TRENDY 2022 // Balonowe rękawy

by poniedziałek, 9 sierpnia, 2021
 

 

 

 

TRENDY MODA ŚLUBNA 2022

 

Nie możemy w to uwierzyć, ale kolejny Bridal Fashion Week odbył się w czasie pandemii, w całkowitym lockdownie i wyłącznie wirtualnie. Wielkie podziękowania dla projektantów, którzy na medal zdali egzamin z nowej rzeczywistości i poza tradycyjnymi look bookami w formie zdjęć, przygotowali także filmiki z pokazami kolekcji.

Jeśli chodzi o trendy, na wirtualnych wybiegach dominowała zarówno tradycyjna klasyka, jak i nuta nowoczesności. Mimo, że rok 2020 wyeksponował trend na pannę młodą w stylu new age, to większość projektantów w nadchodzącym sezonie powróciła do klasyki, ale w nowym, bardziej seksownym wydaniu.

Wielu designerów stworzyło różne wersje nowoczesnej sukni balowej dla panny młodej, która nadal pragnie być księżniczką, ale na swoich własnych zasadach. Zgodnie z oczekiwaniami pojawiło się ponownie dużo propozycji mini, ale także seksowych sylwetek, dramatycznych piór, kwiatów w bardzo interesujących odsłonach oraz pięknych tkanin.

W tym tygodniu pokażemy wam 25 trendów, które będą królować w sezonie 2022!

 

 

Po raz trzeci (trudno w to uwierzyć) oglądaliśmy kolekcje mody ślubnej wyłącznie online. Dwukrotny w ciągu roku wyjazd do Nowego Jorku na pokazy był stałym punktem w moim kalendarzu. Każdy Bridal Fashion Week to było minimum 100 pokazów. W tym roku pokazano ich zaledwie połowę. Pandemia odcisnęła ogromne piętno przez zaledwie rok na całej branży ślubnej. Ale czy to znaczy, że nie promowane są nowe trendy? Oczywiście, że nie! Sezon 2022 zapowiada się bardzo lekko, zwiewnie, dziewczęco i seksownie. Nie zabraknie także powrotu do klasyki, ale w nowoczesnym wydaniu! Zapraszam Was do obejrzenia 25 trendów, które wybrałyśmy z ostatniego tygodnia mody ślubnej.

 

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 


 

Balonowe rękawy

 

Balonowe rękawy z bufkami to wielki powrót do mody z czasów regencji. Praktycznie w kolekcji każdego projektanta pojawiła się przynajmniej jedna kreacja z baloniastymi rękawami. Wielki wpływ na ten trend miał serial Bridgeton. Rękawy balonowe nazywane są także biskupimi. Falujące, luźne, obszerne doskonale sprawdzą się praktycznie przy każdym typie sylwetki. Jedynie panie o mocno rozbudowanych ramionach powinny z nich zrezygnować. Rękawy biskupie są luźne na całej długości ramienia i dopasowane w nadgarstkach. To szalenie romantyczny, a jednocześnie bardzo seksowny trend, który sprawdzi się w każdym stylu, zarówno klasycznym, jak i boho.

 

 

 

Claire Pettibone / Gala by Galia Lahav / Victor&Rolf

 

 

YolanCris / Victor&Rolf / Costarellos

 

 


 

Tagi: Kategoria: TRENDY 2022 0