BARCELONA BRIDAL WEEK 2021 / Demetrios

by piątek, 25 września, 2020 

Tegoroczny Barcelona Bridal Fashion Week po raz pierwszy nie odbył się tradycyjnie w maju. Z uwagi na szalejącą pandemię, która wyjątkowo dotkliwie dotknęła Hiszpanię, najważniejsze europejskie wydarzenie związane z modą ślubną zostało przełożone na wrzesień. Niestety, ale frekwencja na pokazach była niewielka z uwagi na dalsze obostrzenia. Po raz pierwszy w ciągu ostatnich 10 lat, redakcja Bridelle nie była obecna fizycznie na pokazach. Na szczęście jest internet i wszystkie pokazy były relacjonowane online, chociaż musimy przyznać, że to nie jest to samo, co oglądanie osobiście na żywo. Cieszymy się jednak, że BBFW odbył się, chociaż w tak okrojonej wersji i mogliśmy podziwiać 22 pokazy z prezentacją najnowszych kolekcji ślubnych.

Nie zabrakło gigantów europejskiej mody ślubnej, czyli marek Pronovias (dwa pokazy), Demertios, Cymbeline, Jesus Peiro, Yolan Cris. Nie zabrakło także ciekawych nowych firm, które zaskoczyły świeżością projektów. Wielkimi nieobecnymi były marki z Izraela oraz USA. Mamy nadzieję, że zbliżająca się inauguracja nowojorskiego tygodnia mody będzie obfitować w rodzime marki, ponieważ na wiosennych pokazach zaprezentowało się jedynie ok. 50% standardowych składów bridal fashion week.

Wszystko to ma szczególnie przykry wydźwięk, co dało się odczuć nawet w relacjach online. Nie zabrakło nieodłączonego akcentu ostatnich miesięcy, czyli maseczek w wersjach ślubnych. Nie zabrakło także bardzo symbolicznych wg mnie dodatków w kolorach czarnym i czerwonym.

Nie da się ukryć, że projektanci i domy mody przewidując spadek zawieranych małżeństw i ograniczanie budżetów ślubnych, zdecydowanie postawili na tańsze materiały i mniej spektakularne, czyli droższe wzornictwo. Wyjątkiem jest oczywiście marka Pronovias, która pod zarządzaniem dyrektor artystycznej Alessandry Rinaudo z roku na rok prezentuje absolutnie zjawiskowe i niepowtarzalne projekty.

Zapraszamy was w tym tygodniu do obejrzenia wszystkich 23 pokazów, które odbyły się w Barcelonie.

I życzymy sobie i wam, aby przyszły sezon ślubny był znacznie bardziej spektakularny i widowiskowy!

Karolina Waltz

redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 

Demetrios

 

 

zdjęcia: BARCELONA BRIDAL WEEK