Stylowe Niedziele / JAK WYSTYLIZOWAĆ BOHEMIAN ŚLUB?

by niedziela, 3 marca, 2019
 

kliknij na banner powyżej i zobacz wszystkie posty Iwo

 

 

Zapraszamy Was do lektury nowego cyklu na blogu Bridelle. W każdą niedzielę, zaprzyjaźniony z nami stylista przyjęć i manager obiektu weselnego – Iwo Wardowski, przedstawi Wam swoje porady dotyczące aranżacji, stylizacji i przygotowań do ślubu od strony wizualnej.

 


REKLAMA

 

JAK WYSTYLIZOWAĆ BOHEMIAN ŚLUB?

 

Marzysz o ślubie w stylu bohemian, ale nie do końca wiesz, jak połączyć wszystkie elementy i stworzyć spójną wizję? Pomogę Wam! Wystylizowanie śluby bohemian jest jednocześnie proste i trudne. Proste, bo jest to bardzo charakterystyczna stylistyka, która obejmuje szerokim zakresem mnóstwo elementów. Trudne, bo połączenie mnogości tych elementów w harmonijną całość wcale nie jest proste, a wybranie kilku elementów spośród przebogatych możliwości może nastręczać sporo trudności. Jak zatem to zrobić, aby uniknąć wrażenia bałaganu i niekontrolowanego chaosu? Postaram się Wam pomóc w realizacji tego zadania!

Stylizując ślub a la cyganeria musicie stale pamiętać o komponowaniu i doborze trzech elementów: kolorów, faktur i wyjątkowych, nadających charakter detali. Niezależnie od tego, czy Wasz ślub odbędzie się w namiocie tipi, stodole lub własnym ogrodzie, oto najważniejsze wskazówki, którymi należy się kierować, i których należy przestrzegać w czasie planowania artystycznego ślubu. Pamiętajcie, że WYPOŻYCZALNIA NAMIOTÓW to najprostszy sposób, aby zrealizować marzenie o wyjątkowym i całkowicie spersonalizowanym stylistycznie ślubie na dowolnym terenie!

 

MIESZAJ I DOPASOWUJ

 

Najbardziej charakterystyczną cechą w stylu bohemy jest zrelaksowany i beztroski klimat. Lekkość, pozorna niedbałość, nonszalancja charakteryzują przyjęcia weselne w stylu bohemian. Eklektyczna mieszanka dekoracji to najlepszy sposób na odejście od tradycyjnej aranżacji i stworzenie czegoś wyjątkowego i oryginalnego. Żaden inny styl nie daje tak ogromnych, w zasadzie nieograniczonych, możliwości.

Nie bójcie się mieszać kolorów i faktur podczas aranżacji stołów weselnych, stołu Nowożeńców, strefy wypoczynkowej, kącików ze słodkim stołem czy barem. Fantastycznie wyglądają połączenia miękkich mebli wypoczynkowych, które kontrastują z metalowymi stolikami do kawy. Do tego kilka wzorzystych poduszek i gotowe! Wykorzystuj wszelkie możliwe materiały! W stylistyce bohemian sprawdzą się zarówno metalowe, geometryczne dodatki, jak i kolonialne, drewniane, ciężkie meble. Znacie inny styl, który daje takie możliwości?

Nie myślcie standardowo o stołach weselnych! Zrezygnujcie z perfekcyjnej białej zastawy, na rzecz kolorowych talerzy i szkła. Elementy, z tzw. różnych parafii, sprawdzą się genialnie! Bohemian kocha przede wszystkim kielichy z grubego, kolorowego, rżniętego szkła i złote sztućce (wynajmiesz TU)! Bądź kreatywna! Łam zasady!

 

 

DODAJ NATURALNE KOLORY I MATERIAŁY

 

Ziemskie kolory i naturalne tekstury to kolejny świetny sposób na stworzenie pięknego ślubu w stylu cyganerii. Wybierając meble, spróbuj zastosować elementy takie jak drewno lub rattan, aby stworzyć przestrzeń ekologiczną i naturalną. Drewniane krzesła (wynajmiesz TU) , podkładki wyplatane z liści palmowych, złote sztućce idealnie pasują do ślubu w stylu bohemy.

Zaplanuj bazę swojej palety kolorystycznej na fundamencie kolorów ziemi – brązach, beżach, rudościach, a następnie wybierz pozostałe kolory, które uzupełnią całą aranżację. Z kolorami ziemi doskonale komponują się inne naturalne kolory, ale w intensywnych barwach, np.: inspirowane kamieniami półszlachetnymi burgundy, bursztyn, turkusy oraz wszystkie odcienie metaliczne, czyli złoto, srebro, a nade wszystko miedź!

Bardzo modne jest połączenie kolorów ziemi z intensywnymi kolorami inspirowanymi Indiami i Maroko – amaranty, czerwienie, żółcie i pomarańcze. Taką paletę kolorystyczną zastosowała redaktor naczelna Bridelle, w cudownej sesji stylizowanej Gypsy w książce Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub. Zobacz tę realizację TU.

