7/8 Najpiękniejsze bukiety 30

by środa, 16 grudnia, 2015
To nie do wiary, ale za kilkanaście dni powitamy nowy rok! I już tylko kilka miesięcy dzieli nas od wiosny, kiedy kwiaty z nową siłą eksplodują! Ale póki nie ma kwiatów w ogrodach, możemy cieszyć oczy kwiatami z całego świata, które znajdziecie w kwiaciarniach i na giełdach kwiatowych. Jeśli zależy Wam na konkretnym gatunku roślin na swój ślub, to w pracowni florystycznej w której będziecie zamawiać oprawę kwiatową, dowiedzcie się czy w danym miesiącu występują dane kwiaty. W dzisiejszych czasach nie jest już problemem sprowadzenie peonii w środku zimy, ale ceny bywają powalające. Dlatego, jeśli wymarzyłaś sobie sezonowe kwiaty, dowiedz się, jak będzie wyglądała dostępność. Dotyczy to takich kwiatów, jak: peonie, tulipany, ostróżki, dalie, hortensje, jaskry (pełniki). A dziś, kolejna porcja inspirujących bukietów. Tradycyjnie wybrałyśmy swoje ulubione.

REKLAMA

bookab

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Peonie, angielskie róże, anemony i pachnące groszki. Dla mnie absolutnie idealny bukiet na późnowiosenne i letnie śluby. Fantastyczna paleta kolorów oparta na odcieniach różu w wielu odcieniach.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Bardzo lubimy bukiety, które kształtem, fakturą czy dodatkami nawiązują do stylizacji Panny Młodej i aranżacji ślubu. Poniższy przykład perfekcyjnie odzwierciedla tę ideę – bukiet z białych peonii nawiązywał do struktury materiału sukni ślubnej, a dodatek w postaci kryształowej broszy był kontynuacją imponującego naszyjnika Panny Młodej.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Dalie są niedocenianym w Polsce kwiatem. Przez lata królowały w przydomowych ogródkach, aż upomniała się o nie branża ślubna. Na razie z różnymi skutkami. A szkoda, bo to piękny kwiat występujący w całej gamie kolorów, kształtów i wielkości. Dodatkowym atutem jest to, że dalia jest bardzo wytrzymałym kwiatem i wytrzyma duże upały. Warto połączyć ją z kwiatami o smukłym pokroju, np.: różami w pąkach.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

I dalia raz jeszcze! Tym razem w przepięknym pudrowym kolorze, o dużej, rozłożystej główce. Połączona z różami i smukłymi, długimi tawułkami wyglądała jak prawdziwa królowa!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Fiolety wrócą wkrótce do mody! I to w najbardziej intensywnym odcieniu! Zauroczyły nas te oszałamiające, purpurowe goździki! Co o nich sądzicie?

zdjęcia: PINTEREST