Terakotowe dekoracje i dodatki

by czwartek, 14 listopada, 2019
PROJEKT JESIEŃ

 

Terakotowe dekoracje i dodatki

 

Jesienne śluby mają w sobie niepowtarzalną aurę nostalgii i romantyzmu. Przez lata pokutowało przekonanie, że na jesiennym ślubie muszą być albo słoneczniki albo lawenda. Mało kto, jeszcze kilka lat temu, zdecydowałby się na pastelowe aranżacje na jesiennych ślubach. Na szczęście wszystko się zmienia i branża ślubna od kilku sezonów promuje niestereotypowe rozwiązania dekoratorskie na uroczystości odbywające się od końca września do praktycznie listopada. Motywy terakotowe stały się w ostatnich dwóch sezonach szalenie modne! Pojawiają się głównie w lecie, w stylizacjach nawiązujących do toskańskich klimatów, ale to właśnie jesień jest idealną porą roku, kiedy można zastosować gliniane dodatki oraz elementy w kolorze terakoty.

Gliniane doniczki i kafelki znajdą zastosowanie w dekoracjach stołów weselnych. W terakotowych naczyniach wszelkie gatunki kwiatów wyglądają przepięknie! Zarówno jasne, pastelowe rośliny, jak i ciemne o intensywnie głębokich odcieniach. W tym sezonie, w glinianych doniczkach najczęściej pojawiają się suszone rośliny i liście. ZAPROSZENIA WESELNE z motywem kafelków terakotowych to świetny patent na rustykalno-meksykański lub marokański ślub. Terakotowe detale można zastosować w większości popularnych stylistyk. Najlepiej sprawdzą się jednak w aranżacjach boho, rustic, greenery, tuscany. Trudno wyobrazić sobie scenografię w stylu meksykańskim lub marokańskim bez terakotowych elementów. Użyjcie tego popularnego materiału i stwórzcie niepowtarzalne aranżacje! Garść inspiracji, znajdziecie w artykule poniżej.

 

REKLAMA

 

Doniczki z terakoty doskonale sprawdzą się na jesiennych stołach weselnych. Można w nich ułożyć lekkie kompozycje z sezonowych kwiatów, np. cynii, hortensji, dalii czy rudbekii.

 

 

Ciasteczka jak kafelki terakoty świetnie sprawdzą się jako podziękowania dla gości za przybycie, życzenia i prezenty.

 

 

Naczynia z terakoty mają często zaskakujące kształty, które warto wykorzystać do stworzenia oryginalnych dekoracji na stoły weselne.

 

 

Podtalerze z wypalanej gliny oraz doniczki na małe sukulenty lub kaktusy to propozycja na wesele w stylu meksykańskiej bohemy. Doniczki oraz podtalerze (można użyć podstawek pod duże donice) kupicie na giełdach kwiatowych w całej Polsce.

 

 

Nazwy potraw wypisane na kawałkach potłuczonych doniczek z terakoty to pomysł na ekologiczne i oryginalne dekoracje. Na terakocie można z powodzeniem kaligrafować za pomocą farb akrylowych.

 

 

Uwielbiam ten patent! Gliniane wazony użyte zostały jako rozpiski z nazwiskami gości i numerami stołów.

 

 

Tort przypominający kształtem terakotowe naczynie do gotowania? Dlaczego nie?

 

 

W prostocie siła! Doniczki gliniane z sezonowymi kwiatami posłużyły do wyeksponowania winietek, które wypisano na patyczkach do oznaczania gatunków roślin. Genialne w swej prostocie i niezwykle efektowne!

 

 

Terakotowe naczynia warto połączyć z kolorystycznie pasującymi świecami i tkaninami. Wówczas cała aranżacja nabiera spójnego charakteru.

 

 

Szukasz oryginalnego pomysłu do drink baru? Spójrz na tę propozycję! Ulubione drinki młodej pary zostały wykaligrafowane na glinianej podstawce i ustawione na blacie baru, aby goście mogli się z nimi zapoznać.

 

 

Papier w kolorze wypalonej gliny pięknie prezentuje się ze złotą lub czarną kaligrafią. W ten sposób możecie w materiałach papierniczych nawiązać do motywu przewodniego ślubu i wesela.

 

 

Winietki wykaligrafowane na terakotowych kafelkach w charakterystycznym dla Maroko kształcie będą piękną ozdobą weselnych nakryć.

 

 

Pełen recycling! Potłuczone skorupy z doniczek wykorzystano do stworzenia kaligrafowanych winietek! Taką winietkę goście mogą później wykorzystać jako przycisk do papieru.

 

 

Gliniane podstawki warto użyć do wykonania pamiątkowych zdjęć drobnych detali ze ślubu, np. obrączek lub butonierek.

 

 

Pomysłowe wykorzystanie starych doniczek! Można z nich stworzyć urocze numery na stoły.

 

 

Kawałek terakotowej płytki kuchennej dostał drugie życie! Wystarczy nieco farby i pomysłowy numer na stół gotowy!

 

 

Poszukajcie producenta doniczek w swojej okolicy. Być może będziecie mogli dostać za darmo odpadki z produkcji, które sprawdzą się np. jako winietki!

 

 

Trend na ekologiczne dekoracje z kwiatów i roślin doniczkowych zawojował ślubną branżę! Rośliny w glinianych doniczkach możecie po weselu rozdać gościom lub ustawić na balkonie czy tarasie.

 

 

Podwieszane dekoracje w doniczkach to propozycja do rustykalnych wnętrz, np. stodół. Podobnie jak pokazane wyżej kaktusy, takie doniczki możecie po weselu wykorzystać do uprawy roślin na balkonie lub w ogrodzie.

 

 

W dużych donicach warto wykonać kompozycje na stoły. Kolor terakoty doskonale komponuje się z bielą, kremem oraz pastelami. Jednak najbardziej widowiskowe jest połączenie z intensywnymi odcieniami czerwieni, fioletu, żółtego i zieleni.

 

 

Eteryczne kompozycje w stylu fine art sprawdzą się w glinianych doniczkach, jeśli planujecie wesele w stylu toskańskim. Warto uzupełnić taką kompozycję gałązkami oliwek i cytrynami.

 

 

zdjęcia: PINTEREST
fotograf ślubny Łódź

 

Tagi: Kategoria: BUTTERFLY BOOK 0