Dekoracje z tkanin – patent na niebanalne aranżacje

by poniedziałek, 1 marca, 2021
Tkaniny są doskonałym patentem na wykonanie niebanalnych i zjawiskowych aranżacji ślubno-weselnych. Jest to także opcja przyjazna środowisku i… budżetowi! Firmy dekoratorskie, które dysponują dużą ilością rekwizytów mają do zaoferowania różnorodne materiały, które mogą wielokrotnie wynajmować, w przeciwieństwie do dekoracji ze świeżych kwiatów i roślin.

Jak można wykorzystać tkaniny?

 

Pole do popisu jest ogromne! Od dekoracji sufitów i ścian, przez dekoracje podsufitowe namiotów, aż do wykorzystania na krzesłach, stołach i meblach. Tkaninami można całkowicie odmienić wnętrze! Warto mieć to w pamięci, bo wiele obiektów, które nie spełniają w 100% naszych oczekiwań, mogą stać się przepiękną przestrzenią właśnie dzięki użyciu tkanin. Często dostajemy pytania od was, o co pytać przy wyborze sali weselnej? Przede wszystkim pytajcie, jakie możliwości aranżacji daje obiekt!

Spójrzcie na nasze propozycje aranżacji tkaninami! Co o nich sądzicie?

 

REKLAMA

 

Ogromne poły z tkanin, które podwieszono pod wysokim sufitem nadają wnętrzu spektakularny charakter!

 

 

Delikatne tiule sprawdzą się idealnie w przezroczystych namiotach nadając aranżacji lekkości.

 

 

Zróbcie to sami! Pasy tkanin w pastelowych kolorach to świetny pomysł na niebanalne tło za stołem pary młodej!

 

 

Czy ta aranżacja nie jest zjawiskowa? Ogromna w tym zasługa drapowanych połaci tiulu. Przezroczysty materiał dodaje konstrukcji lekkości.

 

 

Nie wiesz jak nadać przytulności dużej przestrzeni? Oczywiście! Tkaniny! Piękne przepierzenie z drapowanych lejących materiałów oddzieliło miejsce zaślubin od miejsca przyjęcia.

 

 

Niedbale porozwieszane pasy materiały sprawdzą się idealnie w aranżacjach boho!

 

 

Kochamy kolorowe obrusy! Są one pięknymi i dużymi akcentami kolorystycznymi na weselu. Ale co powiecie na dwa obrusy? Genialny patent!

 

 

Nie tylko kolor! Białe, przezroczyste dekoracje z tkanin przepięknie podkreślą elegancką aranżację tradycyjnego przyjęcia weselnego.

 

 

Klasyka tkaninowych dekoracji! Niedbale zawieszone tkaniny w jednej gamie kolorystycznej stworzą zawsze i wszędzie zjawiskową instalację! Cudowne tło w miejscu zaślubin!

 

 

Tkanina z marcepanu? Czemu nie! Miękkie i plastyczne ciasto przepięknie udrapowano na torcie weselnym!

 

 

Spersonalizowane tkaniny to trend, który od kilku sezonów święci triumfy! Wykaligrafowana przysięga małżeństwa prezentuje się niezwykle nobliwie i romantycznie.

 

 

Tło z tkanin jest najprostszym sposobem na stworzenie dużej powierzchniowo aranżacji.

 

 

Akrylowe namioty stają się coraz popularniejsze w Polsce! Warto je rozważyć na ślub plenerowy i ozdobić fantazyjnie udrapowanymi tkaninami!

 

 

Tkaniny z osobistymi napisami pięknie zdobią i są urokliwą pamiątką.

 

 

Coś dla miłośników porządku i symetrii! Pomysłowe zwieńczenie konstrukcji barowej!

 

 

Trudno wyobrazić sobie piękniejszą aranżację niż połączenie tkanin, kwiatów i liści. Cudowne!

 

Dobierając kolor tkanin do aranżacji weź pod uwagę kolor kwiatów oraz tkanin na stołach i tapicerkę krzeseł. Kolory powinny się przenikać i tworzyć spójną całość.

 

 

Dwa obrusy na stole dodają mu artystycznego dramatyzmu! Szczególnie urokliwie wygląda połączenie tkanin o różnorodnych fakturach i kolorach, np. tiul i welwet.

 

 

Proste, drewniane konstrukcje nabierają zupełnie nowego charakteru dzięki fantazyjnie upiętym tkaninom.

 

 

Użycie tkanin w aranżacjach ma nie tylko estetyczny wymiar, ale także praktyczny. Chronią od silniejszych podmuchów wiatru i uciążliwych owadów.

 

 

Umiejętnie użyte tkaniny pozwolą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, które wydalibyście na świeże kwiaty i rośliny.

 

zdjęcia: PINTEREST


1 odpowiedź
  • Ogród wertykalny
    2 sierpnia, 2021

    Czasy, kiedy dekorowało się sale weselne balonami już dawno minęły. Tkaniny i kwiaty w zupełności wystarczą do ozdobienia sali weselnej 🙂 Jeśli przyjęcie odbywa się na zewnątrz, świetną dekoracją będą też lampki solarne 🙂