VERA WANG BRIDE x PRONOVIAS 1

by poniedziałek, 20 września, 2021
VERA WANG BRIDE

x

PRONOVIAS

 

 

Na tę kolekcję cały świat mody ślubnej czekał z zapartym tchem. Nowojorska królowa sukien ślubnych. Legenda. Królowa. VERA WANG. I Pronovias. To musiało skończyć się spektakularną kolekcją. I tak też się stało. Kilka dni temu światło dzienne ujrzała kolekcja zaprojektowana przez Wang, która olśniewa, zachwyca i jest kolejnym przykładem genialnej współpracy hiszpańskiego giganta z najbardziej znakomitymi markami i nazwiskami w branży ślubnej. Pomysł zapoczątkowany w modzie codziennej przez H&M, świetnie sprawdził się także w modzie ślubnej.

 

 

 

 

Vera Wang stworzyła dla PRONOVIAS gigantyczną wręcz kolekcję, składającą się z 60 (!) modeli! Są one utrzymane w duchu projektów amerykańskiej designerki. Nonszalanckie, nieco zadziorne, seksowne i zmysłowe. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z przygotowaniami do ślubu, lub branżą ślubną warto przypomnieć, że wielka kariera Very Wang w modzie ślubnej rozpoczęła się na przełomie 2009/2010, kiedy projektantka pokazała premierę swojej kolekcji ślubnej sukien o nazwach rozpoczynających się na literę D. To w tej kolekcji były dwie kultowe do dziś suknie – Diana i Dorothy (poszukajcie w Google). Od tego momentu kariera Very Wang w branży ślubnej sięgnęła szczytu i kolejne kolekcje były tylko potwierdzeniem jej kunsztu, fantazji i warsztatu.

 

 

Ta kolekcja wyraża pewien urok, zmysłowość, artyzm i emocje, które należą do naszego DNA.

– Vera Wang – projektantka sukien ślubnych

 

 

Ducha wyżej wspomnianej kolekcji, ale nie tylko tej, znajdziecie w jej kolaboracji z Pronovias. Poza wspomnianą liczbą modeli – muszę to napisać jeszcze raz – 60, na wielkie brawa zasługuje fakt, że suknie będą dostępne w rozmiarach 32-60! TAK! Od 32 do 60 rozmiaru! Widełki cenowe, które zostały przedstawione w briefie wahają się od 1600 dolarów do 4000 dolarów. Można więc uznać, że cenowo jest to półka w pełni akceptowalna i wpisująca się w nieszokujące widełki cenowe. W Polsce kolekcja (lub wybrane modele, bo tego jeszcze nie wiemy) dostępna będzie w warszawskim firmowym salonie marki. Poza kolekcją 60 sukni, projektantka przygotowała także kolekcję dodatków – ozdób do włosów, pasków, rękawiczek i welonów.

 

 

 

 

Pierwsza kolekcja Vera Wang dla Pronovias jest pełna niepowtarzalnych akcentów charakterystycznych dla  projektantki – wolności, eksperymentowania i indywidualizmu popartego odrobiną fantazji. Vera Wang łączy modę z nowoczesnym romantyzmem, wykorzystując widowiskowe struktury spódnic, z których słynie , artystyczne detale i ręcznie wykonane dodatki, aby stworzyć niezwykły wygląd nowoczesnej panny młodej.

 

Oferując 60 kuszących sukienek, fasony sięgają od płynnej linii A, przez fantazyjne księżniczki, po minimalistyczne fasony z płaszcza i kroje syreny. Uzupełniają je swobodnie opadające spódnice, tkane z misternymi detalami koronki, widoczne gorsety i rzeźbiarskie wręcz formy plis. Szczególny nacisk Wang kładzie na ślubne dodatki z eleganckimi rękawiczkami ze skóry koźlęcej, pierzastymi nakryciami głowy i bujnymi kwiecistymi gorsetami, które odzwierciedlają niepowtarzalny styl projektantki. Łącząc w sobie elementy haute couture, nowoczesnej mody i romantyzmu, pierwsza kolekcja Vera Wang Bride to prezent projektanta dla skupionych na modzie przyszłych panien młodych.

 

 

Zachwycająca, ponadczasowa, wyrazista. Opisująca rzeczywistość nowojorskiej panny młodej. Od teraz każda dziewczyna, w każdym zakątku świata może poczuć na sobie oddech miasta, które nigdy nie śpi, a które jest od zawsze największą inspiracją dla Very Wang. REWOLUCJA!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich sukni z kolekcji Vera Wang Bride dla Pronovias.

 

 

REKLAMA

 

ALICE

 

 

ALIZEE

 

 

AMANDINE

 

 

BABETTE

 

 

BRIGITTE

 

 

CAMILLE

 

zdjęcia: materiały prasowe