ZBUDUJ SAM DOM! To możliwe!

by środa, 1 kwietnia, 2020ZBUDUJ SAM DOM!

To możliwe!

 

O czym marzy większość młodych małżeństw? O własnym, przytulnym domu. O domu, który tworzy więź między ludźmi, jest świadkiem chwil szczęścia, a czasami i smutku. O domu, w którym powstają nasze plany i ziszczają się w nim marzenia. Dom to najważniejsze miejsce na świecie, z którego powinniśmy mieć najpiękniejsze wspomnienia i najcenniejsze lekcje. Ten dom, to na równi wartość emocjonalna, wspólna przystań i rodzinne gniazdo, ale także dom, jako fizyczne zmaterializowanie marzeń o własnej przestrzeni. Nie znam kobiety, która nie uwielbiałaby projektować, urządzać i zmieniać wnętrz własnego, choćby najmniejszego M.

 

 

Wszyscy znamy realia panujące w Polsce. Jeśli nie mieliśmy szczęścia, aby otrzymać dom (mieszkanie) od rodziców lub rodziny, nie wygraliśmy w Lotto, ani z racji wieku, nie udało nam się uzbierać niezbędnych środków finansowych, jedynymi opcjami, aby rozpocząć wspólne życie, we własnym domu jest wynajem lub kredyt. Kredyt, który u progu dorosłego życia staje się towarzyszem dla wielu ludzi do późnej dojrzałości. Kredyt, z którym niezależnie od okoliczności – zmian na rynku pracy, zdrowia, zmian ekonomicznych, przyjdzie się mierzyć każdego miesiąca. Kredyt, który na 20-30 lat decyduje o Waszych planach i losie. Sami doskonale wiecie, jakiej wysokości trzeba wziąć kredyt, aby kupić mieszkanie lub wybudować dom. Taka jest rzeczywistość polskich realiów mieszkaniowo-budowlano-kredytowych.

 

 

A, co powiecie na pomysł, zbudowania własnego domu, w cenie za metr kwadratowy, dwu, trzy, a nawet wielokrotnie mniejszej, niż standardowe ceny mieszkań w większości polskich miast. Co powiecie na budowę niewielkiego, ale przytulnego, taniego w eksploatacji domu? Nie wierzycie? To spójrzcie na pomysł projektu DOM NA START BEZ KREDYTU. To 63-metrowy dom, budowany w technologii murowanej (dostępna jest także wersja w technologii szkieletowej), kryty blachodachówką, z genialnie zaprojektowanym wnętrzem, które maksymalnie wykorzystuje powierzchnię użytkową. Ten uroczy, nowoczesny konstrukcyjnie dom oczarował rynek developerski w Polsce i podbija serca młodych małżeństw!

 

 

Prace nad projektem trwały blisko rok. W tym czasie jego pomysłodawcy i projektanci pracowali nad przygotowaniem projektu, który byłby możliwy do realizacji przez laików budowlanych, optymalizując koszty budowy i dbając o jak najniższe koszty późniejszej eksploatacji. Projekt bazuje na najprostszych, najlepszych i sprawdzonych od lat rozwiązaniach i technologiach. Bryła budynku oraz cała konstrukcja są proste, a wykorzystanie satysfakcjonującej przestrzeni jest dostosowane do potrzeb małżeństwa z dzieckiem, a nawet dwójką dzieci.

 

 

DOM NA START BEZ KREDYTU to idealne rozwiązanie, łączące optymalne koszty z powstaniem własnego, prawdziwego domu. Niewiarygodnym elementem całego projektu jest to, że twórcy idei ZBUDUJ SAM DOM, udostępniają materiały z budowania domu za darmo! Wsparcie w postaci filmów dokumentujących kolejne etapy budowy jest nieocenione i sprawia, że podjęcie decyzji o samodzielnej (lub nadzorowanej przez nas) budowie domu staje się całkowicie realne i w zasięgu możliwości!

 

ZOBACZ FILM

Dom na start bez kredytu

czyli dom 63m2 za 100 000 zł pod klucz, czyli

Wojtek i Przemek pokazują jak powstaje Wasz Wymarzony Dom!

 

 

JAK WYGLĄDA NASZ PIERWSZY DOM?

 

Projektanci i twórcy domu, zadbali o jego funkcjonalność, intuicyjność i estetykę konstrukcji oraz elewacji. Budynek przypomina kształtem zminiaturyzowaną nowoczesną stodołę. Brak udziwnień, wykuszy, załamań bryły sprawia, że dom jest klarowny, łatwy do aranżacji i zagospodarowania, a jego koszty budowy są znacznie obniżone. Prosta konstrukcja dachu dodaje projektowi nowoczesnego sznytu. Zachwycające jest rozplanowanie budynku wewnątrz.

