7/7 Feeria barw w wakacyjnych bukietach

by poniedziałek, 11 lipca, 2016
Jeśli termin Waszego ślubu przypada na okres wakacyjny, jesteś prawdziwą szczęściarą. Lato to najbardziej kolorowa pora roku w bukietach ślubnych. Kompozycje tworzone na ten sezon są tak soczyste w swoich barwach, że ciężko nie ulec ich urokowi. Intensywne kolory pokazują drugą stronę romantyzmu. Choć może bardziej szalonej i namiętnej miłości, która obfituje w radość. Dziś mamy dla Was właśnie takie propozycje – pełne słońca, piękna i szczęścia.

REKLAMA

bookab

* * *

Wielbicielki folku z pewnością zakochają się w bukietach inspirowanych kolorami zapisanymi w ludowych tradycjach. Intensywne barwy bukietu ślubnego wspaniale wpisują się w przyjęcia w stylu boho. Luźne kompozycje z dalii, astrów, tulipanów i peonii możecie rozweselić dodając do nich nieoczywisty element. W tym sezonie świetną dekoracją ślubnego bukietu będą soczyście barwne wełniane pomponiki. Wykończenie kompozycji kolorowymi wstążkami będzie świetnym nawiązaniem do folkowego klimatu.

* * *

Najmodniejszą w tym sezonie odsłoną bukietów ślubnych jest połączenie kwiatów szklarniowych z polnymi. Ciężko oprzeć się urokowi dostojnej róży w zestawieniu z chabrami, hortensji z ostróżkami i cyniami. Ozdobne trawy i liście wcale nie muszę błyszczeć intensywną zielenią. Rustykalne bukiety zachwycają swym wdziękiem. Dodatek polnych rumianków, floksów i skabiozy dodał romantycznego charakteru.

* * *

Decydując się na bukiet ślubny w intensywnych kolorach, spokojnie możesz wybrać małą kompozycję. Soczyste barwy nie potrzebują wielkich przestrzeni, by rzucać się w oczy. Taki skromny, choć wspaniale intensywny w wyrazie bukiet, możesz wykonać z róż, storczyka, gerber i drobnej zielonej chryzantemy.

* * *

Wielbicielki soczystych różów i fioletów na pewno pokochają wyrazistość tych kolorów w wakacyjnej odsłonie. Luźna kompozycja z pachnącego groszku, peonii, ozdobnego czosnku i jaskrów wspaniale wprowadzi kolor do ślubnej stylizacji. Zieloną ozdobą takiego bukietu może być szalenie modny eukaliptus.

* * *

Bukiet jak z przydomowego ogródka to symfonia zapachów i oczywiście koloru. Do stworzenia takiej kompozycji świetnie sprawdzi się lewkonia w towarzystwie dalii, kraspedii, cynii i kosmosu. Taki bukiet będzie cudownym zobrazowaniem szacunku dla rodzinnych tradycji i rodzicielskiej miłości.

* * *

Wielbicielki największych trendów nie muszą rezygnować z piękna intensywnych barw kwiatów. Rustykalne bukiety z przeważającą zielenią liści eukaliptusa, świetnie zostaną przełamane amarantem peonii i subtelny fiolet łubinów.

* * *

Kolor letniego słońca jest świetnym tematem do stworzenia wspaniałego bukietu ślubnego. Przepiękna żółć maków syberyjskich, w zestawieniu z różowymi peoniami, tworzy cudowną kompozycję nawiązującą do klasyki florystycznej.

* * *

Feeria barw wspaniale zaprezentuje się przy wykorzystaniu różnorodnych kwiatów. Mieszanie kwiatów różnego pochodzenia i ciekawych gatunków tworzy cudowne propozycje dla wielbicielek bukietów niestandardowych. Wiosenne tulipany w towarzystwie angielskiej róży, peonii, róży drobnokwiatowej, pachnącego groszku i hortensji to ogromny hołd dla bogactwa wakacyjnej roślinności.

* * *

Bukiet ślubny może być równie wakacyjny, co oryginalny. Wspaniała kraspedia może stać się świetnym dodatkiem do bukietu z drobnymi owocami jarzębiny. Wspaniała kompozycja z dalii, goździków i purpurowych róż.

* * *

Odważne w doborze kolorystycznym bukiety to strzał w dziesiątkę dla wielbicielek oryginalnych bukietów. Farbowane trawy, duże peonie drzewiaste, hortensja, mikołajki, driakiew i glorioza będą wspaniałą ozdobą ślubnej stylizacji.

* * *

Bardzo ciekawą kompozycję można uzyskać z wykorzystaniem sukulentów. Dostojna eszeweria będzie nie tylko piękną ozdobą ślubnego bukietu, ale również gwarantem długiej żywotności kompozycji. Ta wspaniała roślina świetnie wygląda z jaskrem, kraspedią, pąkami róż i mikołajkiem.

* * *

Kwiatowa kula to klasyka bukietów ślubnych. W letniej wersji takiego bukietu można wykorzystać rumianki, dalie, jaskry, hortensje i róże.

* * *

Piękny okrągły bukiet można ozdobić z urokliwych polnych kwiatów. Charakterystycznym dla polskich łąk jest chaber. Róże, eustomy i peonie świetnie w komponują się do eleganckiego i barwnego bukietu ślubnego.

* * *

Korzystając z letnich darów natury, mamy pełną paletę możliwości do stworzenia oryginalnego bukietu ślubnego. Warto wykorzystać rośliny nieoczywiste we florystyce. Taką może być kwiat kopru. Czerpanie z ogrodowej roślinności pozwala nam na uzyskanie ciekawej kompozycji z lewkonii, skabiozy, dzwoneczków i cynii.

* * *

Intensywna pomarańcza jest świetnym tematem dla stworzenia wspaniałych bukietów, które obfitują w propozycje egzotycznych kwiatów. Takim z pewnością jest protea poduszkowa. W zestawieniu z dalią, eustomą  i różą stworzycie cudowną kompozycję.

zdjęcia: PINTEREST


Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *