TRENDY 2022 // Peleryny i narzutki

by wtorek, 9 listopada, 2021 

TRENDY MODA ŚLUBNA 2022

 

TRENDY 2022 // Peleryny i narzutki

 

Pokazy w ramach New York Bridal Week za nami. Chociaż trudno nazwać tegoroczną imprezę pokazami, ponieważ jak poprzednie trzy edycje, całość odbywała się wyłącznie wirtualnie. Przede wszystkim w oczy rzucają się dwie rzeczy.

Po pierwsze liczba nowych kolekcji. W tym roku było ich niewiele ponad 70. Czy to dużo? W porównaniu z edycjami sprzed pandemii, to znacznie mniej. Ostatni NYBW z udziałem publiczności, który odbył się jesienią 2019, czyli rok temu, to ponad 140 pokazów, czyli dwa razy więcej.

 

 

REKORDOWE 35 TRENDÓW

 

 

Po drugie brak spójności wszystkich kolekcji. Dość wspomnieć, że z tegorocznych pokazów wyodrębniłyśmy 35 (!) trendów! To bardzo dużo i widać ogromny rozrzut stylistyczny wśród prezentowanych kreacji. Czy to znaczy, że nie było ciekawych projektów? Oczywiście, że nie. Pomimo znacznie mniejszej liczby sukni, to znalazłyśmy wiele perełek, które zachwycają!

 

 

NOWOCZESNA KOBIECOŚĆ

 

 

Szczególnie piękne są tegoroczne propozycje kreacji w stylu nowoczesnej kobiecości, a wśród nich są zarówno architektoniczne, bardzo wyrafinowane suknie, jak i romantyczne propozycje z dużą ilością tiulu i bufiastymi rękawami. Królują falbany, kaskadowe tiule, piękne koronki, a na drugim biegunie gładkie, atłasowe i satynowe tkaniny oraz proste linie i surowe kroje. Misz masz jakiego bardzo dawno nie było w modzie ślubnej.

 

 

 

 

 

NOWA STARA KLASYKA

 

 

Bardzo charakterystyczne jest to, że wiele trendów jest… klasyką. Zadziwiająco wiele propozycji jest kontynuacją trendów i rozwiązań znanych nie tylko z zeszłego sezonu, ale także lat 2018-2019. Czy to znaczy, że projektanci nie byli w stanie wymyślić nic nowego? I tak, i nie. Przede wszystkim dalszy ciąg pandemii sprawił, że branża ślubna bardzo mocno wyhamowała, co przełożyło się na ilość ślubów, zainteresowanie sukniami, ale także medialność prezentacji. Myślę, że projektanci zachowali najlepsze pomysły na czas po pandemii.

Drugą kwestią jest to, że brak dynamiki branży modowej ogólnie nie sprzyjał w tym roku wyodrębnieniu i tworzeniu trendów. Dlatego większość z prezentowanych trendów jest kontynuacją mód z 2020 i 2019 roku.

 

OKIEM REDAKTOR NACZELNEJ

 

 

Zaskakujące powroty do klasyki to jeden z najbardziej charakterystycznych motywów kolekcji ślubnych Fall 2022. Kolekcje nie są rozbudowane jak to bywało w czasach przedpandemicznych (poza kilkoma wyjątkami), ale także pośród tych prezentowanych look booków można znaleźć perełki.

Mamy dla Was 35 trendów, które będą królować w przyszłym sezonie. Nie ukrywam, że czekam z niecierpliwością na kwiecień 2022 i kolejną edycje NYBW oraz Barcelona Bridal Week. Mam nadzieję, że już za pół roku zobaczymy mnóstwo zaskakujących i zachwycających nowości w modzie ślubnej.

 

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 


 

Peleryny i narzutki

 

 

 

Zuhair Murad / Adrianna Papell / Andrew Kwon

 

 

Christian Siriano / Amsale / Andrea Hawkes

 

 

La Perle / Jesus Peiro / Maggie Sottero

 

 

Narces / Monique Lhuillier / Prabal Gurung

 

 


Tagi: Kategoria: TRENDY 2022 0