Kwiatowy początek wiosny!

by środa, 21 marca, 2018
W końcu przyszła! WIOSNA! Chociaż na tę najpiękniejszą, zieloną wiosnę musimy jeszcze chwilkę poczekać. Dla wszystkich wiosennych panien młodych mamy propozycje bukietów, które doskonale sprawdzą się na ślubach w kwietniu, maju i pierwszej połowie czerwca. Zawsze warto w ślubnych aranżacjach wykorzystywać kwiaty i rośliny sezonowe, bo są one gwarancją świeżości, dostępności i ceny! Co będzie modne tej wiosny w ślubnej florystyce? Spójrzcie poniżej.

REKLAMA

bookab

* * *

BRZOSKWINIOWE, ŻÓŁTE I POMARAŃCZOWE KWIATY

Żadna pora roku nie kojarzy się tak bardzo z kolorem żółtym, jak wiosna! A skoro żółty, to doskonałym jego uzupełnieniem będzie ciepły odcień brzoskwini oraz delikatne odcienie pomarańczu! Wybór kwiatów w tych kolorach jest bardzo duży! Róże, maki syberyjskie, jaskry, tulipany to najpopularniejsze wiosenne kwiaty.

* * *

TROPIKI WIOSENNE

Wiosna to idealna pora roku, aby wybrać egzotyczne rośliny! Soczysta zieleń otoczenia genialnie współgra z zielenią egzotycznych liści i jest świetnym tłem dla aranżacji w intensywnych kolorach, np.: czerwieni, fioletów, żółtego. Warto wybrać popularne i dostępne cały rok kwiaty, np.: storczyki (żółte i fioletowe), proteę (różową), banksję (fioletową). Egzotyczną roślinność można z powodzeniem uzupełnić popularnymi różami, jaskrami czy peoniami.

* * *

DŁUGIE POWŁÓCZYSTE WSTĄŻKI

Długie wstążki to zawsze dobry wybór! Optycznie wysmuklają sylwetkę i nadają bukietowi lekkości.  W tym sezonie obok nadal modnych wstążek z jedwabiu, bardzo modne będą wstążki welurowe, czyli popularne aksamitki. Wąskie tasiemki w brudnych odcieniach fioletu i różu to świetny wybór.

* * *

DEREŃ

Kwiaty tego krzewu są niezwykle wdzięczne i doskonale sprawdzą się na wiosennych ślubach! Delikatne i eteryczne pasują do stylizacji rustykalnej, boho i romantycznej. Kwiaty derenia najlepiej wyglądają samodzielnie.

 

zdjęcia: PINTEREST