5/5″Piękna i Bestia” inspiracje na ślub

by piątek, 7 kwietnia, 201717 marca do polskich kin weszła ekranizacja jednej z najpiękniejszych bajek Walta Disneya, „Piękna i bestia”. Film nie tylko zachwyca jako arcydzieło kinowe, ale również jako niesamowita inspiracja do stworzenia szalenie romantycznych aranżacji dnia ślubu. Dziś pokażemy Wam, jak ślub zamienić w bajkę, by każda Panna Młoda mogła się poczuć jak zakochana Bella.

REKLAMA

bookab

* * *

ARANŻACJA

Zamkowe i pałacowe przestrzenie to wnętrza, które z pewnością pozwolą Wam poczuć atmosferę bajki o Pięknej i Bestii. Chmury ciężkiego dymu będą unosić Was w tańcu nad ziemią. Migocące światło świec, półmrok i skrywana tajemnica – to elementy, których nie może zabraknąć na weselu w tym stylu.

* * *

SUKNIA

Taniec Belli z Bestią stał się inspiracją dla projektantów w tworzeniu wspaniałych sukni w odcieniach żółci i złota. To właśnie ta kreacja pozwoliła zwykłej dziewczynie przemienić się w prawdziwą księżniczkę.

* * *

DEKORACJE

W dekoracjach rodem z „Piękne i Bestii” nie może zabraknąć zaklętych bordowych róż. Z pewnością charakter i ich piękno zostaną podkreślone z wykorzystaniem szklanych kloszy. Złote ramki, stare zegary i kandelabry dodadzą dekoracji stylu.

* * *

KWIATY

W tej cudownej, romantycznej historii główną rolę odgrywała piękna bordowa róża. To właśnie jej piękno jest główną inspiracją dla florystów do stworzenia tematycznych bukietów kwiatowych.

* * *

PAPETERIA

Granat i złoto to kolory, które dominują w papeterii w stylu Pięknej i Bestii. Mnóstwo barokowych ram, zdobień i oczywiście motyw róży zamkniętej w szklanym kloszu. Im bardziej bajeczna i elegancka będzie Wasza papeteria, tym bliżej będziecie tej magicznej stylizacji.

* * *

NAKRYCIA

Chyba każdy pamięta wspaniałą Panią Imbryk. Cudowna porcelana i królewska zastawa stołowa również mają ogromne znaczenie w stylizacji Pięknej i Bestii. Im ciekawsze zdobienia i im jest ich więcej, tym większe wrażenie zrobi Wasza dekoracja weselnych stołów.

* * *

SŁODKOŚCI

Skoro baśniowy motyw, to i słodkości muszą być jak z bajki. Swobodnie Wy, jak i Wasz cukiernik możecie puścić wodze fantazji, a to przysłuży się artystycznemu i zniewalającemu tortowi weselnemu. Inspiracją mogą być tu róże, zaczarowane postaci, portrety, a także złoto, bordo i granaty.

zdjęcia: PINTEREST

1 odpowiedź