Rozwód to nie koniec świata, to początek z WISE MIND

by poniedziałek, 30 marca, 2020Rozwód to nie koniec świata, to początek z
WISE MIND

 

 

Statystyki są nieubłagane. Liczba rozwodów w Polsce gwałtownie wzrasta i wg danych GUS za rok 2018, liczba rozwodów wyniosła… 63 tysiące! Co to oznacza w praktyce? To znaczy, że na 100 zawartych małżeństw, rozpadło się, aż 33. W dużych aglomeracjach miejskich ten wskaźnik jest jeszcze wyższy, bo statystycznie rozpada się co drugi związek. Brzmi przerażająco, prawda? Szczególnie, kiedy czyta się takie dane na blogu ślubnym.

 

 

ROZWÓD

 

Ale jest też druga strona medalu. Rozstanie nierzadko bywa nieprawdopodobną szansą na nowe, lepsze, pełniejsze i szczęśliwsze życie dla dwojga ludzi. I chociaż często rozwodowi towarzyszą silne, wręcz destrukcyjne emocje, to jak pokazuje doświadczenie wielu osób, rozwód dla niejednej kobiety i niejednego mężczyzny stał się przepustką do nowego życia. Znacie na pewno historie rozwodników, którzy po czasie, potrafią z wdzięcznością wypowiadać się o swoim byłym partnerze i rozwodzie, dziękując za szanse, jaką dało im rozstanie. Rozwód jest zmianą. A tych nie lubimy. Choć wiemy, że coś nie gra, z czymś się nie godzimy, coś nas boli, uwiera, sprawia nam przykrość i ból, to jednak tkwimy w tym, bo wyobrażenie całkowitej zmiany życia, wydaje nam się znacznie trudniejsze niż pozostanie w nieudanym, nie dającym poczucia szczęścia, bezpieczeństwa, a przede wszystkim w pozbawionym miłości związku. Absurdalne, czyż nie? A jednak takie historie towarzyszą większości nieudanych małżeństw.

 

Wiemy z naszego, ponad 15-letniego doświadczenia pracy w branży ślubnej, że z roku na rok, coraz więcej osób wstępuje w drugi, a nawet trzeci związek małżeński. Dla wielu rozwiedzionych kobiet i mężczyzn stworzenie drugiej relacji jest paradoksalnie znacznie prostsze, właśnie dzięki wcześniejszemu rozwodowi. Dlaczego prostsze? Bo człowiek rozwiedziony znacznie bardziej świadomie, rozważnie i uważnie podchodzi do kolejnego związku. Rzeczy, które wydawały się ważne we wcześniejszej relacji, np. status materialny, wygląd, itd., w kolejnym związku przestają się liczyć, kiedy znaczenia słów

 

MIŁOŚĆ

BLISKOŚĆ

ZAUFANIE

INTYMNOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO

PRZYJAŹŃ

 

 

nabierają innego wymiaru, koloru i mocy. Jedni mają farta i trafiają (albo wybierają) od razu na partnera, z którym stworzą trwałą relację, inni potrzebują zebrać doświadczenia z kilku, a czasem kilkunastu relacji, aby móc stworzyć w pełni satysfakcjonujący związek.

Małżeństwo wbrew wielu przekazom książkowym i filmowym nie jest wyłącznie pasmem nieustającego szczęścia, radości i spijania sobie z dzióbków. Czas odczarować te mity! Małżeństwo, uczucia, relacje to jest codzienny wysiłek, wypełniony nie tylko romantycznymi kolacjami przy świecach, ale także obarczony wieloma problemami, zmartwieniami i dylematami.

Podobnie czas odczarować rozwód. Nie jest to porażka, dowód naszego nieudacznictwa, a przede wszystkim nie jest to koniec świata! Rozwód to szansa. Lekcja. Doświadczenie.

Rozwód to lustro, w którym możemy przyjrzeć się sobie i zadać sobie pytania, na co się godziliśmy wbrew sobie i dlaczego? Postawienie tych pytań wymaga odwagi, a odpowiedzi są nierzadko wstrząsające. Ale to dobrze! Bo to jest ten moment w Waszym życiu, kiedy możecie powiedzieć – NIE CHCĘ TAK ŻYĆ! CHCĘ I ZASŁUGUJĘ NA COŚ LEPSZEGO!