 

 

Spójrzcie poniżej na rzut. Dom składa się z przestronnego salonu połączonego z dużą, otwartą kuchnią. Ta część ma ponad 30m2, co nierzadko stanowi więcej niż wiele kawalerek, w których zamieszkują młode małżeństwa. Dwa pokoiki o powierzchniach blisko 9m2 i 8m2 sprawdzą się jako sypialnia, gabinet lub pokój dziecięcy. Duża łazienka mieści w sobie wannę oraz kabinę prysznicową. W 2,5m2 pomieszczeniu gospodarczym można umieścić piec grzewczy, pralkę i mnóstwo półek do przechowywania. Do domu wchodzi się przez 3-metrowy wiatrołap, w którym wygodnie można się rozebrać i przechowywać odzież oraz buty.

Z części dziennej, przez duże i oszklone drzwi zaplanowano wyjście na taras, który można zaaranżować wg własnych potrzeb. Poddasze w projekcie tego domu jest użytkowe i może służyć jako pomieszczenie do przechowywania. Twórcy projektu wydają bezpłatną zgodę na zmiany w projekcie, dzięki czemu można np.: podnieść strych i w przyszłość zaadaptować na kolejne pokoje, np.: dla gości lub dorastających dzieci. Co istotne, zmiany w układzie pomieszczeń wewnątrz domu są absolutnie możliwe i możecie dowolnie przestawiać ściany lub łączyć, zmniejszać lub zwiększać kolejne pomieszczenia.

Całość projektu jest przestronna, wykorzystana w 100%, ergonomiczna, co ma ogromne znaczenie, w codziennym użytkowaniu domu. Wiele osób, które wychowały się w blokowych mieszkaniach, nie zdaje sobie sprawy, że posiadając własny dom, wszystkie opłaty związane z ogrzewaniem nie są wliczone do czynszu, tylko samodzielnie ponosi się jego koszty. A te bywają niemałe przy dużych powierzchniowo domach. Cudownie byłoby mieć rezydencję Carringtonów z Dynastii, tylko trzeba zdawać sobie sprawę, jakie będą tego koszty. Prawda jest taka, że życie w domu koncentruje się w 90% we wspólnej części dziennej i tworzenie kolejnych pomieszczeń lub pokoi o wielkości 1/10 boiska piłkarskiego, nie ma żadnego sensu. Budowa domu, na który zaciągnęliśmy kilkuset tysięczny kredyt i, który pochłania kosztami eksploatacyjnymi jedną pensję jest całkowicie irracjonalna. Szacunkowy koszt budowy poniższego projektu wynosi ok. 36 000 zł (stan surowy otwarty budowa systemem gospodarczym), lub jeśli zlecicie budowę domu firmie budowlanej ok. 65 000 zł (stan surowy otwarty).

 

 

KOD RABATOWY

 

Skorzystaj z super promocji na zakup projektu wymarzonego domu 63m2 lub 116m2. Wystarczy, że składając zamówienie wpiszesz kod zniżkowy NOWY.

 

PROJEKTY DOMÓW

 

Obejrzyj ten i inne projekty domów na stronie BUDOWA DOMU SYSTEMEM GOSPODARCZYM. Wśród przygotowanych projektów są także większe domy, do 140m2. Na tej stronie znajdziesz także inspirujące wpisy, dokumentujące poszczególne etapy budowy i pomysłowe rozwiązania oraz filmiki z budowy domu wzorcowego.

 

MINI DOMKI

 

A może jesteście ecofreakami? I chcecie zminimalizować maksymalnie swoją ingerencję w środowisko? A nade wszystko, nie chcecie żadnego, choćby najmniejszego kredytu na dom? Dla Was przygotowano obłędne i zachwycające domki wielkości przeciętnej kawalerki, czyli 35m2. Przyznam, że jestem oczarowana projektem domu bez poddasza, ale za to z antresolą 🙂 Designerski, fantastyczny projekt, który genialnie wpisuje się w panującą obecnie na zachodzie Europy i USA modę na małe domki. Te małe cudeńka znajdziecie na ZBUDUJ SAM DOM.

 

FILMY INSTRUKTAŻOWE

 

Nie wierzysz, że można samodzielnie zbudować dom? To koniecznie odwiedź HAHARBUD oraz ZBUDUJ SAM DOM na YouTube (kliknij na nazwy i zostaniesz automatycznie przeniesiony na YT do profili) i przekonaj się, jak buduje się samodzielnie własny i wymarzony dom!

 

zdjęcia: materiały prasowe

 

2 odpowiedzi
  • Justyna Redzik
    29 maja, 2020

    Wszystko super, niestety kod promocyjny nie działa

  • Bridelle // Karolina Waltz
    29 maja, 2020

    Justyna, najlepiej skontaktować się z projektantami domków i poinformować ich o niedziałającym kodzie.