * *

Kurtyna w miejscu zaślubin to klasyka! Zachęcam do jej samodzielnego wykonania. To naprawdę nie jest trudne! Wystarczy długa listwa (odpowiednio gruba, ponieważ wstążki są dość ciężkie i mogą ją wygiąć, a nawet złamać), którą kupicie w każdym supermarkecie budowlanym, wstążki i nożyczki!

* * *

Z uwagi na fakt, że jest to naprawdę niedrogi sposób na dekoracje, można zrobić ogromną, imponującą, niczym teatralną kurtynę w miejscu przyjęcia. Polecam szczególnie do surowych, ascetycznych wnętrz. Świetnie sprawdzi się również we wnętrzach rustykalnych.

zdjęcia: PINTREST