3/6 Dekoracje miejsca zaślubin

by środa, 25 stycznia, 2017
Szykując swój wielki dzień, warto zwrócić uwagę na dekorację miejsca ceremonii. W końcu to właśnie tu ma się odbyć ta najważniejsza część całej uroczystości. Romantyczne aranżacje są jak najbardziej wskazane. Jednak gdy przychodzi czas podjęcia tej wiążącej decyzji w pracowni florystycznej, w głowie pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Dlatego dziś uporządkujemy nieco propozycje, które pozwolą Wam na stworzenie wymarzonej dekoracji miejsca zaślubin.

REKLAMA

bookab

* * *

DEKORACJE KRZESEŁ

Najpopularniejszą dekoracją miejsca zaślubin jest dekoracja krzeseł. To pozwala również gościom na wczucie się w wyjątkowy charakter uroczystości. Tu nie trzeba wiele, wystarczą małe bukieciki umieszczone w słoikach, małych rożkach lub po prostu przewiązane wstążką w kolorze przewodnim.

* * *

NAPISY

Wszelkiej maści tabliczki z napisami informującymi o miejscu zaślubin, nadejściu Panny Młodej są szalenie romantyczne! Możecie je z powodzeniem zrobić samodzielnie lub zlecić w pracowni zajmującej się papeterią ślubną lub okazjonalnymi wyrobami z drewna.

* * *

KOMPOZYCJE KWIATOWE

Kwiaty dodają elegancji i romantyzmu uroczystości. Cudownie ozdabiają drogę orszaku ślubnego. Kompozycje florystyczne mogą pojawić się w formie bukietów, długich stroików, a nawet rozsypanych płatków kwiatów. Im więcej kwiatów, tym bogatsza dekoracja, ale również tym droższa.

* * *

PAPIEROWE DEKORACJE

Dla wielbicieli aranżacji w stylu DIY proponujemy dekoracje papierowe. Są równie ciekawe jak dekoracje z żywych kwiatów, choć jednocześnie dużo bardziej kreatywne. Możecie wykonać papierowe pompony, serduszka i litery. Dla wielbicieli origami przewidziane są również dostojne kwiaty. Oczywiście wszyscy Ci, którzy nie czują się zbyt dobrze w pracach manualnych, mogą poszukać papierowych dekoracji w internecie.

* * *

ŚWIECE

Nie ma nic bardziej romantycznego od światła świec. Wspaniale prezentują się klasyczne białe walcowate świece w różnych wielkościach. Elegancko wyglądają również długie świece. Dla bezpieczeństwa i dodania niesamowitego uroku, możecie umieścić je w latarenkach i szklanych kloszach.

zdjęcia: PINTEREST