4/5 Najpiękniejsze dekoracje stołów 32

by poniedziałek, 19 września, 2016
Planując przyjęcie weselne, pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, gdzie ono się odbędzie. Wybór sali weselnej jest, wbrew pozorom, bardzo trudny. Nie chodzi jedynie o znalezienie miejsca dysponującego odpowiednim terminem. Tu ważny jest wystrój pasujący do wymarzonej aranżacji weselnej, a tej nie osiągniecie bez ciekawej dekoracji stołów. Dziś zaprezentujemy Wam eleganckie kompozycje florystyczne, które sprawią, że weselne stoły nabiorą świeżości i wprost bajecznego charakteru. Często Pary Młode szukając tańszych rozwiązań w organizacji wesela, pozwalają na dowolność w dekoracji stołów właścicielom Sali weselnej. Ci, nie zawsze współpracują z wykwalifikowanym florystą. Nie zostawiajcie tak ważnych kwestii w rękach przypadku. W końcu to właśnie przy stołach Wasi goście spędzają znaczną część Waszego wesela. Warto więc zainwestować nieco czasu i kreatywności, by umilić im noc celebrującą tak ważne wydarzenie w Waszym życiu. Przede wszystkim powinniście zadbać o odpowiednią wysokość kompozycji kwiatowych. Ważne jest, by bukiety nie przeszkadzały weselnikom w nawiązaniu kontaktu wzrokowego z osobami siedzącymi naprzeciwko. Tu odpowiednie będą wysokie wazonu lub przeciwnie niskie stroiki. W wysokich wazonach i kandelabrach wspaniale prezentują się bogate bukiety różnych gatunków kwiatów. Planując przyjęcie weselne w eleganckim stylu bardzo często dekoracje kwiatowe przybierają kształt kuli. Bardzo ciekawym pomysłem jest wprowadzenie również subtelnych girland z drobnych kryształów, które cudownie rozproszą światło świec, bo świec na weselnym stole, nigdy nie powinno zabraknąć. To one dodają romantyzmu całej dekoracji. Ich migocące światło wprowadza niewymuszoną intymność. Dlatego istotny jest również wybór świeczników. Bardzo modne są świeczniki z barwionego szkła, w których doskonale prezentują się zarówno tealighty, jak i stożkowate świece. Standardem są świeczniki szklane i mosiężne, które możecie skompletować z kandelabrami wykorzystanymi do stworzenia dekoracji kwiatowych. Innym pomysłem jest też przystrojenie stołów w niskie bukiety, które swoją objętością i pięknem w niczym nie ustępują bukietom wysokim. Minusem takiej dekoracji jest miejsce, które na stołach zajmują niskie stroiki. W tym celu przydadzą Wam się np. szklane podesty, które wygospodarują więcej przestrzeni na stole, jednocześnie wprowadzając zróżnicowanie dekoracji.

REKLAMA

bookab

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Klasyką w weselnych dekoracjach jest połączenie delikatnego różu z bielą. To, choć bardzo cukierkowe połączenie, wprowadza bardzo dużo romantyzmu. Do stworzenia takich stroików możecie wykorzystać piękne i obszerne kwiaty hortensji, klasyczne róże i nieśmiertelne storczyki. Wybór dużych kwiatów pozwoli Wam na stworzenie ogromnych wysokich bukietów. Taka kompozycja cudownie prezentuje się z blaskiem kryształu i szklanymi świecznikami.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Hortensje i róże cudownie wyglądają również w niskich bukietach i nieco mniejszych bukietach. Doskonale korespondują ze złotymi elementami dekoracji stołów, jak zastawa stołowa, czy świeczniki.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

W tonacji biel – róż równie ciekawie jak róża, prezentuje się eustoma. To piękny kwiat, którego urok doceniany jest przez wiele Par Młodych i ich florystów. Ponieważ eustoma jest dość niewielkim kwiatem świetnie uzupełnia się z różą w niskich kompozycjach.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Zjawiskowo prezentują się bukiety z bukietów. To kompozycje florystyczne, stworzone dzięki zbiciu w całość bukietów z różnych gatunków kwiatów. W takich kompozycjach widoczna jest część przeznaczona na róże, inna dla hortensji, kolejna dla storczyków. Choć same kwiaty są dość powszechne w dekoracjach florystycznych, takie ułożenie jest unikatowe, a połączenie bieli z zielenią to kwintesencja elegancji.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Bardzo prostą do wykonania dekoracją stołów, są wazony z wrzuconymi doń pojedynczymi kwiatami. Dzięki ozdobnym kamieniom i kryształom, kwiaty sprawiają wrażenie, jakby były zamknięte w szklanych kloszach. Romantycznym dodatkiem do tej prostej aranżacji są nieśmiertelne w modzie ślubnej płatki róż.

zdjęcia: PINTEREST