New York Bridal Week 2022 / ALEXANDRA GRECCO

by czwartek, 28 października, 2021 

 

New York Bridal Week FALL 2022

 

 

NEW YORK BRIDAL WEEK

FALL 2022

 

Nie do wiary, ale to są czwarte z rzędu targi mody ślubnej w Nowym Jorku, które odbywają się wyłącznie online z powodu pandemii. Podobnie, jak w przypadku trzech ostatnich edycji, projektanci zaprezentowali swoje najnowsze kolekcje wyłącznie w formie zamkniętych pokazów bez udziału publiczności lub wyłącznie na zdjęciach z sesji wizerunkowych lub lookbookach.

 

35 TRENDÓW

 

Co szczególnie przykuwa uwagę? Ogromna różnorodność w kolekcjach. O ile przed pandemią projektanci bardzo konsekwentnie realizowali trendy prognozowane na dany sezon, o tyle kolekcje FALL 2022 są totalnie chaotyczne i nieprzewidywalne. Dość napisać, że wyodrębniłyśmy 35 trendów (!), które dominowały w wielu kolekcjach. Kolejną charakterystyczną rzeczą jest ilość samych kolekcji, jak i ilość kreacji w kolekcjach. W porównaniu ze stanem branży przed pandemią, to jest znacznie mnie kolekcji. Najczęściej kolekcje składały się z minimum 12-15 modeli. W kolekcjach 2022 są takie, gdzie było po 5-10 sukienek. To bardzo mało i to dobitnie świadczy o stałym kryzysie w branży. W porównaniu z gigantycznymi kolekcjami, które zaprezentował Pronovias (dla przypomnienia w kolekcji Vera Wang Bride dla Pronovias jest 60 sukienek!), pozostałe marki i projektanci zaprezentowali znacznie skromniejsze ilościowo kolekcje.

Nie oznacza to, że nie było perełek. Były i to kilka naprawdę wybitnych. Przez najbliższe 14 dni zaprezentujemy Wam suknie z ponad 70 kolekcji. Podsumowanie trendów, a przypominamy, że wyodrębniłyśmy ich 35, znajdziecie na Bridelle.pl po prezentacji sukni.

 

 

Moda ślubna wkracza w nową erę. Zaczyna być to coraz bardziej wyczuwalne, szczególnie po obejrzeniu kolekcji na jesień 2022. Coraz mniej wiodących trendów, które w tym sezonie wyznaczył tak naprawdę tylko hiszpański gigant, czyli Pronovias. Kolekcje są niesamowicie różnorodne. Od prostych i zachwycających sukienek o architektonicznej wręcz konstrukcji, po zjawiskowe boho arcydzieła z ręcznie tkanych koronek. Myślę, że będziecie tak samo jak ja, zaskoczeni brakiem spójności i wyróżniających się trendów. Stąd ich ogromna liczba, o której już wspomniałyśmy, czyli 35.

 

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 

REKLAMA

 

ALEXANDRA GRECCO

 

zdjęcia: materiały prasowe