TRENDY 2022 // Falbany

by poniedziałek, 9 sierpnia, 2021
 

 

 

TRENDY MODA ŚLUBNA 2022

 

Nie możemy w to uwierzyć, ale kolejny Bridal Fashion Week odbył się w czasie pandemii, w całkowitym lockdownie i wyłącznie wirtualnie. Wielkie podziękowania dla projektantów, którzy na medal zdali egzamin z nowej rzeczywistości i poza tradycyjnymi look bookami w formie zdjęć, przygotowali także filmiki z pokazami kolekcji.

Jeśli chodzi o trendy, na wirtualnych wybiegach dominowała zarówno tradycyjna klasyka, jak i nuta nowoczesności. Mimo, że rok 2020 wyeksponował trend na pannę młodą w stylu new age, to większość projektantów w nadchodzącym sezonie powróciła do klasyki, ale w nowym, bardziej seksownym wydaniu.

Wielu designerów stworzyło różne wersje nowoczesnej sukni balowej dla panny młodej, która nadal pragnie być księżniczką, ale na swoich własnych zasadach. Zgodnie z oczekiwaniami pojawiło się ponownie dużo propozycji mini, ale także seksowych sylwetek, dramatycznych piór, kwiatów w bardzo interesujących odsłonach oraz pięknych tkanin.

W tym tygodniu pokażemy wam 25 trendów, które będą królować w sezonie 2022!

 

 

Po raz trzeci (trudno w to uwierzyć) oglądaliśmy kolekcje mody ślubnej wyłącznie online. Dwukrotny w ciągu roku wyjazd do Nowego Jorku na pokazy był stałym punktem w moim kalendarzu. Każdy Bridal Fashion Week to było minimum 100 pokazów. W tym roku pokazano ich zaledwie połowę. Pandemia odcisnęła ogromne piętno przez zaledwie rok na całej branży ślubnej. Ale czy to znaczy, że nie promowane są nowe trendy? Oczywiście, że nie! Sezon 2022 zapowiada się bardzo lekko, zwiewnie, dziewczęco i seksownie. Nie zabraknie także powrotu do klasyki, ale w nowoczesnym wydaniu! Zapraszam Was do obejrzenia 25 trendów, które wybrałyśmy z ostatniego tygodnia mody ślubnej.

 

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 


 

Falbany

 

Dramatyczne, romantyczne falbany powracają w wielkim stylu do sukien ślubnych w 2022 roku, dając Ci wiele opcji, jeśli chodzi o znalezienie stylu, który jest godny garderoby każdej księżniczki. Wybierz tiulowe falbany, jeśli chcesz mieć klasyczną suknię ślubną inspirowaną Kopciuszkiem, lub wybierz styl z marszczeniami, które są lżejsze i nadadzą sylwetce eteryczny charakter. Szczególnie modne będą spienione falbany przypominające morskie fale, nadające syreni kształt sylwetce. Najciekawszą propozycją jest jednak pionowa falbana projektu YolanCris, którą możecie zobaczyć poniżej.

 

 

 

Victor&Rolf / Rivini by Rita Vinieris / YolanCris

 

 

Ines di Santo / Rivini by Rita Vinieris / Anne Barge

 

 


 

Tagi: Kategoria: TRENDY 2022 0