5/5 Najmodniejsze motywy i aranżacje 2017

by wtorek, 21 marca, 2017Co będzie modne w 2017 roku? My to wiemy! Szykując się do powiedzenia sakramentalnego „TAK”, warto zadbać o ciekawy motyw przewodni, by podkreślić wyjątkowość tego dnia i wybić Wasz ślub na tle klasycznych przyjęć odbywających się według utartych schematów. Nie chcecie sztampy? Koniecznie zobaczcie, co możecie stworzyć w ramach Waszego przyjęcia weselnego!

REKLAMA

bookab

* * *

CZERŃ + BIEL + ZŁOTO + SREBRO

W tym sezonie klasyka pojawia się w bardzo nowoczesnym wdaniu. Zderzenie bieli z czernią wcale nie jest nudne, jeśli wykorzystacie to połączenie w ciekawej kaligrafii ślubnej i wzorzystych tkaninach. Dodatkowy blask możecie wprowadzić dzięki złotu i srebru, które świetnie ożywią tę paletę kolorystyczną.

* * *

PLAŻOWE AKCENTY

Śluby na plaży święcą tryumfy. Oczywistym więc jest, że modne są również plażowe i morskie akcenty. Tu dekoracją może być wszystko to, co znajdziecie na nadmorskim brzegu. Piękno owoców morza może znaleźć się nie tylko na talerzu, ale również w dekoracji.

* * *

POLNE KWIATY

Romantyczne śluby kochają kwiaty. I z wzajemnością. W tym sezonie zamiast dużych kwiatów postawcie na wdzięk kwiatów polnych. Drobne kwiaty będą ciekawym motywem papeterii ślubnej i ozdobnych tkanin.

* * *

RUSTYKALNE I LEŚNE DODATKI

W 2017 roku rządzić będą ślubu rustykalne i boho. To inspiracja naturą, dlatego tej nie może zabraknąć w aranżacji. Poza kwiatami możecie wykorzystać plastry drewna, poroża i ścianki z europalet. Świetnym pomysłem jest również wzięcie ślubu w lesie, gdzie o leśne dekoracje nie trzeba się mocno starać.

* * *

RĘCZNIE ROBIONE DEKORACJE

Postawcie na kreatywność. Im więcej dekoracji będzie w stylu DIY, tym większą macie pewność, że aranżacja Waszego przyjęcia będzie niepowtarzalna. Możecie zdecydować się na własnoręcznie skomponowane bukiety z kwiatów polnych, papierowe dekoracje, ale również zorganizowanie i zaplanowanie całego przyjęcia, włączając w to domowe jedzenie.

* * *

GRANAT + ZŁOTO

Nową czernią jest granat, a ten świetnie łączy się ze złotem. To bardzo elegancka i nowoczesna propozycja dla wielbicieli klasyki w odświeżonym wydaniu. Granat świetnie sprawdzi się w stylizacji orszaku ślubnego, a złoto je uszlachetni. Ten duet kolorystyczny uzupełnijcie o biel i inne kremowe odcienie.

* * *

DREWNO

Im więcej drewna, tym lepiej! Drewniane stoły mogą się chwalić swoimi naturalnymi słojami bez zbędnych obrusów. Pnie drzewa mogą być świetnymi postumentami na dekoracje kwiatowe, a plastry drewna pozwolą wam wyeksponować tort weselny i bukiety na stołach. Postawcie również na drewniane krzesła i drewniane przestrzenie weselne.

* * *

VINTAGE

Zdecydowanie rok 2017 należy do stylu vintage. Kochamy starocie, a ich piękno jest świetnym tematem do stworzenia personalnej aranżacji dnia ślubu. Personalnej, bo warto tu wykorzystać wszystko to, co znajdziecie u starszyzny rodziny – stare książki, biżuteria, puzdereczka i koronki pozwolą Wam stworzyć bardzo klimatyczne przyjęcie weselne.

zdjęcia: PINTEREST