Slow Wedding Day by K6

by środa, 4 maja, 2016Już 8 maja odbędą się niezwykłe targi ślubne, w wyjątkowym miejscu! Gorąco zachęcamy do ich odwiedzenia, bo to fantastyczna inicjatywa, której mamy zaszczyt być patronem. Targi ślubne, inne niż wszystkie! To chyba najlepsza rekomendacja! Miejsce, w którym odbędzie się impreza, ma już statut kultowej! Bądźcie tam koniecznie! I przeczytajcie poniżej o tej cudnej inicjatywie! Więcej informacji znajdziecie na stronie obiektu KOTULIŃSKIEGO 6 – K6.

 

Slow Wedding Day_Small

 

Pomysł zorganizowania Slow Wedding Day chodzi za nami od jesieni. Na tradycyjnych targach ślubnych czujemy się jak kwiatek do kożucha. Postanowiliśmy więc zorganizować nasze własne wydarzenie, prezentujące zarówno Przestrzeń Kreatywną Kotulińskiego 6, jak również wybrane „alternatywne” firmy z branży ślubnej, wpisujące się w klimat organizowanych w K6 nietypowych przyjęć weselnych.

Cieszy nas fakt, że coraz więcej nowych, świeżych firm stawia na jakość, oryginalność i brak sztampy. Z jeszcze większym optymizmem obserwujemy zjawisko, że coraz więcej młodych par szuka inspiracji i klimatu wychodzącego poza polski weselny standard.

Miejsce wydarzenia, a więc czym jest Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6, potocznie zwana K6?   

To dawna Gorzelnia, którą od kilku lat zamieniamy na klimatyczne miejsce nietypowych wydarzeń. Jedyne takie miejsce na Śląsku.

Miejsce, które ciągle powstaje i nieustannie się zmienia, wytyczając tym samym nowe trendy w organizacji wydarzeń.

W czym tkwi istota sukcesu tego zapomnianego miejsca, które staje się wyjątkowym miejscem imprez, spotkań , szkoleń, warsztatów, sesji fotograficznych, koncertów czy nietypowych ślubów  – wydarzeń w duchu SLOW?

– Przede wszystkim w tym, że nie zatraciło swojego Genius Loci – ducha, klimatu i charakteru.  Zarówno ślady upływu czasu jak i naturalne, dzikie otoczenie to jego niekwestionowane atuty.  Kiedy trafiliśmy na nie kilka lat temu, było w zupełnej ruinie. Właśnie wtedy nasze zamiłowanie do skandynawskiej prostoty okazało się inspiracją do wykorzystania potencjału historycznej przypałacowej gorzelni.  Chcieliśmy uratować to urocze miejsce. Połączyć w nim to, co autentyczne – nawet jeśli zniszczone – z nowoczesnym, bezpretensjonalnym dizajnem . Nadać nowe funkcje.  W ten sposób powstało miejsce, które „jest sobą”, nie udaje – z wszystkimi swoimi wadami i niedoskonałościami. Połatane stropy podkreślamy zgrzebnymi, papierowymi lampami, stare, dębowe deski zamieniamy w długie stoły, surowość ceglanych i betonowych ścian łagodzimy szarym lnem i drewnem z odzysku. Tworzymy KLIMAT dla prawdziwych spotkań.

REKLAMA

bookab

Co nas wyróżnia?

Tworzymy więc miejsce jedyne w swoim rodzaju i inne niż wszystkie pod wieloma względami – niebanalnej historii, wyrazistego charakteru, przedmiotów w odzysku, mebli robionych własnoręcznie. Miejsce, gdzie przenikają się różne funkcje, ale przede wszystkim gdzie panuje przyjazna, swobodna atmosferą „bez zadęcia”.

Co oferujemy?

K6 to idealna przestrzeń na organizację wydarzeń zamkniętych o bardzo różnym charakterze. Jej uniwersalny charakter i możliwość zmiennej aranżacji sprzyja spotkaniom biznesowym oraz prywatnym. Nie jesteśmy restauracją, ale korzystamy ze sprawdzonych dostawców cateringowych, zapraszamy prywatnych kucharzy lub organizujemy imprezy w postaci warsztatów kulinarnych, na których uczestnicy pod okiem kucharza sami gotują. Ogromną wagę przywiązujemy do detali – bezpretensjonalnego wystroju oraz naturalnej dekoracji stołu i wnętrz K6 – to one tworzą niepowtarzalny klimat spotkań. Organizujemy również wydarzenia otwarte – Slow Events – jak One Day Restaurant, tematyczne warsztaty kulinarne – kawowe, pokrzywowe, degustacje wina i whisky, fish party, warsztaty zapachowe czy robienia naturalnych kosmetyków. Coraz częściej organizujemy również  Small Gatherings – klimatyczne spotkania w gronie znajomych – bez sztampy, z naturalną oprawą.

Skąd pomysł na wesela?

Nową potrzebą okazały się NIEtypowe przyjęcia ślubne , również z możliwością ceremonii ślubu na miejscu, w plenerze. Na ten cel zaadaptowaliśmy przestronną stodołę z czerwonej cegły, z oryginalnym drewnianym stropem, przylegającą bezpośrednio do gorzelni. Wrota stodoły otwierają się piękny „dziki” plener nad stawem, z ocalałym 300 letnim dębem, akacjami, dziką różą i czarnym bzem – idealnym tłem dla przyjęć ślubnych oraz sesji  fotograficznych.

Co jednak wyróżnia K6 najbardziej, to fakt, że to miejsce wbrew utartym schematom. Kreatywne, świadome nowych trendów, otwarte na nietypowe rozwiązania, a przede wszystkim na współpracę z ciekawymi ludźmi. Jedną z naszych zasad jest zamieniać wady w zalety – w ten sposób pokrzywy stały się hitem naszych warsztatów kulinarnych, a dotychczasowa przestrzeń magazynowo- garażowa staje się miejscem ślubów w dobrym guście. Cenimy siłę prostoty, odważnie realizujemy niestandardowe pomysły. Chcemy, aby Kotulińskiego 6 było świeżym, inspirującym, alternatywnym miejscem spotkań, w którym Goście czują się dobrze i swobodnie – mogą sobie pozwolić po prostu na bycie sobą.

Dlatego też 8 maja 2016 zapraszamy do K6 firmy z branży ślubnej wpisujące się w klimat Slow Wedding

Czym  jest dla nas Slow Wedding ?

– Ślubem bez sztampy i zadęcia, bez kiczu, ale i nadmiernych stylizacji. Spotkaniem rodziny i przyjaciół w luźnej atmosferze. Celebracją spotkania. Zachowaniem proporcji między podniosłością okazji, niewymuszoną elegancją, luzem i nonszalancją. Stawiamy na naturalność i siłę prostoty. I jak zawsze kierujemy się zasadą „Less is More”.

Kogo zapraszamy na Slow Wedding Day by K6 ?

Interesujące, ciekawe, świeże firmy z branży ślubnej . W jednym miejscu będzie można poznać osobiście  wybranych przez nas wystawców, zapytać o szczegóły, poznać ich ofertę i mamy nadzieję, znaleźć odpowiednie osoby do współpracy przy ślubie.

Koncepcji na ślub jest tyle, ile par młodych. Inspiracji – niezliczona ilość. W K6 promujemy naturalną i prostą, a zarazem niebanalną stylistykę. Stawiamy na celebrację tego wyjątkowego dnia. Nasza rada dla wszystkich młodych par – nie dajcie się zwariować!

zdjęcia: materiały prasowe