5/5 Późnowiosenne dekoracje stołowe

by wtorek, 7 czerwca, 2016
Jeszcze tylko kilka dni zostało, by śmiało móc powiedzieć, że rozpoczęliśmy sezon letni. Oczywiście lato, to okres wakacyjny, najpiękniejszy do wypoczynku. Każdy medal ma jednak dwie strony, a to oznacza, że wraz z nadchodzącym latem, musimy pożegnać przepiękną wiosnę. Dziś na otarcie łez wielbicielkom kwitnących jabłoni przedstawimy propozycje dekoracji stołowych z kwiatów późnowiosennych.

REKLAMA

bookab

* * *

PASTELOWO

Wiosna kojarzy nam się z intensywnym zapachem i delikatnym kolorem. W późnowiosennych kompozycjach postaw na pastele. Kwiaty malowane akwarelami to czysta świeżość i rześkość powietrza. Jeśli marzy Ci się bajkowa aranżacja sali, wykorzystaj do niej hortensje, jaskry, astry i piwonie. Świetnym elementem wprowadzającym walory zapachowe, będzie też groszek ozdobny. W pastelowych bukietach zawsze dumnie prężą się eustomy i róże.

springcen1

* * *

ŚWIEŻO

Świeżość to piękne białe kwiaty i dużo zieleni. Świeżość to też kwiaty w doniczkach. Tak świetnie będą się prezentować kwiaty miruny i rumianku. W białych kompozycjach późnowiosennych na pewno odnajdą się białe peonie, gardenie, eustoma, groszek pachnący i oczywiście najbardziej wiosenne – tulipany.

* * *

OWOCOWO

Wchodząc w sezon letni, nie zapomnij o owocach. W tym sezonie owoce to nie tylko pyszna przekąska, ale również świetna dekoracja stołu. Delikatne kolory moreli, czy intensywna truskawka, pozwolą Wam na stworzenie ciekawych aranżacji, które pobudzą apetyt Waszych gości. W towarzystwie owoców świetnie zaprezentuje się begonia, fuksja, czy peonia drzewiasta. Z egzotycznym ananasem świetnie będzie współgrać elegancka, choć intensywny w swym kolorze – storczyk.

* * *

MAŁO, ALE DUŻO

Stołu weselnego nie musisz zastawiać dużymi kompozycjami. Piękną dekorację stanowią pojedyncze kwiaty w fikuśnych flakonach lub zwykłych szklanych słoikach. Im jest ich więcej, tym ciekawszą aranżację stołu możesz uzyskać. Do takiej dekoracji możesz wykorzystać kwiaty peonii, dalii, róży i hortensji. Do małych stroików fantastycznie sprawdzą się anemony, frezje i eustoma.

zdjęcia: PINTEREST


Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *