Najmodniejsze dekoracje z suszonych roślin

by środa, 13 listopada, 2019PROJEKT JESIEŃ

 

Najmodniejsze dekoracje z suszonych roślin

 

Suszone kwiaty to największy w tym roku trend florystyczny. Nadszedł czas, aby odkurzyć ich staromodną reputację i zakochać się w wybielonych słońcem odcieniach i różnorodności tekstur. Suszone kwiaty nadają się zarówno na vintage, jak i na nowoczesne wesela, a włączenie, lub wręcz zbudowanie całej oprawy florystycznej na tych niezwykłych kwiatach i trawach, nada Twojemu ślubowi absolutnie niepowtarzalny i niezwykły styl. Przyznam, że my uwielbiamy ten trend i bez zbędnej skromności mogę napisać, że to nasza redakcja po raz pierwszy pokazała tę stylistykę na sesji okładkowej do magazynu BRIDELLE FASHION MAGAZINE w styczniu 2019 roku. Autorką zdjęć na okładce jest Magdalena Piechota, a stylizację sesji i aranżację przygotowała redaktor naczelna Karolina Waltz wraz ze stylistą Iwo Wardowskim z Soho Boho.

 

Podczas gdy suszone kwiaty mogą być mniej kolorowe i pachnące, niż ich świeże odpowiedniki, te ponadczasowe piękno roślin ma cudowne, stonowane i ciepłe odcienie, jak również nieskończoną liczbę odmian, kształtów i faktur. Od śmiałych łodyg i strąków nasion po zwiewne trawy i kwiaty – możesz je włączyć w bukiety, dodawać do butonierek, aranżować z nich tła, zwisające dekoracje, jak i kompozycje na stoły. W tym momencie wiele z Was zadaje pytanie, ile gatunków suszonych roślin można zdobyć w Polsce. Myślę, że odpowiedź Was zaskoczy, bo brzmi: WIELE. I to nie tylko tych egzotycznych, które kupicie na giełdach kwiatowych i w sklepach online, ale także naszych rodzimych, które możecie samodzielnie uzbierać. Ot choćby słynne tataraki i trawy porastające brzegi naszych jezior! Różnorodność gatunków jest ogromna i można stworzyć z nich naprawdę fenomenalną stylizację! Warto wspomnieć, że suszone trawy, pędy czy liście można genialnie połączyć ze świeżymi kwiatami! Idealnym miejscem do stworzenia aranżacji z suchych roślin są neutralne namioty bankietowe. Skorzystaj z opcji WYNAJEM NAMIOTÓW i ciesz się niepowtarzalną aranżacją.

 

SUSZONE ROŚLINY

 

Spośród suszonych roślin, wybierz te, które najlepiej będą odpowiadać Twojej wizji ślubu. W boho stylizacji sprawdzą się wszelkie rodzime gatunki traw jeziornych, tataraki czy gałęzie pnączy. Na ślub w stylu tropikalnym, użyj suszonych liści palm, bananowców. Na romantyczne aranżacje doskonale nadadzą się suszone kwiaty hortensji czy bawełna. A na awangardową realizację w stylu greenery polecamy suszone eukaliptusy.

 

Trawy

trawa pampasowa, trawa Purple Fountain, turzyca, pszenica, paproć

 

Liście

eukaliptus, liście chryzantemy, liście palmowe, liście monstery

 

Gałęzie

lunaria (znana również jako srebrny dolar), bawełna, śnieguliczka, bazie

 

Rośliny

craspedia, amarantus, karczochy, asparagusy

 

Strąki nasion

makówki, lotosy

 

Suszone kwiaty

hortensja, ostróżka, rumianek, limonium (zatrwian), gipsówka, róże, rozchodnik, lawenda, goździki, kwiat ryżu, protea, kocanka

 

REKLAMA

 

Łączenie świeżych kwiatów z suszonymi to jeden z najmodniejszych obecnie trendów! Suszona hortensja i lunaria należą do najpiękniejszych suszków.

 

 

Suszone rośliny dają ogromne możliwości aranżacji przestrzennych. Są lekkie i wypełniają duże powierzchnie.

 

 

Wysuszone palmowe liście są tak spektakularne, że nie potrzebują innych dodatków, aby dać efekt WOW!

 

 

Suszone rośliny to nie tylko kwiaty, ale także mech, osty, czy asparagusa.

