3/6 Jaką formę prezentacji zdjęć wybrać?

by środa, 8 kwietnia, 2015Kamil Głowacki – W ostatnim wpisie Backup – czy powinniśmy się tym przejmować pisałem trochę o tym, na co powinniście zwrócić uwagę w kwestii zabezpieczania Waszych danych poprzez backup, ale także o tym, iż bezpieczeństwo Waszych fotografii, które upamiętniają cenne dla Was chwile to także cały system pracy połączony z zapewnieniem drugiego fotografa jeśli pierwszy złamie rękę :-), posiadaniem zapasowego sprzętu, systemem postępowania z kopiowanymi z kart zdjęciami. Innymi słowy poruszyłem sporo wątków technicznych wpływających na Wasze poczucie bezpieczeństwa oczywiście w zakresie upamiętniania chwil z Waszego ślubu.

Dziś zastanówmy się w jaki sposób możecie pokazać owoce współpracy fotografa ślubnego z Wami. Opcji jest wiele i o nich także warto porozmawiać w trakcie spotkań z fotografami. Na początku wymienię te najbardziej popularne  formy prezentacji fotografii ślubnej należą do nich tradycyjny album fotograficzny z wklejanymi zdjęciami, fotoksiążka, odbitki w pudełku, galeria internetowa, prezentacja multimedialna.

REKLAMA

middlemaria

Album tradycyjny

Jest to najbardziej klasyczna forma prezentowania fotografii nie tylko ślubnej. Albumy oferowane przez fotografów ślubnych różnią się jakością od sprzedawanych w popularnych sklepach sieciowych produktów. Zwykle są one wykonywane ręcznie na zamówienie konkretnego fotografa i zindywidualizowane pod Wasze potrzeby. Mogą na przykład zawierać Waszą fotografię na okładce lub mieć wytłoczone napisy jakie Wam odpowiadają. Jedna z współpracujących z Ukryte w kadrze firm Druga strona Czerni wprawia w okładkę albumu dostarczone przez pary młode elementy np. koronkę wykonaną przez babcię Pana Młodego lub broszkę mamy Pani Młodej. Wachlarz indywidualizacji opraw albumów oraz materiałów jest prawie nieograniczony. Wnętrze albumu jest zwykle bardziej wystandaryzowane i składa się z kart wykonanych z grubego czarnego (lub kolorowego) papieru oraz półprzezroczystych przekładek. Wielkość także jest kwestią indywidualnych preferencji Pary Młodej.

zdjęcie: Druga Strona Czerni

zdjęcie: Druga Strona Czerni

zdjęcie: Druga Strona Czerni

* * *

Fotoksiążka

Ta forma prezentacji coraz mocniej wchodzi na salony podbijając serca kolejnych par młodych. Warto zauważyć, iż mamy do wyboru co najmniej dwa typy fotoksiążek. Pierwszy podobny jest w swej formie do albumów klasycznych. Oprawy mogą być również dowolnie indywidualizowane. Wnętrze stanowią rozkładówki o dość dużej grubości średnio od

2 do 3 mm liczba rozkładówek zależy od preferencji fotografa i Pary Młodej. Rozkładówki są wykonane z usztywnionego zdjęcia wywołanego na papierze fotograficznym. Ich wielkość może być bardzo różna. Dla przykładu firma Crystal Albums oferuje fotoksiążki które mogą być dołączone jako bryloczek do kluczy.

 Drugi typ fotoksiążki przypomina bardziej album ze zdjęciami jakie można kupić w księgarni. Zdjęcia są nadrukowywane na papier tak jak w zwykłych książkach. Uzyskany w ten sposób album z fotografiami może zawierać bardzo dużo zdjęć nie przytłaczając swoją wagą. Produkty tego typu możecie obejrzeć w drukarni Empresseart.

zdjęcie: Druga Strona Czerni

zdjęcie: Druga Strona Czerni

zdjęcie: Druga Strona Czerni

zdjęcie: Druga Strona Czerni

Fotoksiążka ma jeszcze jedną cechę, która odróżnia ją od foto albumu jest to możliwość pokazania Waszych zdjęć w formie ciekawej historii oglądanej niczym powieść o romantycznej miłości pełnej pięknych chwil i dopracowanych detali.

zdjęcie: Ukryte w Kadrze

zdjęcie: Ukryte w Kadrze

zdjęcie: Ukryte w Kadrze

zdjęcie: Ukryte w Kadrze

zdjęcie: Ukryte w Kadrze

zdjęcie: Emmpresart

zdjęcie: Emmpresart

* * *

Odbitki

Odbitki są bardziej oszczędną formą prezentacji wykonanych fotografii i można by powiedzieć, iż najbardziej klasyczną i prostą. Z jednej strony dają dużą wygodę i swobodę w trakcie oglądania przez większą grupę osób z drugiej ulegają  szybszemu zniszczeniu niż te same zdjęcia wklejone do foto albumu. Pozostawiają Parze Młodej zawsze możliwość wyboru w późniejszym terminie albumu do jakiego chce je wkleić. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że potem leżą w pudełeczku przez kolejne lata, aż w końcu zapominacie o tym i być może Wasze dzieci się kiedyś ulitują nad tymi fotografiami i wkleją je dla Was do albumu na 30 rocznicę ślubu:). Zatem jeśli myślicie o albumie to pozwólcie, aby fotograf wykonał za Was tę pracę i oddał Wam gotowy produkt.

zdjęcie: Ukryte w Kadrze

zdjęcie: Ukryte w Kadrze

* * *

Cyfrowe formy prezentacji zdjęć

Coraz częściej zdarza się, iż Para Młoda decyduje się na dodatkowe formy prezentowanie swoich fotografii ślubnych w przestrzeni internetu czy też za pomocą multimedialnych środków. Duża część fotografów wychodzi na przeciw w tym aspekcie budując dla Par Młodych galerie internetowe i tworząc ciekawe prezentacje multimedialne. Pojawiają się także rozwiązania zewnętrzne, które dają Wam nie tylko możliwość pokazania swoich zdjęć ślubnych w internecie ale także stanowią platformę komunikacji z gośćmi i znajomymi. Jednym z takich rozwiązań jest naszalbumslubny.pl Jest to rozwiązanie płatne. Choć Ukryte w Kadrze oferuje je dla Was w cenie usługi fotograficznej. Podobnie jak inne firmy, którym zależy na tym, abyście mieli dostęp do najnowszych rozwiązań prezentujących Wasze fotografie.

zdjęcie: Nasz Album Ślubny