Sesja ślubna w plenerze – trendy na sezon 2023

by sobota, 24 września, 2022Jeśli planujecie ślub w 2023 roku, to już teraz warto przemyśleć kwestię zdjęć plenerowych. To odpowiedni moment. Macie bowiem jeszcze dużo czasu, aby znaleźć (i obejrzeć na własne oczy) najpiękniejsze miejsca na plener ślubny. Warto też śledzić ogólne tendencje w fotografii ślubnej, a szczególnie trendy dotyczące zdjęć plenerowych.

 

 

 

 

Fotografia ślubna – emocje na pierwszym planie

 

Ślub to dzień pełen emocji, wzruszeń i ulotnych chwil, które na zawsze chciałoby się zatrzymać w sercu i… w kadrze. I właśnie tutaj na scenę wkracza profesjonalny fotograf ślubny. Reportaż ślubny to nie pozowane zdjęcia w studio, lecz uchwycone w kadrze chwile, emocje, detale i naturalne reakcje Pary Młodej.

Wszystko to oczywiście zgodnie ze sztuką fotografii. Zdjęcia ślubne muszą być najwyższej jakości i wykonane w taki sposób, by zawsze były „na czasie”. Nawet po wielu latach powinny mieć niepowtarzalny klimat i ponadczasowy sznyt. Na stronie ledzinski.pl możecie podejrzeć, jak wygląda profesjonalny reportaż ślubny, ale także sesja ślubna w plenerze.

 

Plener ślubny – jakie są współczesne trendy w fotografii?

 

Oczywiście nie musicie kierować się modą i trendami. Być może już przed laty wymyśliliście sobie wymarzoną sesję plenerową w określonym miejscu, które jest bliskie waszemu sercu. Omówcie z fotografem każdą propozycję. W tym dniu fotograf jest tylko dla was, by zapewnić wam piękne wspomnienia. Doświadczenie i wiedza pozwolą stworzyć magiczne kadry w każdym miejscu, jakie wybierzecie.

 

  • Okazuje się, że do łask wracają czarno-białe zdjęcia ślubne. Takie fotografie są bardzo eleganckie i świetnie pasują do ślubów, organizowanych w stylu retro. Sesjom plenerowym nadają nieco mrocznego klimatu, ale z ogromną klasą. Z pewnością warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem i omówić je z fotografem ślubnym.
  • Niesłabnącą popularnością cieszą się sesje ślubne na łonie natury. Do lamusa odeszły wystudiowane pozy na tle dworków czy pałacyków. Pary młode chętniej wybierają las, plażę czy górskie pejzaże jako tło swoich zdjęć ślubnych. Trend ten z pewnością się utrzyma.
  • Kolejna popularna propozycja to sesja plenerowa w stylu boho czy rustykalnym. Naturalne zdjęcia, wykonane na przykład na wsi czy na terenie skansenu są zachwycającą pamiątką. Zdjęcia Młodej Pary na tle wiejskiej chaty, z powiewającym na wietrze praniem gdzieś w tle, to przepiękna metafora nowej drogi życia.
  • Zupełnie odmienna sesja może się natomiast odbyć w centrum miasta – na klimatycznych uliczkach, pod fasadami urokliwych kamienic czy na romantycznym moście.

 

Jak zatem widać – pomysłów może być wiele. Warto zapoznać się także z propozycjami fotografa ślubnego, który zna sprawdzone miejsca na efektowną sesję.

 

zdjęcie: materiały prasowe