7 pomysłów na prezenty dla weselnych gości

by sobota, 18 lutego, 2023Wręczanie gościom weselnym upominków w podziękowaniu za przybycie to dobry zwyczaj. Pary Młode są w tym zakresie coraz bardziej kreatywne. Prezenty dla weselnych gości – w dobrym tonie jest podarować gościom drobiazg, który będzie przypominał o dobrej zabawie i przedłuży radość płynącą ze wspólnego świętowania. Oto pomysły na najmodniejsze upominki dla gości.

 

 

 

 

Słodkości

Kiedyś każdy gość wychodzący z sali weselnej obowiązkowo musiał otrzymać porcję ciasta na wynos. Wręczanie słodkości wciąż jest w dobrym tonie. Można gościom podarować weselne przysmaki, zwłaszcza jeśli spakujemy je w dedykowane pudełko z treścią podziękowania, np. „Dziękujemy, że byliście z nami, Asi&Paweł, 15.08.2022 r.”. Treść podziękowania może być oczywiście dowolna. Na swoich talerzykach goście mogą znaleźć kolorowe cukierki w pudełeczkach lub lizaki z manufaktury słodyczy. Słodycze mogą być personalizowane.

 

Coś w butelce lub słoiku

Wciąż popularne są podarunki w postaci małych buteleczek z alkoholem. Na etykiecie butelki znajdować mogą się dowolne informacje. Świetnie sprawdzą się też mini słoiczki z ekologicznym miodem lub konfiturą. Kolejnym pomysłem na miły podarunek jest mieszanka herbat.

 

Upominki z wizerunkiem Pary Młodej

Wiele Par Młodych decyduje się podarować gościom coś ze swoim zdjęciem. Może to być zdjęcie w ramce, może być magnez na lodówkę, podstawka pod kubek itp. Tu jednak Państwo Młodzi sami muszą zdecydować czy chcą, aby ktoś traktował ich podobiznę kubkiem z wrzątkiem.

 

Dla relaksu

Gości weselni wracają do domu zmęczeni, no cóż, przyjęcie ślubne bywa wyczerpujące. Można więc gościom podarować coś, co sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Świetnie sprawdzą się produkty, które pomogą urządzić w domu małe spa – pachnące płyny, kule czy pudry do kąpieli albo zapachowe świece. Każdy z takich podarunków można oczywiście spersonalizować.

 

Prezenty z motywem z wesela

Jeśli organizujecie wesele w określonym stylu, możecie podarować gościom jakiś drobiazg, który będzie odpowiadał wybranemu przez Was trendowi. Jeżeli np. sala na wesele była ozdobiona makramami, każdy gość może dostać własną małą makramę. Organizowaliście wesele nawiązujące do baśni, powieści czy filmu, np. Star Wars? każdy gość może dostać drobiazg (zakładkę do książki, brelok itp.) z takim motywem.

 

Zdrapki

Goście życzą Wam szczęście. Wy też możecie im go życzyć! Przy okazji dziękując za prezenty i doceniając szczodrość gości. Każdy z gości może dostać od Was zdrapkę. Może nawet komuś zwróci się weselny prezent?

 

Upominki dla gości weselnych – prezenty DIY

Jeśli szczególnie cenicie rękodzieło może samodzielnie przygotować prezenty dla gości. Wykorzystajcie do tego wrodzone umiejętności i talenty. Możecie narysować ich karykatury lub napisać o każdym gościu wiersz. Możecie stworzyć mini bukiety z suszonych kwiatów lub zrobić witraże. Sprawdzi się wszystko, co będzie po prostu wasze.

 

Czego nie wręczać gościom?

Gościom z całą pewnością nie należy wręczać tego, czego sami nie chcielibyście dostać. Zastanówcie się czy prezenty, które chcecie wręczyć (zwłaszcza te, które mają uchodzić za zabawne) nikogo nie urażą. Upominek, który rozbawi najlepszego kumpla, może nie spodobać się babci itp. Pamiętajcie, że prezent ma radować obdarowanego.

 

 

Tekst sponsorowany: Akademia Kulinarna GoCook.pl – sale weselne na wynajem