Tydzień z PRONOVIAS! Kolekcja Pronovias 10

by czwartek, 21 marca, 2019
Na żadną inną kolekcję ślubną cały świat branży ślubnej nie czeka tak, jak na tę. PRONOVIAS po raz kolejny zaskakuje, zachwyca i zadziwia. Od samego początku pracy w branży ślubnej jestem wielką fanką hiszpańskiej marki i prawdziwym zaszczytem jest dla mnie możliwość uczestniczenia w ich pokazach i prezentacjach. Współpraca z Pronovias jest spełnieniem marzeń każdej blogerki ślubnej 🙂 Miała zaszczyt uczestniczyć w prezentacji najnowszej kolekcji i z radością prezentuję Wam ją na Bridelle.

 

Jaki jest rys wszystkich kolekcji Pronovias 2020?

 

Wszystkie kolekcje 2020 czyli Atelier Pronovias, Privee, Maxi Plus i największa czyli Pronovias są oszałamiająco różnorodne. Nigdy dotychczas w kolekcjach marki nie było tak nieprawdopodobnej różnorodności. I to na każdym polu! Począwszy od fasonów, przez kolory, dodatki, aż po stylistyki. Nawet dla nas, osób pracujących w branży ślubnej od ponad 15 lat, kolekcja, która obejmuje tak różnorodne stylistyki jak boho czy modern glamour jest zaskakująca. I nie są to bynajmniej pojedyncze kreacje, ale kilka opcji wyboru.

Pronovias w końcu zerwał z myśleniem, że Panny Młode XXL nie istnieją! Z niedowierzaniem przyjęliśmy informacje, że suknie będą dostępne w rozmiarach do 64! Jeśli Pronovias zdecydował się na taką rozmiarówkę, to za nim pójdą inne marki. Jest to ogromny krok naprzód, ponieważ procesy cywilizacyjne sprawiają, że większych Panien Młodych będzie coraz więcej. One też mają prawo wyglądać pięknie w dniu ślubu!

Kolejnym punktem zwrotnym są suknie dedykowane kobietom w ciąży. Pronovias zerwał z kolejnym tabu społecznym i projektanci zaprezentowali kilka modeli dla kobiet z pokaźnymi ciążowymi brzuszkami. I też to cieszy!

Następnym rewolucyjnym w myśleniu o modzie ślubnej punktem są kobiece garnitury! Co prawda spodnie, czy kombinezony pojawiały się już w ślubnych kolekcjach, nie tylko u Pronovias, to jednak widać globalną zmianę kierunku myślenia o ślubnych stylizacjach.

 

Jest to zdecydowanie najbardziej rewolucyjna kolekcja. Dotykającą współczesnych wyzwań, które niesie za sobą aspekty społeczne. Jestem bardzo ciekawa, jaki będzie to mieć wpływ na całą branżę ślubną. Szczególnie modę. Wg mnie odbije się to szerokim echem i za Pronovias pójdą kolejne marki. Czekam szczególnie na odpowiedź takich marek jak David’s Bridal czy JLM Couture. Kobiety, które do tej pory były „niewidzialne” w branży ślubnej, czyli te o rozmiarze powyżej 48, w ciąży lub marzące o garniturze były skutecznie ignorowane.

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

Hervé Moreau, dyrektor artystyczny marki, z którym miałam przyjemność rozmawiać wprost przyznał, że jest to rewolucyjna kolekcja w dotychczasowym dorobku hiszpańskiego giganta. Celem tworzonej kolekcji była całkowita feminizacja, choćby chodziło i o spodnie 😉 W końcu nie każda kobieta marzy o białej sukni. Doskonale wiem, o czym piszę, ponieważ do ślubu poszłam w spodniach 🙂

Jest to wszechstronna, dopracowana i przemyślana kolekcja. Każda linia ma swój określony charakter, a konsekwencja, w której została utrzymana stylistyka po prostu powala! Myślę i mam nadzieję, że będzie to impuls do zmian w branży ślubnej, która w mojej opinii, od lat tkwi w starych schematach.

