BARCELONA BRIDAL WEEK 2022 / HIGAR NOVIAS

by wtorek, 26 kwietnia, 2022


 

 

 

 

Po dwóch latach nieobecności na Barcelona Bridal Fashion Week, powracamy! Sezon w modzie ślubnej 2022/2023 uważamy za otwarty! Dwie najważniejsze modowe wiosenne imprezy czyli wspomniany fashion week w Barcelonie oraz w Nowym Jorku odbyły się w kwietniu z wielką pompą, w pięknej oprawie i mnóstwem wystawców oraz gości. Dwa lata pandemii odcisnęły na branży ślubnej ogromne piętno i każdy, kto pracuje w branży, ale także osoby przygotowujące się do ślubów odczuły ogromne zmiany, a w pewnym momencie nawet tąpniecie na rynku.

 

BRANŻA ŚLUBNA PO PANDEMII

 

Dla branży ślubnej były to drastycznie trudne lata, co odbiło się zarówno na kondycji finansowej firm, ale także ich rozwoju. Dość wspomnieć o czym pisałyśmy przez całą pandemię w kontekście prezentacji na targach ślubnych na całym świecie. Był kompletny zastój, wielu projektantów przez blisko 2 lata nie zaprezentowało żadnych nowych kolekcji, poza pojedynczymi projektami. Mamy nadzieję, że ten trudny okres jest już za nami i nigdy więcej się nie powtórzy.

 

 

Barcelona Bridal Fashion Week 2022

 

 

BARCELONA BRIDAL WEEK 2022

 

Barcelona Bridal Fashion Week 2022 to powrót do najlepszych tradycji tej największej europejskiej imprezy ślubnej. Setki wystawców, 34 piękne pokazy (z polskim, bardzo udanym akcentem – pokazem wrocławskiej projektantki Agnieszki Światły) i przede wszystkim setki nowych projektów sukien ślubnych, czyli to, co lubimy najbardziej! Nie zabrakło dumy Hiszpanii, czyli Pronovias, który poza swoją spektakularną kolekcją regularną, zaprezentował także drugą kolekcję zaprojektowaną we współpracy z brytyjską projektantką Georginą Chapman – twórczynią marki Marchesa. Nam zabrakło innej kolaboracji Pronovias, czyli amerykańskiej królowej mody ślubnej Very Wang.

 

Tradycja i powiew świeżości

 

Stałymi bywalcami pokazów podczas BBFW są marki Demetrios, Cymbeline, Jesus Peiro i Yolan Cris. Zaprezentowały one swoje kolekcje, które tradycyjnie w przypadku Demetrios i Cymbeline były poprawną i przewidywalną klasyką. Jesus Peiro zachwycił elegancją, a Yolan Cris nie zawiódł dziennikarzy, którzy oczekiwali szaleństwa i boho dzikości, z którymi ta marka nierozerwalnie jest kojarzona.

 

 

Barcelona Bridal Fashion Week 2022

 

 

Wielcy nieobecni

 

Po raz kolejny powtórzymy zdanie, które towarzyszyło naszym komentarzom z poprzednich edycji imprezy – wielkimi nieobecnymi były marki mody ślubnej z Izraela i USA. Kiedy rozpoczęła się ekspansja izraelskich marek, nikt nawet nie przypuszczał, że w takim tempie i z taką siłą podbiją rynki ślubne na całym świecie, łącznie z Ameryką i Azją. Galia Lahav, Berta Bridal, Liz Martinez, Lihi Hod to tylko niektóre z izraelskich marek obecnych silnie na rynku szczególnie amerykańskim. W Hiszpanii ich zabrakło (co ciekawe nie zabrakło ich podczas New York Bridal Week, który pokażemy wam w całości w maju na Bridelle).

 

 

W końcu! Po dwóch latach zamknięcia, w kwietniu odbyły się dwie najważniejsze światowe imprezy ślubne! Barcelona i Nowy Jork zachwyciły swoimi tygodniami mody. Setki sukien ślubnych, świeże i nowe spojrzenie na modę, ale także zliftingowana klasyka w romantycznym wydaniu. Naprawdę czuć, że branża podniosła się z kolan i rusza do boju!

Karolina Waltz

redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 

Coś nowego i coś starego!

 

Poza znanymi markami, na wybiegu głównym zaprezentowano także mniej znane, ale bardzo interesujące projekty. Wspomniana już Agnieszka Światły zaprezentowała romantyczną i kobiecą kolekcję, która zebrała ogromne brawa. Podczas pokazu Katy Corso modelki miały zawiązane na nadgarstkach niebieskie i żółte wstążeczki na znak solidarności z Ukrainą. Victor & Rolf zaprezentowali zjawiskową, odważną kolekcję, która zachwyci stylowe panny młode poszukujące nowoczesnych i nieoczywistych kreacji. W wielu kolekcjach znalazły się czarne akcenty. Jest to stały punkt wszystkich kolekcji, które obserwujemy od 2009 roku. Lubimy takie smaczki, bo chociaż są one spodziewane, to jednak zawsze stanowią ciekawostkę.

Wszystkie pokazy znajdziecie pod linkiem BARCELONA BRIDAL WEEK 2022.

 

 

HIGAR NOVIAS

 

 

 

zdjęcia: BARCELONA BRIDAL WEEK