5/6 Dekoracje krzeseł

by piątek, 24 czerwca, 2016
Pokrowce na krzesła odeszły w niepamięć. W tym sezonie warto docenić piękno mebli znajdujących się na sali weselnej. Absolutnym hitem są krzesła w stylu Ghost i Chiavari. Tak cudownego wyposażenia nie można zakryć, ale można podkreślić ich piękno. Jeśli szukacie inspiracji na dekorację krzeseł, spieszymy Wam z pomocą.

REKLAMA

bookab

* * *

KWIATY I ROŚLINY

Wspaniałą dekoracją krzeseł będą bukiety ślubne. Drobne kompozycje na pewno przypadną do gustu wielbicielkom kolorowej roślinności. Bukiety z boku krzesła lub nieco większe kompozycje zawieszone w poprzek oparcia na pewno przyciągną wzrok do oryginalnej dekoracji. Piękne ozdobne liście podkreślą elegancję krzeseł dzięki ciekawym girlandom z liści. Do wykonania takich girland możecie zastosować liście eukaliptusa, oliwniki i ruskus.

* * *

WSTĄŻKI

Wstążki to bardzo wdzięczna dekoracja krzeseł weselnych. Feeria barw dostępna na rynku pozwoli Wam na znalezienie idealnej palety kolorystycznej odpowiadającej motywom kolorystycznym Waszego przyjęcia weselnego. Pomysłów na wykorzystanie kolorowych wstążek jest cała masa. Możecie stworzyć ciekawe plecionki lub kurtynę ze wstążek. Oczywiście krzesło można ozdobić kokardą lub bardzo oryginalnym obszernym ogonem.

* * *

TKANINY

Niezwykle wdzięcznie i uroczo wyglądają zdobienia wykonane z tkanin. Szczególnie nadaje się do tego tiul oraz lekka organdyna. Możecie niedbale zawiązać długie paski materiału lub uszyć wyszukane sukieneczki na krzesła. Wystarczy ozdobić w ten sposób krzesła Nowożeńców.

* * *

RÓŻNOŚCI

W zależności od motywu przewodniego Waszego ślubu, możecie udekorować krzesła nawiązując do tematu przyjęcia. W stylu marynistycznym na pewno świetnie się sprawdzą piękne owoce morza lub węzły z grubej marynarskiej liny. Bardzo wdzięczną dekoracją jest kolorowa kaligrafia. Hitem tego sezonu są papierowe girlandy, które również możecie wykorzystać w dekoracji krzeseł. Świetnie na krzesłach będą wyglądać stare rodzinne fotografie, które albo przypomną Waszej rodzinie jak zmienialiście się na przestrzeni lat, albo staną się ciekawą alternatywa dla winietek. W końcu do stworzenia dekoracji krzeseł możecie wykorzystać również zdjęcia Waszych gości.

zdjęcia: PINTEREST