NEW YORK BRIDAL WEEK / LEGENDS BY ROMONA KEVEZA

by środa, 2 listopada, 2022 

 

New York Bridal Week FALL 2023

 

 

Mamy to! Jesienna edycja największej imprezy ślubnej na świecie za nami! A wraz z końcem New York Bridal Week mamy dla was mnóstwo zdjęć i inspiracji od najważniejszych projektantów oraz największych domów mody ślubnej na świecie. Propozycje na jesień 2023 zachwycają kobiecymi fasonami, pięknymi detalami i… dodatkiem kolorów oraz kolorowych aplikacji. Było zachwycająco! I w końcu w 100% nowojorsko, czyli nieco nonszalancko, nieco snobistycznie i bardzo wyrafinowanie!

Ciekawą obserwację miałyśmy już po pierwszym dniu prezentacji kolekcji – nic nowego. Serio. Po raz kolejny mamy sezon, w którym nie ma nowych trendów. Są odświeżone, ale znane już trendy, co po raz kolejny ukazuje, jakie piętno wywarła pandemia. Natomiast można także zaobserwować, że projektanci podeszli do swoich projektów z większym rozmachem. Tak jakby chcieli sobie zrekompensować bardzo trudne 2 lata w branży spowodowane pandemią. Ponieważ nadchodzący rok 2023 zwiastuje duży kryzys ekonomiczny na całym świecie, jestem bardzo ciekawa, jak będą wyglądać propozycje na wiosnę i lato 2024, a które to będą zaprezentowane już za pół roku. Ewidentnie branża ślubna w tym roku nie nadąża nad zmianami w świecie. A można z pewnością spodziewać się ponownego wyhamowania, a na pewno ograniczeń budżetowych w ślubach i weselach na całym świecie.

 

NOWY JORK WZYWA!

 

Zawsze z radością powracamy do Nowego Jorku, chociaż od 3 lat nasze uczestnictwo w pokazach mody jest wyłącznie wirtualne. Tydzień mody ślubnej w Nowym Jorku słynie przede wszystkim z rozmachu oraz obecności najważniejszych marek i projektantów z całego świata. W tym roku, wśród gwiazd mody ślubnej należy wymienić izraelskie marki, doskonale znane z Bridelle, czyli Galia Lahav, Berta Bridal, Lihi Hod. Nie zabrakło amerykańskich gigantów, czyli Madeline Gardner i Morilee. Pojawiły się także nowe marki, które proponują dość ekstrawaganckie projekty, np. Kaviar Gauche czy moje odkrycie La Pointe.

Organizatorzy nowojorskiego tygodnia mody zadbali o transmisje pokazów online i to chyba jedyny pozytywny spadek po pandemii. Oglądanie pokazów online jest zdecydowanie mniej ekscytujące niż osobisty udział na widowni, ale w obecnej sytuacji to fantastyczna alternatywa.

 

 

New York Bridal Week FALL 2023

 

 

BRIDAL FASHION WEEK

FALL 2023

 

Jaka będzie ślubna jesień 2023 wg projektantów? Przede wszystkim kobieca i bezkompromisowa. Obok pierzastych falban, którymi można by wypełnić niejedną salę balową, pojawiają się spodnie, kombinezony w najróżniejszych kombinacjach. Jestem oczarowana tymi projektami. Chociaż bogato zdobione suknie z ogromnymi balowymi spódnicami, także znalazły swoje zwolenniczki w naszej redakcji.

Z pewnością należy zwrócić uwagę na kolorowe dodatki (kwiaty w kolekcji Monique Lhuillier), kolorowe tkaniny (kolekcja The Atelier), czy czarne wstawki w wielu kolekcjach. Lubię kolory w modzie ślubnej i wypatruję ich zawsze z niecierpliwością.

 

 

Z pandemii w kryzys

 

Kiedy myśleliśmy, że nie nic gorszego niż pandemia nie może się przytrafić branży ślubnej, okazało się, że nadchodzący kryzys odciśnie znacznie bardziej bolesne piętno niż wirus. Chociaż jak wspomniałam wyżej, konieczności zaciskania pasa nie widać w propozycjach na jesień 2023.

Kolekcje FALL 2023 wbrew nadchodzącemu kryzysowi są bardzo widowiskowe. Nie brakuje sukni o pięknych i skomplikowanych konstrukcjach. W kontrze do nich, znajdujemy także niezwykle proste, ale za to wykonane z najwyższej jakości tkanin kreacje. Pełen misz masz i jak wspomniałam wcześniej  – nie ma nowych trendów, ale te które są kontynuowane naprawdę zachwycają. Nie ma nudy!

 

 

New York Bridal Week FALL 2023

 

 

Jeszcze raz wróćmy do kolorów

 

To jest dla mnie bardzo ciekawa obserwacja, bo po raz pierwszy od wielu lat kolory pojawiły się dość obficie. Co prawda ograniczają się one w tym sezonie do niebieskiego i błękitu oraz ich odcieni, ale jednak są. Chociaż przyznam się szczerze, że ja z ogromnym rozrzewnieniem i nostalgią powracam do kolekcji Very Wang sprzed blisko 10 lat, kiedy to nowojorska królowa ślubów zaprezentowała suknie w odcieniach dojrzałego banana, oliwki, czerni i brudnej czerwieni.

 

 

To będzie trudny rok w branży ślubnej. Kto wie, czy sezon 2023 nie przyniesie jeszcze większych zmian w branży ślubnej niż 2 lata pandemii. Wiele na to wskazuje, chociaż tegoroczne pokazy w ramach jesiennej edycji New York Bridal Week nie wskazują. Wynika to przede wszystkim z przesunięcia czasowego. Jesienne kolekcje powstają w okresie zimowym i wczesnowiosennym, kiedy nikt nie spodziewał się jeszcze obecnych zawirowań na świecie. Trzymam mocno kciuki za całą branżę ślubną i pary młode!

 

Karolina Waltz

redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 

Bądź sobą. To najpiękniejsze, co możesz sobie ofiarować!

 

Przez blisko dwie dekady obserwowania branży ślubnej, z niekłamaną radością obserwuję ogromne zmiany w podejściu do ślubów i wesel. Każdy rok to coraz większe otwarcie na nowości, odważne rozwiązania. Przyszłe panny młode chcą wyrażać siebie poprzez ślubną stylizację. Nie chcą przebierać się za królewnę Śnieżkę, Kopciuszka lub bohaterkę bajek Disney’a. Panny młode chcą być sobą!

 

 

New York Bridal Week FALL 2023

 

 

Ostatnie lata uświadamiają ludziom na wielu poziomach, że mamy jedno życie i żyjemy tu i teraz. I dlatego naprawdę warto spełniać swoje marzenia, cieszyć się sobą i swoim życiem. Dostrzegać w życiu, swoich najbliższych oraz sobie dobre rzeczy. Nie musi być perfekcyjnie, aby było idealnie. To hasło genialnie oddaje klimat zmian, które zachodzą w branży ślubnej.

 

Wszystkie pokazy znajdziecie pod linkiem NEW YORK BRIDAL WEEK FALL 2023.

 

 

LEGENDS BY ROMONA KEVEZA

 

 

 

zdjęcia: NEW YORK BRIDAL WEEK