5/6 Walentynkowy afrodyzjak w zaręczyny

by poniedziałek, 20 lutego, 2017
Artykuł ekspercki powstał przy współpracy z dystrybutorem win TiM S.A. www.tim-win

 

Zaręczyny w walentynki? Brzmi znajomo, prawda? Dzień Zakochanych to często wybierana okazja na oświadczyny. Jeśli jednak podejdziemy do tematu oryginalnie, wybranka z pewnością będzie zachwycona.  Warto postawić na połączenie  kuchni z wykorzystaniem afrodyzjaków, inspirując się różowym winem. Powszechne powiedzenie „przez żołądek do serca” i w tym wypadku zda swój egzamin.

Uwodzenie winem

Czerwone wino to niezastąpiony gość na eleganckich kolacjach we dwoje. Zawarte w nim przeciwutleniacze sprawiają, że od już od Starożytności uważane jest za naturalny afrodyzjak. Jeśli jednak zdecydujesz się na zaserwowanie wina podczas wykwintnej kolacji, radzimy wybrać – na przekór – różowe. Połączenie różowego wina słodkiego lub półsłodkiego z lekkim deserem będzie doskonałym preludium do najważniejszego pytania w życiu. Deser przygotowany wspólnie z partnerem, może stać się w przyszłości inspiracją do stworzenia kącika ze słodkościami na waszym weselu.

Romantyczny róż

Powszechnie róż kojarzy się z miłością, romantyzmem, pierwszym rumieńcem zakochania i rześkością. To właśnie ta świeżość wyróżnia różowe wina na tle innych. Utarło się także, że dedykowane jest wyłącznie kobietom. Etykietą, która wymyka się tym podziałom jest wino OAK VIEW ze słonecznej Kalifornii. Wina różowe wytwarza się z gron czerwonych. Są to te same grona, z których robi się wina czerwone, tyle że zostają inaczej potraktowane. Fermentacja trwa krócej.

REKLAMA

bookab

Słodycz z afrodyzjakiem

Dobrym towarzyszem wina różowego, będzie deser, który stanie się zwieńczeniem walentynkowej kolacji, jeszcze przed oświadczynami. Stawiamy na wykorzystanie składników, które powszechnie traktowane są jako afrodyzjaki. Czekolada, mango, cynamon, granat, a nawet chilli. Do różowego OAK VIEW polecamy zaserwować energetyczny mus z mango z dodatkiem granatu podany w kieliszku na długiej nóżce. W połączeniu z winem podkreśli jego delikatny aromat jagód i śliwek.

Inspiracja na Wasze wesele

Propozycja dla miłośników romantycznych klimatów. Pastelowy róż i mroźna biel cudownie sprawdzą się w aranżacji stołu weselnego. Pamiętajcie też, by wino koniecznie podać w schłodzonych kieliszkach. Świetnie na takim tle wypadnie – w towarzystwie deserów i lekkich potraw – na przykład rubinowo różowe wino.

zdjęcia: materiały prasowe

Artykuł ekspercki powstał przy współpracy z dystrybutorem win TiM S.A. – wyłącznym dystrybutorem marki Oak View

www.tim-wina.com.pl