 

 

Z suszonych roślin można stworzyć wielowymiarowe aranżacje, które zachwycają fakturami, odcieniami i kształtami.

 

 

Warto pamiętać o rodzimych odmianach zbóż, które w wersji wysuszonej mają piękne słomkowe, złote, ale także zielone odcienie.

 

 

Ogromne kompozycje z suszonych roślin robią równie ogromne wrażenie! Przestrzenne kompozycje sprawdzą się zwłaszcza w surowych wnętrzach.

 

 

Jedynym z najlepiej wyglądających suszonych kwiatów jest gipsówka. Można ją farbować!

 

 

Kilka suchych liści palm wystarczy, aby nadać kącikowi w stylu marokańskiego boho niepowtarzalny styl.

 

 

Gipsówka wybarwiona w stylu ombre sprawdzi się do dekoracji ścian w miejscach zaślubin.

 

 

Jeśli lubicie oryginalne dekoracje, rozważcie pomalowanie suszonych liści kolorowymi sprejami. Ich faktura pięknie komponuje się ze świeżymi kwiatami.

 

 

Chmurki z gipsówki robią efekt WOW! Warto między wybarwionymi suszkami umieścić świeże kwiaty. Nada to instalacji oryginalny styl.

 

 

Baldachimy tawułek i traw rosnących nad stawami są doskonałą rośliną na wypełnienia kompozycji. Zajmują duże powierzchnie i są bardzo eteryczne.

 

 

Doskonale znane z ogródków asparagusy są niezwykle spektakularne w ślubnych instalacjach florystycznych! Cudowna, zwisająca nad stołem kompozycja zachwyca lekkością, kolorem i przestrzennością.

 

 

Łączcie suszone i świeże kwiaty! Daje to olśniewające efekty!

 

 

Jedyne słowo, które się ciśnie na usta po zobaczeniu tej aranżacji, to WOW! Obłędna instalacja z suszonych roślin – hortensji, amarantusa i traw.

 

 

Suszone rośliny w swoich naturalnych kolorach są bardzo nostalgiczne. Wyglądają cudownie, kiedy połączy się kilka gatunków o różnych odcieniach i kształtach.

 

 

Z suszonych roślin najlepiej wykonać duże powierzchniowo i nieregularne kompozycje. Wówczas można najlepiej zaprezentować ich potencjał.

 

 

Błękitne i fioletowe suszki to przede wszystkim naturalnie ususzone hortensje w odcieniach błękitu, granatu i fioletu, niebieskie mikołajki i osty.

 

 

Dodanie do jesiennych kompozycji suszonego mchu, wrzosu i kwiatostanów skabiozy nada im dziki i nieoczywisty styl.

 

 

Pomalowane liście palmowe będą pięknym uzupełnieniem pastelowych kompozycji.

 

 

Suszona gipsówka świetnie wypełni przestrzenie pomiędzy kwiatami w instalacjach florystycznych i nada im trójwymiarowy kształt.

 

 

Ścianka z suszonych traw to genialny pomysł na jesienny ślub! Można wykorzystać trawy pampasowe, miskanty oraz zboża.

 

 

Suszki genialnie sprawdzą się także w stylizacjach tropikalnych. Na ich tle, kolorowe kwiaty prezentują się niezwykle efektownie, a wśród nich PEONIA, róża, perukowiec, chryzantema i wiele innych!

 

 

Nie bójcie się odważnych rozwiązań! Ogromny liść palmowy pomalowany na niebieski kolor genialnie podbił kolory pastelowych kwiatów.

 

 

Wysuszone i pomalowane na pastelową brudną lawendę liście monstery fantastycznie połączono ze świeżymi kwiatami w luźnych i dzikich kompozycjach.

 

 

Niebieskie gipsówki i fioletowe czosnki ozdobne to jest to!

 

 

Szukasz pomysłu na bukiet z suszkami? Połącz je ze świeżymi kwiatami w pastelowych kolorach!

 

 

A może rozłożysta kompozycja w jesiennych kolorach? Czemu nie! Pod warunkiem, że znajdzie się w niej mnóstwo suszonych traw!

 

 

Wyjątkowo efektownie wygląda połączenie białych kwiatów z suszonymi trawami i liśćmi, np. eukaliptusa.

 

 

zdjęcia: PINTEREST
wedding session

Tagi: Kategoria: BUTTERFLY BOOK 0