6/8 Owocowe Love

by wtorek, 22 grudnia, 2015
Owoce są niezwykle wdzięcznym materiałem do dekorowania. Są relatywnie tanie, można nimi w prosty i szybki sposób ozdobić duże powierzchnie. I obłędnie pachną oraz mają kuszące kolory! To wystarczająco dobre powody, aby użyć owoców w dekoracjach ślubnych. Z owoców można zrobić praktycznie wszystko – od wazonów, przez wypełnienie naczyń z kwiatami, aż po wkomponowanie ich w bukietach i przygotowaniu z nich podziękowań dla gości. Oto inspirujące pomysły na wykorzystanie owoców na ślubie i weselu.

REKLAMA

bookab

* * *

Twarde owoce sprawdzą się świetnie jako podstawki do winietek. Wystarczy wbić w jabłka, gruszki, brzoskwinie, cytrusy wykałaczkę z przymocowaną do niej winietką.

* * *

L: Owoce w bukiecie to bardzo ciekawy pomysł, ale warto zastanowić się, czy przekrajać owoce w ciepłych miesiącach, bo mogą one zwabić owady.

P: Przekrojone cytrusy idealnie sprawdzą się do wyłożenia ścianek przezroczystych wazonów. Są nie tylko ciekawym akcentem kolorystycznym, ale również maskują łodygi kwiatów.

* * *

Jabłka to doskonały dodatek do jesiennego bukietu! Kolor owoców genialnie komponuje się z ciepłymi kolorami jesieni.

* * *

L: Owoce z własnego sadu mogą być fantastycznym prezentem na podziękowania dla gości. Spersonalizowane naklejki dodały uroku.

P: Gałązki z truskawkami lub kłącza z malinami i jeżynami są idealnym pomysłem na wakacyjny ślub! Pamiętajcie, aby wybrać zdrowe owoce, które nie puszczą soku i nie skuszą owadów 🙂


* * *

Nie tylko cytrusy sprawdzą się jako wypełnienie wazonów. Całe owoce brzoskwiń genialnie podkreśliły kształt okrągłej wazy i wyeksponowały białe hortensje.

* * *

L: Z owoców można wykonać samodzielną kompozycję na stoły. Wyraziste kolory cytrusów sprawdzą się w tej roli idealnie.

P: Gruszki z własnego ogrodu z naklejką z podziękowaniami to piękny upominek!

* * *

Jeśli zastanawiacie się nad podziękowaniem dla gości, pomyślcie o koszyczku z owocami!

* * *

Cytryny w cukrze to jeden z najstarszych pomysłów dekoracyjnych. Chcesz uzyskać efekt owoców w cukrowym szronie? Przygotuj: roztrzepane białko i cukier średniej grubości. Następnie każdy owoc zanurz w białku (możesz użyć w tym celu pędzla), a następnie obtocz go w cukrze wysypanym do płaskiego talerza.

* * *

Owoce granatu to obok jabłek i gruszek najlepszy kandydat do jesiennego bukietu.

* * *

L: Kompozycja z dorodnych truskawek stanowiła niesamowitą plamę koloru na stole! Ważne, aby taką dekorację wykonać wyłącznie ze świeżych, zdrowych owoców!

P: Misa wyłożona przewiązanymi wstążkami owocami to ciekawy i tani pomysł na stworzenie kolorowej aranżacji.

* * *

Masz własny ogród? Przygotuj dla gości drobne przekąski w koszyczkach z łuby!

* * *

Uwielbiam patent na wykorzystanie owoców jako podstawki dla winietek. Można kartki z nadrukami imion owinąć wokół owoców i przewiązać wstążką lub sznurkiem. Można też użyć stabilnych owoców (jabłka, gruszki) jako podstawki dla winietek.

* * *

Żółto-czerwone czereśnie w tym bukiecie wyglądają jak owocostany kwiatów! Piękna, harmonijna kolorystycznie kompozycja.

* * *

Kolorowe owoce szczególnie dobrze komponują się z białymi kwiatami. Na ich tle, owoce wydają się być jeszcze bardziej kolorowe i soczyste!

L: Wazon z wydrążonego ananasa to jest to! Idealny pomysł na wesele w stylu hawajskim!

P: Przekrojone połówki cytrusów będą świetnie prezentować z się kwiatami w tych samym odcieniach, np.: pomarańczowymi różami, jaskrami, kaliami. Do żółtych cytryn pasować będą jaskry, kalie, żonkile, kraspedia.

* * *

Jeden z moich ulubionych pomysłów na wykorzystanie owoców – pozłacana płatkami złota gruszka i listek z pergaminu na którym nadrukowano nazwisko gościa. Gruszki mają fenomenalny kształt i prezentują się niezwykle pięknie i zmysłowo na weselnych stołach.

* * *

Wspomniana wyżej zasada, że owoce i białe kolory to duet idealny znajduje swoje potwierdzenie w poniższych dwóch kompozycjach.

L: Biała waza i obsypane białymi kwiatami gałęzie jabłoni wyglądały niezwykle delikatnie na tle intensywnego pomarańczu.

P: Owoce mogą stanowić centralny punkt kompozycji, a kwiatów można użyć wyłącznie jako dodatku. Przyniesie Wam to pewne oszczędności, bo są to owoce relatywnie niedrogie.

zdjęcia: PINTEREST