3/4 O czym trzeba pamiętać, organizując tematyczne wesele?

by poniedziałek, 15 czerwca, 2015 O czym trzeba pamiętać, organizując tematyczne wesele?

Wesele jest niezwykłym dniem w życiu każdego człowieka. Zdarza się raz w życiu i należy je starannie zaplanować, aby mieć jak najlepsze wspomnienia. W tym przypadku dbałość o detale jest niezbędna.

 Planowanie trzeba rozpocząć od ustalenia najważniejszych kwestii: miejsca, tematu przewodniego, listy gości, programu. Trzeba potrafić skoordynować działania w taki sposób, aby wszystko było gotowe na ten szczególny dzień. Profesjonalna firma po ustaleniu najważniejszych kwestii pozwoli młodej parze nie myśleć o wszystkich szczegółach – wszystko załatwi bowiem sama. Kwiaty, nakrycia stołów oraz dekoracje – nawet w przypadku tych, wydawać by się mogło, drobnych kwestii trzeba mieć wiedzę pozwalającą na właściwy dobór i zastosowanie elementów wystroju oraz znać najnowsze trendy w branży. Wesele należy powierzyć profesjonalistom, którzy dołożą wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy, niezapomniany dla pary młodej, rodzin oraz gości weselnych.

cs - bridelle.pl

 Wersja soft czy wersja hard

 Wystrój pomieszczeń powinien być niezwykły. Wybierając motyw przewodni przygotowany pod potrzeby konkretnego klienta, firma musi dobrać mnóstwo elementów, które stworzą spójną całość: od odpowiedniego zespołu muzycznego, konferansjera i atrakcji, przez specjalne dania i napoje, aż po dekoracje sali i stołu. Decydując się na tematyczne wesele, należy przemyśleć, czy chce się je urządzić w wersji „soft” czy w wersji „hard”. Pierwsza opcja polega na przyjęciu delikatnego motywu, takiego jak określone połączenie barw lub dobór konkretnych kwiatów. Pary, które zdecydują się na więcej szaleństwa, mogą natomiast powiązać wszystkie elementy swojego wesela z wybranym motywem: od konkursów dla gości weselnych po etykiety na butelki i zaproszenia. Problematyczną może okazać się kwestia zaangażowania gości we wspólne stworzenie pożądanego klimatu. Chcąc, aby także oni ubrali się w myśl motywu przewodniego, dopasowując się do głównego tematu, warto dopisać w zaproszeniu: „mile widziane stroje w stylu…”. Dzięki temu uniknie się strachu przed poproszeniem gości o wdzianie np. strojów w stylu lat 20.

 Wystrój nada charakter

 Strategicznym elementem, który będzie oddawał charakter wybranego przez młodą parę motywu, jest dekoracja sali. Pomysły na tym polu mogą być różnorodne i niezwykłe, np. makiety, obrazy malowane przez młodych czy charakterystyczne ozdobniki na stoły.

– Hotel, który szykuje się na przyjęcie gości, może zaproponować zamówienie spersonalizowanej antypoślizgowej maty zewnętrznej, na której pojawi się napis witający gości – dzięki jej wykorzystaniu fragment filmu z przenoszeniem panny młodej przez próg sali weselnej będzie oglądało się jeszcze lepiej. Tuż obok takiej dekoracji można ustawić ściankę, przy której mogą fotografować się goście – takie urozmaicenie zdjęć ślubnych może być interesujące zwłaszcza dla gości, którzy aktywnie prowadzą swoje profile w social media – mówi Katarzyna Urbanowicz, ekspert z firmy KLEEN-TEX.

Ostatnim krzykiem mody jest natomiast mata ślubna stawiana na stole pod nakryciem gościa. Na niej nadrukowane są wizerunek młodej pary oraz data ślubu – a to wszystko w otoczeniu elementów nawiązujących do motywu przewodniego. Dzięki temu każdy z gości będzie mógł pochwalić się oryginalnym prezentem – takie maty weselnicy mogą zabrać ze sobą jako niezwykłą weselną pamiątkę. Na zawsze zapamiętają ciekawe, tematyczne wesele, na którym gościli. Przykładowe modele mat ślubnych można zobaczyć na stronie kleen-tex.pl. Za pomocą specjalnej maty może być również wydzielona specjalna przestrzeń, na której goście opuszczający imprezę będą zostawiać większe prezenty – często ciężko bowiem wygospodarować specjalny pokój, który pomieści dużych rozmiarów maskotki, dary zbierane dla domów dziecka lub schronisk czy wielkie pudła zawierające zastawę stołową.

zdjęcia: shutterstock.com