 

I MASZ DO TEGO PRAWO!

 

Jak zatem rozwieść się ze spokojem, klasą, a przede wszystkim z poczuciem, że nie krzywdzimy i nie zostaliśmy skrzywdzeni. Jak rozwiązać szereg sytuacji, które wiążą się z rozwiązaniem małżeństwa? Jak uporać się z formalnościami, wspólnymi kredytami, które jak powszechnie wiadomo, potrafią łączyć bardziej niż przysięga małżeńska? W końcu, jak zadbać i chronić dzieci?

 

 

WISE MIND

 

WISE MIND to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. W samym centrum stolicy, w odrestaurowanej zabytkowej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 13, znajdziecie przyjazną, przepięknie zaaranżowaną przestrzeń. WISEMIND.PL to zespół specjalistów – prawników, psychologów, coachów, psychoterapeutów, doradców finansowych, mediatorów, którzy oferują kompleksową opiekę okołorozwodową. To miejsce, w którym najwyższej klasy profesjonaliści w swoich dziedzinach, pomogą Wam przejść przez cały proces rozwodu.

Przypomnijcie sobie organizację ślubu. Pamiętacie ile pracy, wysiłku, tygodni planowania, spotkań i organizacji zajęło Wam stworzenie wymarzonego ślubu?

W WISE MIND w taki sam, kompleksowy, staranny sposób udzielona Wam zostanie pomoc przy rozstaniu. Wielu z Was zapewne będą towarzyszyć podczas rozwodu silne emocje, poczucie niesprawiedliwości, ale komfort wynikający z profesjonalnej pomocy zdecydowanie uprości proces rozwodowy. To co jest najistotniejsze dla Was, to kompleksowość pomocy, którą znajdziecie w Wise Mind. Dedykowany Wam opiekun (psycholog), wraz ze specjalistami, przeprowadzi Was przez kolejne etapy ustaleń, negocjacji i pomoże wypracować najlepsze dla obu stron porozumienie dotyczące podziału majątku, kredytu, opieki nad dziećmi.

 

KORZYŚCI

 

W wielości problemów i formalności będziecie mieć poczucie kontroli nad procesem rozwodu, ale także towarzyszyć Wam będzie przeświadczenie, że jesteście pod dobrą opieką i każdy element rozstania będzie przemyślany, przepracowany i opracowany. Oszczędzicie mnóstwo czasu i pieniędzy, aniżeli szukalibyście na własną rękę poszczególnych specjalistów, którzy udzieliliby Wam porad z zakresu psychologii, prawa, finansów czy psychoterapii. Współpraca pomiędzy Wami, a wszystkimi specjalistami będzie bardziej efektywna i satysfakcjonująca, ponieważ każdy będzie mieć ogląd na całą sytuację, a nie tylko na jej wycinek.

Coś jak podczas organizacji ślubu, kiedy spotykaliście się z muzykami, fotografem, filmowcem, cateringiem i florystą 😉 Tu będzie tak samo, tylko, że w drugą stronę 🙂

Dlaczego piszę o tym z uśmiechem? Nie myślcie, że traktuję rozwód lekko. Nie. Ale doświadczenie życiowe podpowiada mi, ba!, daje mi namacalne dowody na to, że wyjście ze złego związku jest czymś… fantastycznym!

Rozwód to danie sobie i Miłości, szansy na nowy rozdział w życiu! Nie kocha się raz. Nieprawdą jest, że powtórzone słowa przysięgi małżeńskiej w drugim lub kolejnym związku mają mniejszą moc.

 

Każda miłość ma swoją historię…

 

Piszcie ją samodzielnie, według własnego, a nie czyjegoś scenariusza. To jest Wasza historia. I Wasza Miłość.

 

Przepiękne i symboliczne grafiki w artykule zostały zaprojektowane i stworzone specjalnie dla WISE MIND.

 

pokrowiec na laptopa
1 odpowiedź
  • Wiktor
    22 listopada, 2019

    Pamietam traume mojego rozwodu…najpierw mediator potem prawnik nastepnie psychoterapeuta a na koniec coach…zjezdzilem tak cala Warszawe odsylany od drzwi do drzwi zanim trafilem do Wise Mind…. w koncu ktos wpadl na pomysl, aby pomoc ludziom w jednym miejscu zbierajac wszystkie potrzebne osoby.