 

PRONOVIAS 2020

 

TKANINY

 

Pronovias zbudował większą część kolekcji 2020 na bazie lżejszych i bardziej miękkich tkanin. Konstrukcje sukni zostały dopracowane, aby przy maksimum komfortu noszenia (pamiętajcie, że suknie ważą niekiedy kilka kilogramów, a spędza się w nich więcej niż 12 godzin), były one perfekcyjnie dopasowane do sylwetki. Dzięki lżejszym tkaninom i zmianom w konstrukcjach wielu modeli udało się osiągnąć spektakularne efekty. Oczywiście w kolekcji nie zabrakło także dopasowanych sukni o wymagającej linii np. syrenki. Wielkie brawa za udoskonalenie sylwetek kreacji!

 

 

KOLORY

 

Użycie kolorów nie jest niczym nowym w kolekcjach ślubnych, niemniej jest to nadal puszczanie oczka do bardziej odważnych panien młodych. W kolekcji Pronovias 2020 koloru jest zaskakująco dużo. Od ogromnej ilości odcieni bieli, który można dopasować do każdego typu karnacji (np. śnieżna biel zarezerwowana jest praktycznie wyłącznie dla osób ciemnoskórych), przez pastelowe odcienie różu, nude, brzoskwini, aż po złote tkaniny. Uwagę zwracają niewielkie błyszczące akcenty (słabo widoczne na zdjęciach, ale na żywo rzucające się w oczy), np. przeszyte złotą nicią ramiączka.

 

 

ROZMIARY

 

Wspomniałam już o tym, ale muszę powtórzyć! Pronovias wprowadził zintegrowaną rozmiarówkę i większość (naprawdę większość, a nie 5 modeli) dostępna jest w rozmiarach od 34 do 64! Jestem bardzo ciekawa, jak będzie wyglądać kwestia dostępności modeli w Polsce 😉

 

 

FASONY

 

Poza nieśmiertelną i obowiązkową klasyką, w kolekcji 2020 znalazły się kreacje, o których można było do tej pory pomarzyć, czyli garnitury damskie, krótkie suknie czy kombinezony. Warto podkreślić linię sukni dla kobiet w ciąży. Oraz fakt, że wiele sukni z linii Pronovias sfotografowano na modelce w rozmiarze plus size.

 

 

RÓŻNORODNOŚĆ

 

Nowa kolekcja Pronovias obejmująca wszystkie linie jest niesamowicie różnorodna. Podzielono ją na 8 kategorii, aby każda przyszła panna młoda poszukująca swojej wymarzonej kreacji, z całą pewnością znalazła swoją wymarzoną suknię ślubną.

Kolekcje podzielono na:

  • Dramatic Ballgowns – oszałamiające ślubne suknie balowe, o rozłożystych spódnicach i imponujących, haftowanych gorsetach. Cała linia Prononovias Privee jest w stylu klasycznej księżniczki.
  • Irresistible Ruffles – falbany i falbanki. Czerpiąc z hiszpańskiej mody ludowej, nie zabrakło falban w imponującym wydaniu. Suknie z falbanami znajdziecie głównie w linii Pronovias.
  • Ethereal Romance – romantyczne suknie dla eterycznych panien młodych, które uwielbiają minimalizm, ale nie w ascetycznym wydaniu. Nie zabrakło takich kreacji w linii One.
  • Glamorous Laces – koronki, które są znakiem rozpoznawczym hiszpańskiej marki, królują także w najnowszej kolekcji, zwłaszcza w linii Privee, Atelier Pronovias i Pronovias.
  • Breathtaking Minimalists – minimalistycznych i nowoczesnych sukni nie było nigdy aż tyle w kolekcjach Pronovias, co w linii Atelier Pronovias. Zachwycające proste linie i wyrafinowane wykończenia to zdecydowanie wpływ ślubnej stylizacji Meghan Markle.
  • Stylish Classic – ponadczasowa klasyka, czyli fundament każdej kolekcji ślubnej. Tradycyjne kroje, ale o udoskonalonych konstrukcjach, lżejsze tkaniny i jak zawsze perfekcyjne wykonanie.
  • Effortless Bohemian – lekkie boho suknie zachwycają w kolekcji Pronovias 2020. Są takie, o jakich marzy każda boho panna młoda!
  • Unconventional and Maternity – czyli spodnie, krótkie sukienki, kolorowe sukienki i kreacje dla przyszłych mam. Najwięcej niekonwencjonalnych propozycji znajdziecie w linii Pronovias.

 

 

REKLAMA

zdjęcia: materiały prasowe