Pomysłowe butonierki

by czwartek, 22 listopada, 2018Nie zapominamy o panach przygotowujących się do ślubu! Dziś mamy propozycje butonierek, które nie są sztampowe i z pewnością spodobają się każdemu panu. Kwiaty w butonierce nie muszą być jednakowe z kwiatami w bukiecie panny młodej. Powinny nawiązywać stylistycznie i kolorystycznie, ale nie muszą być to miniaturki ślubnych bukietów. Podobają Wam się takie oryginalne pomysły?

REKLAMA

DUŻA BUTONIERKA

Mało popularny w Polsce trend, ale na świecie dość często spotykany. Duże butonierki sprawdzają się przede wszystkim na plenerowych, mniej formalnych uroczystościach. Dobrze prezentują się na jasnych kolorach. Ciekawie wyglądają przypięte do koszuli lub szelek, jeśli pan młody nie zakłada marynarki.

SUKULENTY W BUTONIERCE

Bardzo uroczy pomysł. Zielone sukulenty (szczególnie eszeweria) są bardzo wytrzymałe i będą pięknie wyglądać cały dzień. Sukulenty można połączyć z innymi roślinami i kwiatami lub zostawić je jako samodzielną ozdobę.

ZIOŁA W BUTONIERCE

Pachnąca rozmarynem butonierka? Czemu nie! Dodajcie niewielkie gałązki ulubionych ziół do butonierki! Takie pomysły sprawdzą się w stylistyce greenery i rustykalnej.

DZIKIE OWOCE I JAGODY W BUTONIERCE

Jesień i zima to idealne pory roku, aby wkomponować do butonierek małe owoce i jagody drzew i krzewów ozdobnych.

ŻÓŁTA KULKA W BUTONIERCE

Ta żółta kulka to kraspedia. Urocza, intensywnie żółta roślina, która jest bardzo popularna w ślubnych aranżacjach. Dodaje blasku i energii każdej stylizacji. Kraspedia pięknie łączy się z innymi roślinami i ziołami.

ZIELONE BUTONIERKI

Klasyka w najlepszym wydaniu! Jeśli twój wybranek nie chce rzucającej się w oczy butonierki w intensywnych kolorach lub znaczących rozmiarów, proponujemy zieloną butonierkę z liści i białych, niewielkich kwiatków.

zdjęcia: PINTEREST
restauracja wesele Wrocław
Tagi: Kategoria: BUTTERFLY BOOK 0
1 odpowiedź
  • JA
    27 lutego, 2019

    Bukiety u mężczyzny w butonierce zamiast jednego kwiata są niezgodne z klasyką i okropną wiochą