4/5 Klucz do aranżacji sali weselnej

by poniedziałek, 5 grudnia, 2016
Na idealną aranżację przyjęcia weselnego składa się wiele elementów. To nie tylko kwiaty, ale również wiele innych rzeczy, które sprawiają, że dzień ślubu ma wyjątkową oprawę. Szukając  inspirujących dekoracji, nie można nie zwrócić uwagi na detale, które wykorzystane są  w najpiękniejszych kompozycjach. Dziś przygotowałyśmy dla Was niewielką listę elementów, o których warto pomyśleć planując aranżację weselną.

REKLAMA

bookab

* * *

TKANINY

Tkaniny wykorzystywane są w różnych elementach dekoracji. Począwszy od stołów, na których są obrusy, bieżniki i serwety, po kurtyny i girlandy zdobiące ściany i sufity. Piękno tkanin pozwoli Wam stworzyć niesamowicie elegancką tło za stołem Pary Młodej, jak również uzyskać intymna atmosferę przyjęcia dzięki optycznemu obniżeniu sufitu.

* * *

KOLOR

Wiele par decyduje się na wybór koloru przewodniego i to właśnie on dominuje w wystroju sali weselnej. Kolor możecie wprowadzić dzięki odpowiedniemu oświetleniu, tkaninom i kwiatom. Ważne jednak, by dekoracja przestrzeni weselnej pasowała kolorystycznie do wybranej przez Was sali i kolorów ścian. Tego dnia wszystko powinno być spójne.

* * *

KWIATY

Wydawać by się mogło, że kwiaty to typowa dekoracja weselna. Ale to, co można uzyskać dzięki pięknu kwiatów często przechodzi najśmielsze oczekiwania. Dziś kwiaty to nie tylko stroiki proponowane w cenie talerzyka, ale ogromna paleta możliwości. Stroiki na stołach mogą być w małych flakonach i wysokich wazonach. Kwiaty mogą zdobić ściany, zwłaszcza te za stołem Nowożeńców lub być świetnym tłem do zdjęć z fotobudki. Zjawiskowo wyglądają jednak przyjęcia udekorowane kwiatowymi sufitami. To niesamowicie klimatyczna dekoracja, która przenosi do świata baśni.

* * *

KRZESŁA

Zapomnijcie o pokrowcach. Szczęśliwie dla wszystkich przeszły do lamusa. Dziś o elegancji przyjęcia świadczą również eleganckie meble, w tym również krzesła. Do najmodniejszych ciągle należą krzesła Chiavari i Ghost. Chiavari doskonale podkreślą elegancję przyjęcia i dają ogromne możliwości dekoratorskie. Krzesła Ghost spodobają się wielbicielom nowoczesnego designu.

* * *

OŚWIETLENIE

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest odpowiednia oprawa oświetleniowa. I nie chodzi jedynie o piękno żyrandola, czy ilość świec na przyjęciu. Obecnie bardzo modne i szalenie efektowne jest dodatkowe oświetlenie. Na rynku jest wiele firm proponujących najróżniejsze kombinacje oświetleniowe, mogące Wam stworzyć niesamowicie romantyczny nastrój w półmroku z wybranym przez Was kolorem przewodnim.

zdjęcia: PINTREST