Gdzie wybrać się na weekend we wrześniu?

by sobota, 28 sierpnia, 2021Pierwsze wrześniowe dni w wielu z nas wywołują tęsknotę za beztroskim czasem wakacji. Wrzesień to miesiąc łączący letnią aurę, ale i zwiastujący nadejście jesiennych chłodów. Ponadto, powrót do monotonnych obowiązków może wpędzać w nieco ponury nastrój. Piękna pogoda zachęca jednak do wycieczek i spędzania czasu na zewnątrz.

 

 

 

 

Chłodniejsze poranki i wieczory można zaś wykorzystać, by podziwiać pierwsze ślady pojawiającej się jesieni. Skorzystaj z ostatnich ciepłych promieni słońca i zaplanuj kilkudniową wycieczkę tylko we dwoje. Taki wyjazd pozwoli odpocząć od codziennych spraw, dobrze dotlenić organizm i wzmocnić relację z ukochaną osobą.

 

Posezonowy wyjazd

 

Wrzesień to znakomity czas na krótkie wypady weekendowe. Hotele i pensjonaty w miejscowościach turystycznych zaczynają świecić pustkami, a to oznacza że odpoczynek w tym miesiącu może być nie tylko udany, ale także tańszy niż w lipcu czy sierpniu.

Polska jest pięknym krajem, bardzo zasobnym w miejsca godne zwiedzania dlatego warto jak najczęściej pozwalać sobie na krótkie wypady za miasto. Mnóstwo atrakcji turystycznych do zwiedzenia pozwala ciekawie zaplanować weekend we dwoje. Dni możecie poświęcić na zwiedzanie, spacery czy korzystanie z atrakcji w hotelowej strefie Spa&Welness. Wieczorem warto zaprosić swoją drugą połówkę na romantyczną randkę. Zabierzcie ze sobą gadżety EasyToys i na nowo rozpalcie zmysły w swoim związku.

 

Ciekawe propozycje na wrześniowy wyjazd

 

Oto kilka polecanych miejsc idealnych na weekendowe wypady we dwoje:

 

  1. Kopalnia złota w Złotym Stoku

Ten historyczny obiekt to średniowieczna osada górnicza, która powstała w związku z wydobywaniem w tej okolicy złota. Pierwsze ślady eksploatacji datowane są na X wiek. Niektóre chodniki i miejsca w kopalni zostały udostępnione dla turystów, gdzie mogą oni naocznie sprawdzić, jak odbywało się wydobywanie szlachetnego kruszcu.

 

  1. Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

Cztery, niezwykłych kolorów jeziorka to prawdziwa atrakcja dla turystów. Znajdują się one na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego w powiecie kamiennogórskim. Kolory wody w jeziorkach są wynikiem występujących w niej minerałów o różnych barwach. Znajdziecie tutaj jeziorko żółte, purpurowe, błękitne oraz zielone. Piękne kolory wody przyciągają wzrok i dostarczają niezwykle estetycznych wrażeń.

 

  1. Park Miłości im. Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

Park to niezwykły zabytek przyrody. Znajdują się tutaj drzewa rosnące od ponad 100 lat a malowniczej oprawy dodają im ozdobne krzewy, kwiaty oraz soczysto-zielone trawniki. Na terenie parku, wzdłuż alejek, ustawiono drewniane rzeźby obrazujące przytulające się pary. Teren zieleni jest ulubionym miejscem spotkań zakochanych i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów.

Czyż może być bardziej romantyczna sceneria na weekend tylko we dwoje. W okolicy nie brakuje przytulnych hoteli i pensjonatów. Zarezerwujcie piękny pokój dla dwojga i zaplanujcie noc, która urozmaici codzienną rutynę. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą pięknej bielizny. Możecie pokusić się także na akcesoria erotyczne marki Satisfyer, aby na nowo odkryć swoje pragnienia.

 

  1. Zamek Książąt Lubomirskich w Lubniewicach

Budowla powstała na początku XX wieku. Wybudowana została w stylu niemieckiego neorenesansu. Wnętrze obiektu jest niezwykle dopracowane – znajdują się tutaj zabytkowe, pięknie rzeźbione boazerie, ozdobne kominki oraz inne historyczne przedmioty. Obok zamku zlokalizowany jest zabytkowy budynek wartowni, zaadaptowany na pokoje gościnne. Do dyspozycji przyjezdnych dostępnych jest 5 apartamentów z łazienkami i aneksami kuchennymi.

 

  1. Zamek w Krasiczynie

XVI-wieczny zamek został zaadaptowany na luksusowy hotel. Jest to propozycja w sam raz na weekend we dwoje. Hotel oferuje utrzymane w romantycznej tematyce pakiety dla par, które obejmują 2 noclegi, posiłki oraz różne atrakcje. Noc spędzona w tym wyjątkowym miejscu, z pewnością na długo pozostanie w Waszych wspomnieniach.

 

zdjęcie: materiały prasowe
Tagi: No tags Kategoria: Podróż poślubna 0