Kolory ziemi równie pięknie wyglądają w połączeniu z Waszymi ulubionymi pastelami. Brudny róż, wanilia, mięta nadadzą aranżacji romantyzmu i kobiecości.

WAŻNE! W tej stylistyce sprawdzą się zarówno ciężkie, majestatyczne obrusy z cekinów, jak i delikatne bieżniki z naturalnego lnu lub bawełnianej surówki.

 

 

ZASZALEJ Z DODATKAMI

 

Wyraziste wzory i printy to doskonały sposób na stworzenie stylistyki eklektycznej bohemy. Aranżując kącik wypoczynkowy nie zapomnij o dywanach oraz miękkich poduszek. Tekstylia są równie ważne, co pozostałe dodatki, a dzięki ogromnemu wyborowi tkanin, możecie stworzyć dodatki w stylu pustynnym, tropikalnym, kwiatowym, zwierzęcym.

Jeśli zastanawiasz się, czy aranżować strefę chillout, to moja odpowiedź jest jednoznaczna – TAK! Goście bardzo chętnie korzystają z tych stref! A Ty możesz zaszaleć z ich aranżacją. Wygodne kanapy, fotele, pufy, meble wykonane z palet (wynajmiesz TU) są idealnym rozwiązaniem, aby goście mogli zrelaksować się, odpocząć, porozmawiać na świeżym powietrzu i rozkoszować się Waszym weselem. W kąciku wypoczynkowym pamiętaj o oświetleniu. Idealnie sprawdzą się marokańskie latarnie (wynajmiesz TU).

 

 

DOPEŁNIJ CAŁOŚĆ KWIATAMI I ROŚLINAMI

 

Nie ma ślubu boho bez szalonej bujnej roślinności! Napisałem celowo roślinności, ponieważ w stylu bohemian równie dobrze, co kwiaty, sprawdzą się wszelkiego typu suszone trawy, gałęzie, a nawet kaktusy i rośliny doniczkowe. Dlatego kocham ten styl i uwielbiam aranżacje bohemian w stylu pustynnym z trawą pampasową, bawełną, suszonymi palmami oraz tropikalne z roślinami w donicach, ogromnymi liśćmi monstery oraz egzotycznymi kwiatami: proteami, storczykami, strelicjami.

Bohemian to przede wszystkim asymetryczne, luźne, nierzadko kaskadowe kompozycje kwiatowe. Im bardziej dzikie, szalone i pozornie niedoskonałe, tym lepiej! W stylistyce bohemian sprawdzą się wszystkie gatunki kwiatów, od egzotycznych, wspomnianych wyżej, przez klasyczne róże, peonie, hortensje, aż po ogrodowe ostróżki, łubiny, malwy, floksy.

Polecam Wam szczególnie rośliny suszone, bo są one łatwym, prostym i tanim sposobem na stworzenie aranżacji w stylu boho. Byłem autorem scenografii do jednej z sesji Bridelle, w której użyłem suszonych roślin w szklanych butlach i metalowych puszkach. Wyobraź sobie, jak pięknie wyglądałaby ta aranżacja na ślubie! Zdjęcie poniżej prezentuje tę scenografię.

 

 

fotografia Magdalena Piechota / stylizacja Karolina Waltz / scenografia Iwo Wardowski

 

NIE ZAPOMNIJ O ŚWIETLE

 

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów każdego przyjęcia weselnego, ale przede wszystkim wesela artystycznego! Świece na stołach są elementem absolutnie obowiązkowym! Zjawiskowo wyglądają także świece zawieszone nad stołami w wymyślnych lampionach ze szkła (wynajmiesz TU) i miedzi. Wykorzystaj drewniane świeczniki o różnej wysokości. Elementy rozstawione na różnych wysokościach zawsze dodają aranżacjom lekkości.

W tym sezonie bardzo modne są długie, smukłe, kolorowe świece umieszczane w miedzianych i szklanych świecznikach. Polecam Wam spróbować połączyć kilka świec w jedną wiązkę, co spotęguje światło płomieni i będzie bardzo efektowne. Większość obiektów w stylu boho i rustykalnym dysponuje sznurami żarówek, które sprawdzą się doskonale na przyjęciu w stylu bohemian.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas stylizacji ślubu bohemy jest to, że naprawdę nie ma żadnych zasad!

 

zdjęcia: PINTEREST

Fotograf ślubny Zachodniopomorskie


2 odpowiedzi
  • Klara Lewandowska
    10 września, 2018

    Muszę przyznać, że nigdy wcześniej o takim stylu nie słyszałam, ale jestem w nim zakochana! 😮 Szkoda, że moje wesele już za mną!

  • Paulina
    4 marca, 2019

    Świetne aranżacje! Bardzo przypadły mi do gustu 🙂