8/8 Deep Blue – realizacja ARTSIZE cz.2 NOC

by wtorek, 7 października, 2014Jedno z najpiękniejszych miejsc na ślubnej mapie Polski. I jedna z najbardziej kreatywnych i najlepszych firm realizujących scenografie ślubne w naszym kraju. Wyjątkowa realizacja łącząca w sobie dzikość natury, surowość nadmorskiego klimatu i romantyzm nobliwego stylu vintage. Zjawiskowa scenografia, dopracowane detale, przemyślana kolorystyka i fantastyczna aranżacja całej przestrzeni zaadaptowanej cegielni. Najlepiej o projekcie opowiedzą Wam jej twórcy:

ARTSIZE – Scenografia przyjęcia weselnego w Starej Cegielni w Rzucewie, to dla nas jeden z najbardziej inspirujących i wdzięcznych projektów minionego sezonu. Obiekt położony nad sama zatoką Pucką, z obłędnym widokiem na morze i niezwykłą architekturą dał nam pole do popisu. Wybraliśmy błękity, szarości, turkusy i piasek. Takimi kolorami pracowaliśmy we wnętrzach i w ogrodzie. W kontekście białych cegieł, surowego betonu i starego drewnianego sufitu taka aranżacja wydawała się wręcza idealna. Na dzikich drzewach wierzby płaczącej, pojawiły się bladoniebieskie hortensje, oraz pastelowe osty różnych gatunków. Mocowane górą i dołem, dopasowane do kształtu każdego drzewka, delikatnie, ale wyraźnie udekorowały stoły. Kamienie i mech dodatkowo podkreśliły naturalny charakter aranżacji. Obrusy uszyte pod ten projekt wprowadzały walory wybranych kolorów: zieleni, błękitu i turkusy. Pomimo, że obrusy były w innych kolorach, różnice były delikatne i dzięki temu osiągnęliśmy subtelny efekt migotania barw, czyli coś co znamy z migotania morskiej wody. Ten sam zabieg zastosowaliśmy jeśli chodzi podwieszane tkaniny, gdzie subtelne różnice barw wzmocniły to wrażenie. Serwetki, papeteria w kolorze piaskowym, ale lekko vintage i elegancko. Za stołem Państwa młodych, na betonowym podwyższeniu, stanęły szklane akwaria a w nich piasek, korzenie, świece, morskie rośliny. W nocy to miejsce nadawało charakter całej przestrzeni, i stanowiło nastrojowe tło do zdjęć pary młodej. W części cateringowej subtelne piaskowe koronki, antyki, kompozycje kwiatowe i światło. Oświetlenie tego przyjęcia, zaprojektowane zostało na zasadzie kontrastu: barw ciepłych z zimnymi, dzięki czemu nie straciliśmy błękitów, a zyskaliśmy ciepły nastrój.

Szukając pomysłu na ten projekt wzięliśmy dwa aspekty pod uwagę: historyzujący charakter wnętrza i tutaj odnieśliśmy się do Sopotu z lat 20., oraz nowozelandzkie pochodzenie Pana Młodego, który chciał zobaczyć w projekcie dziką i prostą naturę. Barwy jakich użyliśmy przeniosły nastrój morza do wnętrz. Do Cegielni w Rzucewie jeszcze wrócimy, bo to jedno z najpiękniejszych miejsc na przyjęcie weselne, w jakim przyszło nad do tej pory pracować i nie ma projektu, którego nie dałoby się tam wykonać… miejsce niezwykłe!

ZOBACZ CZĘŚĆ 1 W DZIENNEJ ODSŁONIE! KLIKNIJ!

REKLAMA

zdjęcia: ARTSIZE