4/5 Najpiękniejsze dekoracje stołów 31

by poniedziałek, 27 czerwca, 2016
Dekoracja stołów to ważny element dekoracyjny całego przyjęcia weselnego. W końcu w otoczeniu wybranej przez Was kompozycji florystycznej Twoi goście spędzą prawdopodobnie najwięcej czasu. Ważne, by dekoracja nie znajdowała się na wysokości oczu Waszych gości, by nie przeszkadzała tym samym w prowadzeniu dialogu. Szukając ciekawych propozycji na zaaranżowanie stołów na przyjęcie weselne, musicie do nas koniecznie zajrzeć.

REKLAMA

bookab

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Wbrew pozorom stworzenie klasycznej jasnej kompozycji florystycznej nie jest takie proste. Dzisiaj poza jasnymi kwiatami, szalenie modne są również oszronione liście dekoracyjne. Wykorzystując taką roślinność osiągniesz niesłychanie piękny efekt. Liście senecio lub Stachyra na pewno przykują uwagę do kunsztownie wykonanego bukietu. Jeśli pragniecie odejść od klasycznych białych kompozycji kwiatowych, postawcie na modny, choć ciągle rzadko wykorzystywany anemon.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Słyszałaś o trendzie jewel tones? To świetny pomysł na wprowadzenie blichtru kamieni szlachetnych z wykorzystaniem ich soczystych kolorów. Dziś kolor ma moc, a do stworzenia szalenie eleganckiej i barwnej kompozycji florystycznej potrzebne będą kwiaty orchidei, róż, irysów, kraspedii i dalii. Innymi słowy, wszystko, co kolorowe i Ci się podoba, na pewno przyda się w tych bukietach.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Podobnie jak w bukietach ślubnych, kompozycje na stołach mają różne kształty. Kule i półkule to najpowszechniejsze z nich. Jednak odchodząc od schematów możecie wybrać łezkę. Ten wydłużony kształt pozwoli Wam na stworzenie ciekawej kompozycji. Do wykonania takiego bukietu szalenie przydatne są storczyki, róże, dalie i hortensje.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

W tym sezonie szalenie modne są bukiety ombre. Do zrealizowania takiej kompozycji potrzebne Ci są kwiaty w różnych tonach jednego koloru. Możesz zacząć od klasycznej bieli lub jej nieco przełamanym odcieniom. W takiej kompozycji niezastąpione będą oczywiście róże. Wprowadzenie kolejnych barw z pewnością ułatwią różnokolorowe hortensje i storczyki.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Jeśli marzysz o niebanalnym wystroju stołu postaw na kompozycję ciągnącą się przez całą długość weselnego stołu. Stworzenie takiego pasa kwiatów na pewno urozmaici wystrój sali weselnej. Do stworzenia takiej dekoracji możesz wykorzystać róże i jaskry.

zdjęcia: PINTEREST